A Veszprém 31 gólt kapott, mégis simán nyert Celjében

2017.09.16. 17:22
Lékai Máté megállíthatatlan volt Celjében (Fotó: MTI, archív)
A Telekom Veszprém 39–31-re nyert a Celje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája első csoportmeccsén. A magyar csapat ezúttal tehát nem ragadt be a rajton, és nem ikszelt, mint ahogyan azt az előző két idényben tette.

Az első találatot még a veszprémiek szerezték, ezt követően viszont a celjeiek akarata érvényesült, folyamatosan a házigazda volt előnyben, sőt a félidő feléhez érve egy nagy rohanás után hárommal ellépett (9–6).

A 20. percben jött a veszprémi időkérés, valamint Accambray is a csapatba, ez valamelyest segített, mert bár nem sokkal később 14–11 volt az állás, utána sorozatban négyszer találtak be a veszprémiek úgy, hogy közben a feljavuló Mikler is egyre többször találkozott a labdával, támadásban egyre többet hibáztak a szlovénok (14–15).

A játékrész utolsó perce viszont megint a hazaiaké volt, Razgor és Jurecic is betalált, s még a kapufa is őket segítette, ezeknek köszönhetően kétgólos előnnyel mehetett pihenni a Celje (18–16).

A fordulást követően már a magyar együttes került fölénybe (22–24), de a szlovénok egészen a hajráig jól tartották magukat (28–29).

Az utolsó percekre aztán teljesen elkészültek az erejükkel, Ugalde könnyedén szerezte a góljait, a szünetben beálló Alilovic pedig egyre több védést mutatott be, így a Veszprém végül fölényesen nyert (31–39).

FÉRFI KÉZILABDA BL
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ

B-CSOPORT

CELJE PL (szlovén)–TELEKOM VESZPRÉM 31–39 (18–16)
Celje, 4000
néző. V: Geipel, Helbig (németek)
CELJE: Lesjak – Gal Marguc 4 (1), MLAKAR 8, Beciri 1, Mackovsek 2, Kodrin 1, MALUS 6. Csere: Panjtar (kapus), Anic 3 (1), D. Dujshebaev 2, Mitrovic 1, Razgor 2, Jurecic 1, Vujovic, Suholeznik. Edző: Branko Tamse
VESZPRÉM: Mikler – GASPER MARGUC 5 (1), Nagy L. 4, LÉKAI 9, Sulic 2, Ilics 5 (2), Manaszkov 1. Csere: ALILOVIC (kapus), Schuch, Accambray 1, Tönnesen, Blagotinsek 2, Gajic 4 (2), UGALDE 6, Terzic. Edző: Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–2. 14. p.: 9–6. 23. p.: 14–11. 26. p.: 14–15. 35. p: 20–19. 40. p.: 22–24. 44. p.: 24–24. 49. p.: 29–29. 54. p.: 30–34
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5
Branko Tamse:
– A Veszprém megérdemelten nyert. Ötven percig jól játszottunk, bár elkövettünk néhány hibát, amit a Veszprém meg is büntetett. Nagyon jó csapat a magyar, remekül védekezett, mi viszont nem voltunk elég agresszívak. Lékait nehezen tudtuk tartani.
Ljubomir Vranjes: – Két ellentétes félidőt láthattunk. A Celje nagyon jól játszott az elsőben, és majdnem minden lehetőségét gólra váltotta. Nekünk a védekezéssel volt bajunk, nem is vagyok elégedett az első félidőben kapott 18 gól miatt. Ez túl sok. A védésekkel adósok maradtak a kapusaink. Amikor változtattunk kicsit a taktikán, és a védekezésben is jöttek új embereink, valamint kapust is cseréltünk, már végig kontroll alatt tartottuk a játékot.

A csoport többi meccse
Meskov Breszt–Kielce 28–25 (15–11)
Flensburg–Aalborg 30–27 (13–15)
THW Kiel (német)–PSG (francia) vasárnap, 17.15 (Tv: Sport1)

60. Az utolsó másodpercekben már nem született újabb gól.

parádés, a nyolcadik gólját lőtte. 29–31
50. Labdaszerzés, majd eladás, de Alilovic ziccert védett.
megint a léc alá bombázott. 26–27
47. Ilics lövését kirúgta a kapus. Ugalde lövését is védte, de marad a labda a Veszprémnél.
46. Gal Margucot
a hátrány sem zavarta. 26–26
46. Gajic
is értékesítette a hetest. 25–26
46.
Ilics hetest és két percet harcolt ki, utóbbit Suholezniknek.
45.
Gyorsan jött a válasz Anictól. 25–25
45. Accambray
futott keresztbe, majd lőtt vissza. 24–25
44.
Egyenlített a jobb szélről a Celje, Gal Marguc. 24–24
43. Kétszer indulás miatt nincs veszprémi gól.
39.
Lékai passza után Sulic harcolt ki hetest. Ilics magabiztosan lőtt a kapuba. 22–23

33. Schuch
passzívnál szabálytalankodott két percet érően.

30. Razgor
a rövid alsóba lőtt, Blagotinsek a kapufát találta el, Jurecic pedig nem rontott a kontra végén. 18–16
25.
Keményedett a védekezés; Blagotinsek nagyszerű passzt kapott Accambray-től, majd egyenlített. 14–14
22.
Mikler újabb fontos védése, de a labda maradt az ellenfélnél.
22. Lékai ezúttal az oldalhálóba lőtt.
21. Lékai
góljára pillanatok alatt felelt Mlakar. 13–11
20.
20. Accambray és Tönnesen is beállt a Veszprémbe.
12.
Megszületett Mikler első védése, de a labda visszakerült a Celjéhez, s ezzel már éltek a hazaiak. 7–5
11.
Belül védekezés miatt veszprémi hetes, Marguc a bal felsőbe bombázott. 6–5
11. Mackovsek
kerülte meg a falat és lőtte be a ziccert. 6–4
10. A Veszprém higgadt le elsőként, Lékai test mellől húzott a léc alá. 5–4
9. Sulic belül futott át, de a kapus rosszul indított. Cserébe újra eladta a Veszprém. És a Celje is.
8.
Mackovsek hetest harcolt ki, Anic pedig magabiztosan pattintott a kapu bal oldalába. 5–3
bombázott átlövésből a léc alá. 2–1
4. Nagy László lövése a kapufáról kifelé pattant.
2.
Gyors kontra nincs, gól van, Mlakar. 1–1
2. Az első veszprémi lövést még blokkolták a szlovénok, Lékai Máté viszont már bevette a kaput. 0–
1
1.
A Veszprém kezdte el a mérkőzést.

ELŐZMÉNYEK

„Ismerős az ellenfél, a saját tornánkon is találkoztunk velük, és szoros mérkőzést játszottunk. Az, hogy ők vannak hazai pályán, elég nagy motiváció számukra, és biztosan jó teljesítményt nyújtanak. Mi részben az elmúlt két bajnoki mérkőzésünkre támaszkodhatunk, azoknak is főként a védekezés részére. Annak kell nagyon stabilnak lennie. Meg kell akadályoznunk, hogy rohanni tudjanak” – nyilatkozta Nagy Lászlóklubja honlapján.

A felek legutóbb a csapatkapitány által is említett Handball City Fesztivál elnevezésű torna bronzmeccsén futottak össze, az augusztus 27-i mérkőzésen a magyar együttes 29–27-re győzött.

A szlovén bajnok mérlege nem a legjobb, a korábbi 14, egymás elleni tétmeccs közül ugyanis tizenkettőt elveszített. A 2007–2008-as szezonban fordult csupán elő, hogy Veszprémben 24–24-es döntetlen született, míg Szlovéniában a hazaiak 28–23-ra nyertek.