Férfi kézi: a Barca meglepetésre kikapott a Super Globe döntőjében

M. D.M. D.
2021.10.09. 21:59
A fehér mezes Magdeburg megállította Timothey N'Guessanékat (Fotó: FC Barcelona)
A Bajnokok Ligája-címvédő FC Barcelona öt góllal, 33–28-ra kikapott az Európa-liga-győztes Magdeburgtól a Szaúd Arábiában rendezett nem hivatalos klubvilágbajnokság, a Super Globe döntőjében.

A BL-győztes Barca – amely 2017 és 2019 között egymás követő három évben megnyerte a Super Globe-ot – az egyiptomi Zamalek (36–32) és a brazil EC Pinheiros (39–24), míg a német Magdeburg a katari al-Duhail (35–23) és a dán Aalborg (32–30) legyőzésével jutott el a fináléig.

A döntő 18. percéig (ekkor 13–13-ra állt a mérkőzés) csak a katalánok vezettek, ám utána átfordult a meccs, és a szünetre már az Európa-ligában címvédő német alakulat vonulhatott háromgólos előnnyel (19–16).

A szünet után Dika Mem góljai ellenére sem tudott két találatnál közelebb kerülni a Barcelona a Magdeburghoz, amely a 44. és az 55. perc között 7–1-es szériát futott, ezzel végleg lerázta magáról Carlos Ortega legénységét (33–25). A német csapat végül úgy nyert öt góllal (33–28), hogy az utolsó öt percben már egyszer sem talált be.

Német együttes legutóbb 2016-ban nyerte meg a Super Globe-ot, akkor a Füchse Berlin a PSG-t győzte le a fináléban (29–28).