Férfi kézi: „Amennyi két percet kaptunk, annyi pluszt adtunk hozzá”

2018.06.10. 09:16
A 26 perc kiállítás ellenére ötgólos, 29–24-es győzelmet aratott a magyar férfi kézilabda-válogatott a szlovénok elleni vb-selejtező első mérkőzésén. Ljubomir Vranjes együttese többször is összezuhanhatott volna, de ahogy arról Ilyés Ferenc, Bodó Richárd, Lékai Máté és a szenzációsan védő Székely Márton is beszélt az NSO Tv-nek, mindig volt valaki, aki átlendítette a csapatot a nehézségeken. A szerdai visszavágóra azonban úgy készülnek, mintha meccsnullról folytatódna a párharc.
AZ NSO AJÁNLJA: Nagy László szerint a szlovénoknak egy szavuk sem lehet a hazai pályára

FÉRFI KÉZILABDA, VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ
1. MÉRKŐZÉS
SZLOVÉNIA–MAGYARORSZÁG 24–29 (14–13)

Koper, Arena Bonifika, 3000 néző. Vezette: Gjeding, Hansen (dánok)
SZLOVÉNIA: Lesjak – Marguc, DOLENEC 2, Blagotinsek 2, MACKOVSEK 3, Gaber 1, ZARABEC 4. Csere: Kastelic (kapus), Cingesar 3, KAVTICNIK 7 (4), Bezjak, Medved, Suholeznik, Vlah, Janc 2, Mlakar. Szövetségi kapitány: Veszelin Vujovics
MAGYARORSZÁG: Mikler – Hornyák, NAGY L. 3, LÉKAI 6, Bánhidi 2, BODÓ 6, BÓKA 6. Csere: SZÉKELY (kapus), ILYÉS 1, Balogh Zs. 3 (1), Sipos 1, Ancsin, SCHUCH, Juhász Á, Ligetvári 1. Szövetségi kapitány: Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 11. p.: 6–3. 17. p.: 8–7. 21. p.: 11–8. 26. p.: 12–12. 38. p.: 17–17. 45. p.: 20–22. 48. p.: 23–23. 52. p.: 23–26. 59. p.: 23–29
Kiállítások: 18, ill. 26 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/1
Veszelin Vujovics:
– Hatalmas csalódás ért. Olykor nem azt játszotta a csapatom, amit kértem és vártam. A második félidőben, amely rettentően kemény volt, a magyarok fegyelmezettebbek voltak. Veszprémben nem adjuk fel, öt góllal mi is nyerhetünk.
Ljubomir Vranjes: – Hatvan percig azonos hőfokon küzdöttünk, ennek az eredménye a siker. Szlovéniában huszonkilenc gólt lőttünk, ez önmagáért beszél. A védekezésünk sorsdöntő volt, Schuch állt a tengelyében. Ellensúlyozni tudtuk a sok kiállítást. A selejtezőnek csak a felénél vagyunk, de jól állunk.