Ötből öt: a Veszprémet a Celje sem tudta megállítani

2013.11.17. 19:56
Hibátlan a Veszprém: Sulicék a Celje otthonában is győztek (Fotó: Czerkl Gábor, archív)
Megszerezte ötödik sikerét is a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében az MKB-MVM Veszprém, mely a Celje otthonában aratott ötgólos győzelmet. A magyar csapat így öt forduló után is százszázalékos mérleggel vezeti az A-csoportot.

A MÉRKŐZÉS

A Celje vezető gólja után a Veszprém irányította a mérkőzést, Momir Ilics nagyon jó napot fogott ki, nem tudtak vele mihez kezdeni a szlovén csapat tagjai. Ugyanakkor a túloldalon Ivan Sliskovic volt kiugró formában, a hátán vitte a hazai együttest, mely a 20. percben Lékai Máté góljával egyenlített, ekkor 9–9 állt az eredményjelzőn.

Innentől néhány percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd Nagy László, Renato Sulic és Cristian Ugalde is betalált a hajrában, így a szünetre egygólos előnnyel vonulhatott a magyar bajnok. (14–15)

A fordulás után rögtön egyenlített a Celje, ám innentől kevés momentuma volt a hazai csapatnak. Ilics szállította a gólokat a Veszprémnek, de Ugalde is kitűnően játszott. A második félidő 10. percében öt góllal vezetett a vendégcsapat, és a különbség állandósult is.

Sőt, Ugalde duplája után már héttel ment a magyar bajnok, az 52. percben Iváncsik Tamás találata után nyolc is volt a különbség. A végére felzárkózott a Celje öt gólra (ehhez kellett több kihagyott veszprémi büntető is), a Veszprém megérdemelten győzött, és öt forduló után is hibátlan mérleggel vezeti a csoportot.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
A-CSOPORT

CELJE PIVOVARNA LASKO (SZLOVÉN)–MKB MVM VESZPRÉM KC 26–31 (14–15)
Celje, 4300
néző. Vezette: Hansen, Pettersen (norvégok)
CELJE: Skok – MARGUC 7 (2), Zelenovics 3, Poteko, Potocnik, SLISKOVIC 8, Skube 1. Csere: Lesjak (kapus), Zvizej 2 (2), LÉKAI 5, Zuran, Zabic, Ranevski, Blagotinsek. Edző: Vladan Matics
VESZPRÉM: Alilovic – Gulyás P. 2, NAGY L. 3, Chema Rodríguez 1, SULIC 4, ILICS 6 (1), Iváncsik G. 2. Csere: FAZEKAS (kapus), Schuch 1, TERZIC, Iváncsik T. 2, UGALDE 7, Ruesga 3 (1), Dzsamali, Pesics. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 13. p.: 4–6. 16. p.: 6–7. 21. p.: 10–9. 25. p.: 11–13. 38. p.: 17–19. 43. p.: 18–22. 48. p.: 19–26. 55. p.: 22–29
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/2
Vladan Matics: – Sok technikai hibát vétettünk, tizenöt labdát vesztettünk, ez meghatározta a sorsunkat. Sokkal jobban tudunk ennél játszani, de ma a hibáink miatt a Veszprém győzött.
Antonio Carlos Ortega: – Nehéz meccs volt, az ellenfél nagyon motiváltan játszott. Egy kicsit megleptek bennünket a védekezésükkel, az első félidő után tudtunk erre reagálni. Már ebben a periódusban is volt lehetőségünk elhúzni, de sokat hibáztunk. A második félidőben lényegesen jobban játszottunk.

6. Szentpétervár (orosz) 5 5 102–152 –50 0

60. perc: Pesic harcolt ki hetest, Ruesga kísérletét Skok védte. Ezzel véget ért a mérkőzés. 26–31
59. perc: Gulyás messziről ugrott fel, bejött neki, a jobb alsóba ragasztotta a labdát. A túloldalon Skube válaszolt. 26–31
58. perc: Marguc nullszögből dobott a rövidbe. 25–30
57. perc: Potekót küldték ki két percre, Ruesgát faultolta. Időközben Vladan Matics reklamált hevesen az oldalvonal mellett, szerinte nem volt kiállítás... Terzic újabb kínait adott fel, Ugalde pedig a bal alsóba ejtett. 24–30
56. perc: Sliskovic volt eredményes ezúttal, zárkózott a Celje. 24–29
55. perc: Lékai az előzőhöz kísértetiesen hasonló gólt dobott, Zvizej csinált neki helyet. 23–29
54. perc: Lékai vissza is jött a pályára, és harcosan megtartotta a labdát, gól lett a jutalma. A túloldalon Ruesga húzta fel a felsőbe a labdát védője mellett. 22–29
53. perc: Lékai becsapta Fazekast, megdobta harmadik gólját a meccsen, majd el kellett hagynia a pályát, mivel vérzett a keze. Vid Poteko kapott két percet szándékos lábért. 21–28
52. perc: Poteko hibázott támadásban, a Veszprém megszerezte a labdát, Iváncsik Tamás pedig ezt a gyors indítást gólra váltotta. 20˜–28
51. perc: Sulic hetest harcolt ki, Zelenovics csak lerántani tudta. Lesjak visszajött a kapuba, Ruesga azonban túljárt az eszén. 20–27
50. perc: A labdaszerzés a következő támadásnál is megvolt, Iváncsik Tamás azonban Ugaldéhez hasonlóan a kapufát trafálta telibe. Margucnak ezúttal nagy helye volt, be is vágta a jobb felsőbe. 20–26
49. perc: Újabb gyors indítás, Ugalde lövését a kapus segítségével kapufa hárította.
48. perc: Ami hetesből nem jött össze, sikerült akcióból, Iváncsik Tamás egy indításból volt eredményes. A Celje időt kért. 19–26
47. perc: Lékai harcolt ki hetest, Marguc bedobta a bal felsőbe, Fazekas nem tudott védeni. 19–25
46. perc: Sliskovic kapufát dobott, így a Veszprémé lett a labda. Már a kööznségnek is játszik a Veszprém, Terzic tette fel kínaira, Ugalde pedig be is húzta. Az ováció nem maradt el. 18–25
45. perc: Ugalde szerzett labdát védekezésben, majd támadásban ő maga volt eredményes, a rövidbe húzta a labdát. 18–24
44. perc: Sulic kapott jó bejátszást, Potocnik birkózókat megszégyenítő mozdulattal földre vitte, természetesen hetes. Lesjak azonban megfogta Iváncsik Tamás lövését.
43. perc: Chema Rodríguez szépen lépett be és csapta be ellenfelét, visszaállt az ötgólos különbség. 18–23
42. perc: Zelenovics szépen húzta vissza a labdát a bal alsóba. 18–22
41. perc: Ilics nyolc méterről lőtt laposan, öt lett a különbség. 17–22
40. perc: Fontos Fazekas-bravúr, a rutinos kapus teljesen feltüzelte magát, kiválóan védett. Cristian Ugalde kapott remek indítást Nagy Lászlótól, és négyre növelte a veszprémi előnyt. 17–21
39. perc: Sulic bent állt, lehúzták majd visszajött a labdáért, a bírók nem fújtak, így a Veszprém beállója gólt dobott. 17–20
38. perc: Ilics középre tartó lövését ezúttal fogta Lesjak, a túloldalon Poteko harcolt ki hetest. Marguc bepattintotta a büntetőt. 17–19
37. perc: Gulyás Péter átlövésből lőtte ki a bal alsót. Sliskovic a jobb felsőt célozta, Fazekas nagy bravúrral védett! 16–19
36. perc: Schuch Timuzsin húzta le Zelenovicsot, így megkapta harmadik két percét a meccsen, így ő már nem állhatott vissza. Iváncsik Tamás labdát szerzett védekezésben, emberhátrányban.
35. perc: Ilics ellen fújtak egy hát mögötti passznál, vitatható ítélet volt.
34. perc: Ilics húzta középre a labdát, a kapusról pattant a hálóba. A válasz is jött azon nyomban, Sliskovic volt eredményes. 16–18
33. perc: Ugalde mérlege háromból három, a szélső a kapus lábai között pörgette a hálóba a labdát. A túloldalon Sliskovic bombáját Fazekas tolta ki, óriási bravúr volt. 15–17
32. perc: Ugalde szerzett labdát és iramodott meg, ki is használta a ziccert, ráadásul Zelenovics két percet kapott. 15–16
31. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ! Zelenovic túljárt Fazekas Nándor eszén, egyenlített a Celje. 15–15

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! CELJE–MKB-MVM VESZPRÉM 14–15

30. perc:
Gulyás remek ütemben passzolt Sulicnak, a beálló a jobb felsőbe tüzelt. Zvizej remek bejátszást kapott, de fölé pattintott. Ortega időt kért. Sulic időn túli hetest harcolt ki, amit Ilics kihagyott. 14–15
29. perc: A Celje kért időt másfél perccel az első félidő vége előtt. Sliskoviccsal nem tudott mit kezdeni a Veszprém, a horvát átlövő újabb gólt ragasztott a magyar kapuba. 14–14
28. perc: Iváncsik Tamás ejtett mellé a jobb oldalról.
27. perc: Dzsamali lövését védte Lesjak, a kimaradt helyzet megbosszulta magát, Marguc a jobb szélről ment be és dobott gólt. 13–14
26. perc: Szép labdaszerzés Gulyástól, majd Iváncsik Tamás és Ugalde volt a labda útja, a veszprémi légiós pedig be is talált. 12–14
25. perc: Dzsamali durrantott mellé, majd Sliskovic vitte be remekül és hozta fel egy gólra a Celjét. 12–13
24. perc: Ruesga jó lövése talpról, kettővel ment a Veszprém. A túloldalon Lékai adta el a labdát. 11–13
23. perc: Nagy László megdobta harmadik gólját a meccsen. Rok Zuran tüzelt jócskán mellé.
22. perc: Schuch juttatta előnyhöz a Veszprémet, de villámgyorsan jött a reakció, Zelenovics volt eredményes. 11–11
21. perc: Sliskovic bombaerős lövésébe belekapott Alilovic, de védeni nem tudott, aztán gyorsan jött a veszprémi válasz. 10–10
20. perc: Lékai Máté a rövid sarokba lőtt, Alilovic rajta volt, de védeni nem tudott. Iváncsik Tamás ziccerét Lesjak hárította. 9–9
19. perc: Rossz bejátszás után Celje-kontra, Marguc egyenlített. Ezúttal sikerült a bejátszás Sulicnak, akik remek gólt dobott, ráadásul Potocnikot kiküldték róla két percre. 8–9
18. perc: Iváncsik Gergő újabb ziccert pattintott kapufára, a túloldalon Lékai Máté talált be. 7–8
17. perc: Nagy László emelkedett és lőtt a jobb alsóba, Skok csak beljebb segíteni tudta a labdát. A Celje kapust cserélt, Urban Lesjak állt be. 6–8
16. perc: Ezúttal Nagy László védekezett belül, Zvizej pedig bevágta az újabb hetest. 6–7
15. perc: Ismét vészkapussal a Veszprém támadásban, ezúttal Iváncsik Tamás jött be. Ilics pazar passzát Iváncsik Gergő váltotta gólra, emberhátrányban jól ment a vendégeknek. 5–7
14. perc: Schuch Zelenovicot vitte a földre, újabb két percet kapott. Terzic belül védekezett, hetes a Celjének. Luka Zvizej bepattintotta. 5–6
13. perc: Labdaszerzés után Iváncsik Gergő iramodott meg és emelt a Celje kapujába Skok fölött. 4–6
12. perc: A túloldalon Ilics jó nyolc méterről bombázott a Celje kapujába. 4–5
11. perc: Kiegészült a Veszprém, Sliskovic egy lendületes betörésből egyenlített. 4–4
10. perc: Gulyás Péter megkülönböztetőben, kapus nélkül a Veszprém támadásban, be is jött, Ilics volt eredményes. 3–4
9. perc: Schuch kapott két percet a Skube elleni szabálytalansága miatt. Kihasználta a fórt a Celje, Sliskovic egyenlített. 3–3
8. perc: Marguc ezúttal nem tudott túljárni Alilovic eszén, Iváncsik Gergő a kontrából a keresztlécet találta telibe.
7. perc: Eladott labda, a veszprémi kontra végén Slok védett, majd Nagy László volt eredményes. 2–3
6. perc: Iváncsik Gergő futott be remekül, Potocnik ütközött vele, hetes a Veszprémenk. Ilics bevágta a hetest, így egyenlített a magyar együttes. 2–2
5. perc: Sulic ellen fújtak, majd védekezésben Nagy László kapott sárgát lerántásért, a hazaiak pedig heteshez jutottak. Marguc hetesét lábbal védte Alilovic.
4. perc: Momir Ilics egyenlített, de gyorsan jött a válasz, Slislkovic volt eredményes. 2–1
3. perc: A Celje dobta a meccs első gólját, Gasper Marguc volt eredményes a jobb szélről. 1–0
2. perc: Skube lőtt, Alilovic védett, majd a túloldalon Chema Rodríguez rontott.
1. perc: Sebastian Skuba kapott sárga lapot mezrángatásért, majd Sulic ellen fújtak a bírók.

ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! A Celje sárga-kékben, a Veszprém piros szerelésben lépett parkettre.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Celje–Veszprém találkozó. Tartsanak velünk!