Most nem jött össze a fordítás, az Aalborg legyőzte a Veszprémet

T. D.T. D.
2020.11.25. 18:35
A dániai mérkőzéssel ellentétben most nem jött össze a fordítás: a Telekom Veszprém hazai pályán kétgólos vereséget szenvedett az Aalborgtól a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 8. fordulójában.
Az Aalborg nagy csatára kényszerítette, és legyőzte a Veszprémet (Fotó: Szabó Miklós) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, 8. FORDULÓ

B-CSOPORT

TELEKOM VESZPRÉM–AALBORG HANDBOLD (DÁN) 30–32 (16–19)
Veszprém Aréna, zárt kapuk mögött. V: Boricsics, Markovics (szerbek)
VESZPRÉM: Cupara – Gasper Marguc 2, Tönnesen 1, Moraes 1, BOROZAN 6, Markussen, Nenadics 6 (1). Csere: SZÉKELY M. (kapus), LAUGE 5 (2), Mahé 1, J. Omar 3, A. NILSSON 5, Ligetvári, B. Blagotinsek. Edző: David Davis
AALBORG:
Gade – Marcher, Sandell3,Claar1,ANTONSEN4,Christensen3,JUUL-LASSEN9 (6). Csere:MÖLLGARD6,M. Christiansen1,M. JENSEN3,A. Jensen1,B. Jakobsen, Samuelsson1. Edző:Stefan Madsen
Az eredmény alakulása. 5. perc:
2–3. 9. p.: 5–7. 13. p.: 6–11. 15. p.: 7–13. 17. p.: 7–14. 22. p.: 11–15. 24. p.: 13–16. 35. p.: 18–21. 43. p.: 21–22. 45. p.: 21–25. 50. p.: 24–29. 57. p.: 30–31
Kiállítások:
12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/6
David Davis: – Nehéz meccs volt, ahogy a múlt heti találkozó is. Azonban míg akkor sikerült meccs közben kijavítani a hibákat és összerakni a védekezést, ez most nem jött össze. Az Aalborg sokkal jobban kontrázott, és a támadásai is jobban ültek. Nincs idő szomorkodni, fontos meccsek következnek, amelyeken javíthatunk.
Stefan Madsen: – Már a múlt héten is azt éreztük, hogy meglephetjük a Veszprémet. Ez most sikerült, mert nemcsak negyven percig tudtunk pariban lenni riválisunkkal. Az első félidőben kiválóan kézilabdáztunk, kiharcoltunk egy kisebb előnyt, amivel jól sáfárkodtunk a második játékrészben. A védekezésünkkel is elégedett vagyok, sok gólt lőttünk, nagyon boldogok vagyunk.

(18–12)

A felek egy héttel ezelőtti dániai mérkőzése finoman szólva is döcögősen indult, hiszen az első félidőben ötgólos hátrányba is került a Veszprém, de feljavult a bakonyiak játéka, így hatgólos győzelem lett a vége. A meccs előtt a hazaiak abban reménykedhettek, hogy most hasonló lesz a forgatókönyv – leszámítva persze a lassú kezdést.

Ám a tervekkel ellentétben ismét az Aalborgé volt az első félidő – olyannyira, hogy a dánok ezúttal hétgólos előnyre is szert tettek. A Veszprémnek elsősorban Jensen Möllgaard hatástalanítása okozott gondot, a vendégek gyors támadásokon alapuló játéka ellen nehezen találta az ellenfelet David Davis csapata, és ezúttal Vladimir Cupara sem tudta hozni ugyanazt a remek teljesítményt, amit Dániában – nemsokára Székely Márton kapott lehetőséget.

A másik kapu előtt azért jobban teljesítettek a hazaiak, elsősorban Vuko Borozan öt első félidei góljának köszönhetően a szünetre háromgólosra tornászta le hátrányát a Veszprém(16–19).

A fordulás után gyorsan egygólosra olvadt a különbség, ám az egyenlítéshez vezető utolsó lépést nem tudta megtenni a Veszprém. Az Aalborg az első félidőben látottakhoz hasonlóan ellépett, a hazaiak folyamatosan rohantak az eredmény után. Támadásban nem teljesítettek rosszul a bakonyiak, Borozan mellé Rasmus Lauge, Andreas Nilsson és Petar Nenadics is felzárkózott a gólszerzés tekintetében, ennek ellenére az 51. percre ismét ötgólos hátrányba kerültek.

Még egy hatalmas hajrát indított a Veszprém, öt perc alatt egygólosra olvadt a dán előny – ehhez Möllgaard piros lapja is hozzájárult –, de az utolsó négy percben sok hiba csúszott be a támadásokba mindkét oldalon, és hiába volt labdája Nenadicsnak az egyenlítéshez, az utolsó lépcsőfokot ekkor sem tudta megmászni a csapat.

Az Aalborg megérdemelt győzelmet aratott, így már csak egy pont a hátránya a második helyen álló Veszprémhez képest a B-csoportban. 30–32

ESEMÉNYEK

60. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

60. perc: végigtámadják a dánok, Juul-Larsen belövi. 30–32.

60. perc: dán időkérés, 17 másodperc maradt.

60. perc: Cupara véd, de Nenadics nem tudja kihasználni az egyenlítési lehetőséget!

59. perc:
Borozan pakol oda keményen Sandellnek. Mahé két percre leül.

58. perc:
üres a kapu, de Mahé kapufát dob!

57. perc:
támadó szabálytalanság a dánoknál, jöhet a Veszprém! Sajnos jön a hiba támadásban, nincs egyenlítés.

56. perc: JAHJA BETALÁL! 30–31!

56. perc:
Christensen nem találja el a kaput, jöhet a Veszprém!

56. perc:
Nenadics talál be, 29–31.

55. perc:
Christensen dob hatalmas gólt átlövésből. 28–31

55. perc:
Blagotinsek áll ki két percre.

54. perc:
támadó szabálytalanság dán oldalon, Lauge újabb góljával 28–30!

53. perc:
Cupara véd ismét, Lauge most már betalál a túloldalon. 27–30

53. perc:
dán időkérés.

52. perc:
a visszatérő Cupara véd Claar lövésénél, ám a túloldalon Lauge remek csel után hibázik – vagy inkább Gade véd nagyot.

52. perc:
Nenadics dobja be a hetest, 26–30.

51. perc:
Möllgaard harmadszor kap két percet, jön vele a piros lap is.

51. perc:
Antonsen kap remek bejátszást, 25–30.

50. perc: Nilsson ejt nagyon finoman, 25–29.

50. perc:
Lauge szép góljára Christiansen válaszol azonnal, 24–29.

49. perc:
hiába véd Székely, Blagotinsek szabálytalan a kipattanónál. Juul-Lassen lövi be a hetest, 23–28.

48. perc:
dán hetes, Juul-Lassen használja ki. 23–27

47. perc: SZÉKELY!
Juul-Lassen kínaiból lő, de a magyar kapus takarja a rövid sarkot!

46. perc:
Möllgaard és Nenadics lő egy-egy nagy gólt, 23–26. Möllgaard szabálytalan védekezésben, ki is áll két percre.

45. perc:
Nenadics gyorsan válaszol, 22–25.

45. perc:
Lépéshiba támadásban, Samuelsson használja ki az üres kaput, 21–25.

44. perc:
Möllgaard lövése most bepattan Székely lábáról, 21–24.

43. perc:
Székely megint véd, de Jahja szabálytalan, ki is küldik két percre. Juul-Lassen használja ki a hetest, 21–23.

43. perc: NENADICS!
Hatalmas gól, 21–22!

43. perc: SZÉKELY!
Most Christensen lövését védi!

41. perc:
Saugstrup ül le két percre, Nilsson harcolja ki. Gólt is lő a hazaiak 18-asa, 20–22.

40. perc: SZÉKELY!
Hatalmas védés emberhátrányban, Sandell ziccerét védi ki!

40. perc:
Ligetvárit küldik ki két percre.

39. perc:
Nilsson szépít gyorsan, 19–22.

39. perc:
mázlija van az Aalborgnak, a sáncról felpattanó labdát Juul-Lassen húzza le a levegőből, és be is vágja egyből a kapuba. 18–22

37. perc:
Sandellnek kell lőnie, Székely tolja ki a labdát a jobb sarokból!

35. perc:
támadó szabálytalanság Laugénél, Christensen használja ki a túloldalon. 18–21

34. perc:
Saugstrup állítja vissza a kétgólos különbséget, 18–20.

34. perc:
Tönnesen köszön be átlövésből, 18–19.

33. perc:
Claarral szemben védekezik belül a Veszprém két játékosa, de Juul-Lassen hetese a kapufán csattan!

32. perc:
Antonsen megy ki két percre.

31. perc:
Borozan ott folytatja, ahol abbahagyja, 17–19.

31. perc: FOLYTATJUK!

30. perc: kihagyott üres kapus sansz a veszprémi, hatalmas Möllgaard-kapufa az aalborgi oldalon. ÚJABB GÓL NINCS, ITT A VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

30. perc:
megpattan a passz egy dán kézen, Jahja használja ki bevetődve. 16–19

29. perc:
Nilsson kap kiváló labdát Jahjától, ki is használja, a túloldalon Möllgaard azonnal reagál. 15–19

28. perc:
Christensen jó csel után talál be, 14–18.

26. perc:
gyors gólváltás, Sandell találatára Marguc válaszol. 14–17.

25. perc:
Ligetvári védekezi le a dán bejátszást, Jahja hát mögötti passza viszont nem jó a túloldalon.

24. perc:
Borozant most szabálytalanul sem tudják megfogni, 13–16.

24. perc:
Möllgaard fogja meg Borozant már a túloldalon, kettő percre leül.

24. perc:
a nemrég beállt Székely bemutatja az első védését.

23. perc:
Holst lő nagy gólt, Borozan gyorsan válaszol, 12–16.

22. perc:
most valamivel jobban néz ki a Veszprém, jön is a dán időkérés.

22. perc:
Jahja hatalmas gólt dob átlövésből, 11–15.

21. perc:
remek összjáték Lauge és Nilsson között, utóbbi lő gólt – 10–15.

20. perc:
labdát szerez hátul a Veszprém, ám Moraes ziccerénél Gade nagyot véd.

19. perc:
veszprémi hetes, Lauge használja ki. 9–15

19. perc:
Claar használja ki a megnyíló veszprémi védelmet, 8–15.

18. perc:
Borozan parádés csellel veri meg emberét, ki is használja. 8–14.

17. perc:
Lauge megy ki lökésért két percre. Hetes is jár, Juul-Lassen értékesíti. Közte hét, 7–14.

16. perc:
Jahja dob nagy gólt, de a vonalra lép, így hiába.

15. perc:
nincs mire várni, David Davis időt kér.

14. perc:
középen Saugstrup megjátszható kétszer egymás után, 7–13.

13. perc:
Borozan szépít, 7–11.

13. perc:
kijátssza a támadását az Aalborg, Antonsen használja ki. 6–11

11. perc:
Sandell veri meg emberét, 6–10.

11. perc:
Möllgaard viszi végig, 6–9 immár.

10. perc: Moraes parádés gólt szerez, a túloldalon Antonsen is kihasználja, hogy nem ér vissza a hazai csapat. 6–8

9. perc:
Tönnesen védekezik belül, Juul-Lassen dobja be a hetest. 5–7.

8. perc:
Borozan hozza közelebb a hazaiakat, 5–6.

8. perc:
gyors gólváltás, Nenadic találata után Juul-Lassen használja ki, hogy nem ér vissza Cupara. 4–6.

7. perc:
Möllgaard ziccerénél hatalmasat véd Cupara, de a következő lövésével már ő sem tud mit kezdeni. 3–5

7. perc:
Mahé szépít, 3–4.

6. perc:
Marguc kihagyott lövése után a túloldalon Antonsen talál be, közben még ki is állítják Markussent két percre. 2–4

5. perc:
Markussen védekezik szabálytalanul, Sandell harcol ki hetest az Aalborgnak. Juul-Lassen használja ki, 2–3.

4. perc:
megvan Cupara első védése is, ám eladja a labdát a Veszprém támadásban, Sandell egalizál. 2–2

3. perc:
Moraes forgatja be emberét, ketten sem tudják megállítani, veszprémi hetes. Lauge dobja be, 2–1.

2. perc:
Möllgaard egyenlít, 1–1.

1. perc:
hibázik támadásban a dán csapat, Marguc használja ki az azonnali ellentámadást. 1–0

1. perc: KEZDÜNK! Az Aalborgé az első támadás.

ELŐZMÉNYEK

A múlt héten a Telekom Veszprém hat góllal nyert az Aalborg otthonában a Bajnokok Ligája csoportkörében, ami magabiztos győzelmet sejtet, de a magyar csapatnak alaposan meg kellett küzdenie a jól szervezett és fegyelmezetten blokkoló dánokkal. Igaz, David Davis együttese nem is pörgött teljes fordulatszámon, főleg az első félidőben akadozott a játék. Azonban az a tény, hogy a végjátékban ennek ellenére is sikerült a maga javára fordítania a meccset, jó jel a „visszavágó” előtt, hiszen ha ezúttal kicsit jobban koncentrálnak a mieink, valóban sima lehet a szerdai összecsapás.

A hazai bajnokságot nem biztos, hogy érdemes figyelembe venni, Dániában az éllovas Aalborg legutóbb 39–32-re legyőzte a KIF Koldingot, és nyilván Dániában sem elemzik támadásról támadásra a Veszprém Eger elleni 40–21-es győzelmét...

Az Aalborg lejtmenetben van, október 14. óta nem nyert a BL-ben, azóta sokkal kapott ki a THW Kieltől (23–31), a Barcától (33–42) és a Veszprémtől (27–33), ráadásul most ugyanezekkel a csapatokkal találkozik újra. Közben a Veszprém hibátlan a BL-ben, és többször bizonyította, még akkor is képes hozni a meccset, ha nem megy neki a játék.

„Szerdán jobban kell kezdenünk, nem lehet úgy, ahogyan Dániában, ez főleg mentális kérdés – mondta David Davis, a Telekom Veszprém edzője. – A védelemnek a kezdő sípszótól fogva jól kell teljesítenie, mert bár az összképet nézve rendben volt Aalborgban is, az első félidőben mégsem teljesítettünk úgy hátul, ahogyan vártam. Kicsivel többet kell most tennünk, és nagyobb hangsúlyt kell helyeznünk a védekezésre.”

Az előző találkozó főszereplői a kapusok voltak, Vladimir Cupara 47, a dán oldalon Mikael Aggefors 49 százalékos hatákonysággal dolgozott, de ha a veszprémieknek szerdán sikerül normál hőfokra pörögniük, a mérkőzésnek teljesen más forgatókönyve lesz, mint egy héttel ezelőtt. Mindenestre a vendégek most is a kapusaikban bíznak leginkább, a meccset olyan statisztikával vezették fel, amely azt mutatja, az ő kapusaik védenek a leghatékonyabban odahaza (33.82%).

Ugyanakkor a Veszprém átlagban a legkevesebb gólt kapja a Bajnokok Ligájában (27.5), míg szerzett góljainak átlaga 34.16, aminél csak a Barcáé jobb a tizenhatos elitmezőnyben (37.66), Davisnak olyan góllövői vannak, mint Petar Nenadics (31 találat), Andreas Nilsson (25), valamint az idén kirobbanó formában kézilabdázó, rengeteget fejlődő Jahja Omar (24) és Vuko Borozan (23).

Az Aalborg kifejezetten gyors és jól védekező csapatnak számít, de ez idegenben nem biztos, hogy elég lesz: a Telekom Veszprémnek áll a zászló.