Férfi kézi BL: így reagált Davis Ortega várakozásaira

2019.02.25. 10:08
Bár nagyon rosszul kezdett a Telekom Veszprém a Meskov Breszt ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, 28–20-ra nyert. A mérkőzés után David Davis értékelt az NSO Tv-nek, egyúttal reagált honfitársa, Carlos Ortega esélylatolgatására is, hogy a Veszprémet a final fourba várja.

„Nos, ez az egymillió dolláros kérdés,
hogy mi történt az első tizenöt percben –
mondta David Davis arra utalva, hogy a Breszt csaknem negyedóra alatt 5–1-es vezetésre tett szert. – Az utóbbi meccsünkön nagyon jól kezdtünk, most viszont rengeteg helyzetet elhibáztunk, pontosabban Pesic kivédte a lövéseinket. Kiváló kapus, az egész meccsen kiemelkedően játszott, különösen az első félidőben nyújtott extrát. De igen, problémát jelentett, hogy rosszul kezdtük a meccset, a félidőben tisztában voltunk vele, mennyi helyzet maradt ki. Ez általában a koncentráción múlik, de szerintem ezzel ma nem volt gond, hiszen rendkívül fontos volt számunkra ez a meccs. Nem volt egyszerű, meg is lepett, hogy a minőségi játékosaink ennyi helyzetet képesek kihagyni. De néha előfordul, és utána rendeztük is a sorainkat.”

A Veszprém nyilván most még elsősorban a Kielce elleni, utolsó csoportkörös mérkőzésre koncentrál, amelynek az a tétje, hogy megtartja-e a második helyét. Mindeközben a bakonyiak korábbi, a Hannover jelenlegi vezetőedzője, Carlos Ortega a Tatabánya elleni EHF-kupa-mérkőzés után arról beszélt az NSO Tv-nek, hogy a PSG és a Barcelona mellett a Veszprémet is a final fourba várja.

„Hogyne értenék vele egyet, hiszen ezt akarom én is!reagált honfitársa felvetésére Davis. – Ennél csak az lenne jobb, ha meg is nyernénk! Bízom benne, hogy jól játszunk, és jönnek az eredmények is. De először azt kell látnunk, hol végzünk a csoportban, aztán kivel játszunk a nyolcaddöntőben, majd a negyeddöntőben. A negyeddöntő mindig nagyon nehéz, hiszen az egyik csapat játszhat a final fourban, a másik pedig lemarad róla. Természetesen azt szeretném, ha eljutnánk oda, de meglátjuk, lesz-e hozzá erőnk.”

Videónkból az is kiderül, hogy estek neki Ortega, illetve Ugalde szavai, miszerint remek munkát végez Veszprémben.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 13. FORDULÓ
A-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–MESKOV BRESZT (fehérorosz) 28–20 (9–10)
Veszprém,5019néző.Vezette:Lah, Sok (szlovének)
VESZPRÉM:MIKLER – Gajic 1, NAGY L. 3, B. BLAGOTINSEK 1, Mackovsek 4, Terzic 1, Manaszkov 1.Csere:Lékai 2, Tönnesen 2, A. NILSSON 4, Gasper Marguc, M. ILICS 3, P. Nenadics 1, Strlek 1, MAHÉ 4.Edző:David Davis
BRESZT:PESIC – Razgor 4, SKURINSZKIJ 4, KULAK 4, Poteko, Ivic 1, Djukics 4 (1).Csere:Mackevics (kapus), Horak, Obranovic, Silovics 1, Szelvaszjuk, Baranov, Djordjics, Jurinok 1, Sumak 1.Edző:Manuel Cadenas
Az eredmény alakulása:4. perc: 1–3. 10. p.: 1–5. 19. p.: 6–7. 34. p.: 11–10. 40. perc: 13–13. 44. p.: 17–14. 50. p.: 21–16. 56. p.: 24–19
Kiállítások:8, ill. 8 perc

Hétméteresek:1/–, ill. 3/1