V. SZ. 2020.11.27 15:00 Frissítve: 2020.11.27 15:02

Férfi kézi BL: A vereség is a játék része – David Davis

Elszenvedte idénybeli első vereségét a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata, de edzője, David Davis nem csalódott, s nem hiszi, hogy aggódnia kellene.

David Davis (jobbra) szerint előbb-utóbb jönnie kellett a vereségnek (Fotó: Szabó Miklós)

A Telekom Veszprém elszenvedte első vereségét az idényben, hazai pályán 32–30-ra kapott ki az Aalborgtól a BL szerdai csoportmeccsén. A védelem az egy héttel ezelőtti, dániai találkozón sem zárt légmentesen, ezúttal pedig annyiban romlott a helyzet, hogy a második félidőre sem tudott felpörögni, ráadásul most támadásban sem sikerült kompenzálni a védelem hibáit.

„Az első félidő szinte ugyanúgy alakult, mint kint, nem tudtunk futni a dánokkal, akik remek kontrákat vezettek, s ezekből sok gólt kaptunk – mondta a Nemzeti Sportnak David Davis, a Telekom Veszprém edzője. – Ezúttal azonban a második félidőben nem tudtuk kijavítani a hibákat. Egyszerűen rossz napot fogtunk ki.”

A spanyol tréner szerint az akarással ezúttal sem volt gond, de nem tudták követni a dánok gyorsaságát, sok helyzetet elszórakoztak. A félidő után hiába változtattak, semmi sem működött úgy, ahogy szerette volna, a dánok mindenben jobbak voltak.

Az Építők eddig 19 meccset játszott az idényben, a mérlege tizenhét győzelem mellett egy döntetlen és egy vereség. Davis szerint decemberre természetes, hogy a játékosok kicsit fáradtabbak, erre nem foghatják a szerdai eredményt.

„Ha csak fizikai szempontból nézzük, a srácoknak a karantén miatt több pihenőjük is volt a szokásosnál. Mentálisan már más a helyzet – magyarázta az edző. – A mérkőzéseken hatvan percen át koncentrálniuk kell, de a járvány miatt ők is jobban aggódnak, ez elvonja a figyelmet. Ilyen helyzetben még senki sem volt.”

A vereség miatt Davis nem csalódott, főként nem dühös, mert szerinte előbb-utóbb jönnie kellett. Bár nem ment a játék az Aalborg ellen, azért csak megnyerték a SEHA-liga négyes döntőjét, hibátlanul vezetik az NB I-et, és a B-csoport második helyén állnak a Bajnokok Ligájában.

„Nem lehetek elégedetlen, ebben az idényben nagyon jók a statisztikáink, és remekül működik minden, amit edzéseken gyakorolunk. Nem hiszem, hogy aggódnom kellene – tette hozzá Davis. – Otthon persze senki sem szeret veszíteni, de nem lehet hibátlanul lehozni egy teljes idényt. A vereség is a játék része, és nem mindegy, hogyan veszítesz.”

David Davis különösen elégedett volt a kapus Székely Mártonnal, aki ugyan beugrott néha a Bajnokok Ligájában, de a szerdai találkozó tekinthető az igazi bemutatkozásának: 37 százalékkal védett, 19 lövésből hetet hárított.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 8. FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉM–AALBORG HANDBOLD (DÁN) 30–32 (16–19)

Veszprém Aréna, zárt kapuk mögött. V: Boricsics, Markovics (szerbek)
VESZPRÉM: Cupara – Gasper Marguc 2, Tönnesen 1, Moraes 1, BOROZAN 6, Markussen, Nenadics 6 (1). Csere: SZÉKELY M. (kapus), LAUGE 5 (2), Mahé 1, J. Omar 3, A. NILSSON 5, Ligetvári, B. Blagotinsek. Edző: David Davis
AALBORG:
 Gade – Marcher, Sandell 3, Claar 1, ANTONSEN 4, Christensen 3, JUUL-LASSEN 9 (6). Csere: MÖLLGARD 6, M. Christiansen 1, M. JENSEN 3, A. Jensen 1, B. Jakobsen, Samuelsson 1. Edző: Stefan Madsen
Az eredmény alakulása. 5. perc:
2–3. 9. p.: 5–7. 13. p.: 6–11. 15. p.: 7–13. 17. p.: 7–14. 22. p.: 11–15. 24. p.: 13–16. 35. p.: 18–21. 43. p.: 21–22. 45. p.: 21–25. 50. p.: 24–29. 57. p.: 30–31

Kézilabda MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Metropoliszok esetében is ritka, hogy rövid időn belül két népszerű csapatsport képviselője az egész világ figyelmét kivívó eredményt érjen el, nemhogy egy 246 ezres településnél.