Az ETO óriási küzdelemben, az utolsó percekben fordított a Bietigheim ellen

2023.11.18. 17:45
A vége jó lett, és ez a lényeg (Fotó: Nagy Gábor)
A női Bajnokok Ligája csoportkörének 8. fordulójában a Győri ETO a német Bietigheimet fogadta. Bár a németek többször is öt góllal vezettek, a Győr szívós munkával visszajött a meccsbe, és az utolsó négy percben megfordította a találkozót (31–29).

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 8.FORDULÓ
A-CSOPORT
GYŐRI AUDI ETO KC–SG BBM BIETIGHEIM (német) 31–29 (13–17)
Győr, 4612 néző. V: Barysas, Petrusis (litvánok)
GYŐR: Sandra Toft – Hovden 1, Rju Un Hi 2, S. Oftedal 4, Brattset Dale, DE PAULA 8 (2), Szöllősi-Schatzl 3. Csere: DUIJNDAM (kapus), Haugsted, Nze Minko 5, V. Kristiansen, Broch, Blohm 2, GYŐRI-LUKÁCS 6. Edző: Ulrik Kirkely
BIETIGHEIM: Moreschi – Behrend 1, KUDLACZ-GLOC 5 (2), X. SMITS 5 (1), Gassama 4, Dulfer 3, Mala 2. Csere: HVENFELT 4, I. Smits 2, A. Johansen, I. Andersson, Döll 3. Edző: Jakob Vestergaard
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–4. 11. p.: 6–7. 17. p.: 9–11. 22. p.: 10–15. 27. p.: 11–17. 38. p.: 15–20. 43. p.: 21–22. 46. p.: 22–25. 50. p.: 26–26. 57. p.: 29–28
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/3
Ulrik Kirkely: – Már a kinti mérkőzés előrevetítette egy újabb nagy küzdelem esélyeit. A felkészült Bietigheim az első harminc percben kihasználta csapatunk védekezésbeli hibáit. A szünet után aztán javult az egy egy elleni védekezésünk, ám az ellenfél kapkodása és hibái is kellettek ahhoz, hogy visszajöjjünk a mérkőzésbe, és végül megnyerjük azt.
Jakob Vestergaard: – Sokáig nyomás alatt tudtuk tartani a Győrt, de itt nagyon nehéz eredményesen befejezni a mérkőzést. Védekezésünk második félidőben elkövetett hibái megbosszulták magukat, de a játék alapján úgy vélem, ha két pontra nem is, a döntetlenre rászolgáltunk volna.

A Ferencváros elleni blamát követően győztes Bajnokok Ligája-összecsapással vigasztalódott a Győri Audi ETO KC, amely a 2012–2013-as és a 2021–2022-es évad után újra beállította saját rekordját, és nyolc nyert meccsel rajtolt a sorozatban. A magyar bajnok negyedszer találkozott az elitligában a német Bietigheimmel, amely ellen mindannyiszor nyert – egy hete szoros első félidő után simán győzött, ezúttal azonban az utolsó másodpercekig kellett szenvednie ahhoz, hogy valahogy a maga javára fordítsa a találkozót, és tovább erősítse pozícióját az A-csoport élén.

A vendégeknél hiányzott a keresztszalag-szakadása miatt lábadozó Szikora Melinda, ott volt azonban a világbajnokságot térdproblémái miatt kihagyó Faluvégi Dorottya, a győrieknél pedig már leült a kispadra a szülés után visszatérő Silje Solberg-Östhassel.

Előzetesen a gyors lerohanások és a tempó fontosságára hívta fel a figyelmet Ulrik Kirkely, mégis az ETO talán legfontosabb fegyverei nem működtek az összecsapás nagy részében. Az első félidőben egyáltalán nem tudott mit kezdeni a győri védelem a németek gyors kontráival és beállójátékával, de még a tempót is a vendégek diktálták.

A zöld-fehérek támadásban sorra lőtték a kapufákat vagy épp a szenzációsan védő Gabriela Moreschit, rengeteg helyzetet kihagytak, játékukon tanácstalanság érződött. Már hat is volt közte, s habár a szünetben „csak” néggyel ment a Bietigheim, egy-egy „»Hú«, de gyenge!” kiáltást már lehetett hallani a lelátóról.

A kisalföldiek a 40. perc után kapcsoltak magasabb fokozatba, a 44 százalékkal védő Rinka Duijndamnak pedig nagy szerepe volt abban, hogy az utolsó tíz perc kezdetére egyenlítettek. Őrült hajrá kezdődött, mindkét fél sokat hibázott – végül az ETO három perccel a vége előtt először szerzett vezetést, amelyet lélektani fölényének köszönhetően már meg is tartott.31–29

Az A-csoport többi szombati mérkőzésén
DVSC SCHAEFFLER–CSM BUCUREST (román) 23–30 (9–15)
Odense (dán)–Sävehof (svéd) 40–22 (21–11)
Buducsnoszt (montenegrói)–Brest (francia) 21–34 (10–19)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, óriási fordítással nyert az ETO. 31–29

60. perc: A végére jutott még egy Xenia Smits-gól, de ez már nem osztott, nem szorzott. 31–29

60. perc: Lukácsra játszották ki a figurát, és a kiválóan játszó magyar szélső ezt is belőtte. 31–28

60. perc: Gassama ziccerből lőhetett, Duijndam azonban hihetetlen bravúrral védett.

59. perc: De Paula óriási csellel megverte a védőjét, és a bal alsóba lőtt. 30–28

Nehezen, de nyert a Győri ETO (Fotó: Nagy Gábor)

59. perc: Eladták a labdát a németek, jöhetett a Győr a győzelemért.

58. perc: De Paula alsó lövése majdnem bement, de Moreschi védése után mégsem...

58. perc: Xenia Smits belemenése után jöhetett a Győr.

57. perc: Először vezet az ETO! Nze Minko letette a labdát a jobb szélre, és Lukács szenzációsan lőtte be a jobb felsőbe. 29–28

56. perc: Gassama fordult be két védő között, és hetest kapott. Bejött a hetesre Toft, és kivédte Kudlacz hetesét!

55. perc: De Paula passzából Blohm fordult be, és szépen ellőtte a kapus mellett. 28–28

54. perc: Döll kapta a labdát a bal szélen, hagyták, hogy befusson, ő meg belőtte. 27–28

54. perc: Blohm rálépett a vonalra, így ez a lehetőség elúszott.

53. perc: Xenia Smits lövése a kapufáról ment fölé, a vezetésért indult támadásba a Győr.

53. perc: Gassama kiejtette a labdát, jöhetett a Győr, De Paula berontott a védőfalba, és belőtte. 27–27

52. perc: Hosszú győri támadás végén Nze Minko lövését védte a kapus.

51. perc: Dulfer passzából Döll ejtett a győri hálóba. 26–27

49. perc: EGYENLŐ! Oftedal ügyes csellel került helyzetbe, lebirkózták egy hetesért. A hetest De Paula belőtte. 26–26

49. perc: Dulfer nagy lövése a lécről ment fölé.

48. perc: Lukács jól játszik, ezúttal is egy ügyes csel után ejtett a kapuba. 25–26

48. perc: Dulfer egyedül maradt, és ha már ott volt be is lőtte a kapu jobb oldalába. 24–26

47. perc: Olftedal eresztett el egy lövést, amely valahogy bejutott a bietigheimi kapuba, majd labdaszerzés után Lukács rohant, mint a nyúl, és a jobb alsóba lőtt. 24–25

46. perc: Hvenfelt kapott labdát nagy magányában, és némi szerencsével be is dobta. 22–25

45. perc: Nze Minko remek akció végén lőtt a léc segítségével a kapuba. 22–24

44. perc: Elrontott győri helyzet után gyors ellentámadás jött a németektől, és vele egy gól Kudlacztól. 21–24

44. perc: Kudlacz lőtte el elég lehetetlen helyről, de így is bement... 21–23

43. perc: Smits lövését védte Duijndam, indította Lukácsot, aki bedobta a ziccerét. 21–22

42. perc: Időt kért a Bietigheim.

42. perc: Újabb győri labdaszerzés után De Paula lőtt lerohanásból gólt. 20–22

41. perc: Oftedal adott óriási labdát Blohmnak, aki belőtte, majd pillanatokkal később labdaszerzés után Nze Minko lódult meg, és újabb gólt szerzett. 19–22

40. perc: Időt kért a Győr.

40. perc: Dulfer harcolt ki újabb hetest, amelyet Kudlacz belőtt. 17–22

40. perc: Döll került helyzetbe a bal szélen, és biztosan dobta be a helyzetét. 17–21

39. perc: Gassama lövését védte Duijndam, a gyors indítást pedig Lukács lőtte a jobb felsőbe. 17–20

38. perc: Brattset harcolt ki hetest, amelyet De Paula lőtt a jobb alsóba. 16–20

37. perc: Hetest kapott a Bietigheim, Duijndam azonban védett! maradt a labda a németeknél, és kaptak még egy hetest. Ezt Kudlacz lőtte, méghozzá a léc alá. 15–20

36. perc: Oftedal klasszismegoldása hozott gólt a kapu jobb oldalába. 15–19

36. perc: Inger Smits talpról nagy gólt lőtt a bal alsóba. 14–19

35. perc: Haugsted lövés helyett passzolt, rosszul.

35. perc: Most a vendégek harcoltak ki hetest, amelyet Xenia Smits bevágott. 14–18

34. perc: Újabb győri labdaszerzés után hosszas támadás végén Rju lövését védte könnyen Moreschi.

33. perc: Dulfer gyenge lövését könnyen védte Duijndam, majd azonnal indított, Lukács elkapta, letartolták, hetes és újabb kétperces kiállítás. A hetest Rju kihagyta.

32. perc: Kudlaczot küldték ki két percre, Rju azonnal betört, és gólt szerzett. 14–17

31. perc: Duijndam védése keserítette el a németeket, most Gassama próbálkozását védte.

31. perc:Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, ez kevés lesz így a Győrtől. 13–17

30. perc: Újabb labdaszerzés után Haugsted üres kapuba nem tudta messziről bedobni, kapufa lett...

30. perc: Időt kért a Bietigheim.

30. perc: Labdát szerzett a Győr, Schatzl a bal szélről Moreschi lábát találta el.

29. perc: Nze Minkót rángatták meg, kétperces emberelőny a Győrnek. Rju jó labdáját Schatzl lőtte a kapuba. 13–17

28. perc: Sokáig támadott a a Bietigheim, egészen passzívig, majd elvesztették.

27. perc: Oftedal kozmetikázott valamit az eredményen egy ügyes góllal. 12–17

27. perc: Hihetetlen. Hvenfelt beállóban három ember között kapott labdát, és a jobb alsóba lőtt. Beállóból már 7 gólt kapott a Győr. 11–17

(Fotó: Nagy Gábor)

26. perc: Passzívig játszott a Győr, majd egy Oftedal-kapufa lett a vége.

25. perc: Xenia Smits fickándozott, és kíméletlenül belőtte. 11–16

24. perc: Rossz bejátszás az ETO-nál, majd Brattset labdát lopott, Schatzlhoz játszott, aki bedobta a ziccert. 11–15

23. perc: Újabb eladott labda után Duijndam mentette meg ziccervédéssel a Győrt.

22. perc: De Paula lövése szinte az égbe szállt, jöhetett a Bietigheim, melynek nagyot védett a kapujában Duijndam. Maradt a labda a németeknél, de nem sokáig.

22. perc: Gödörben a Győr, Hvenfelt beállóból lőtt gólt, majd gyors indítás után Inger Smits szerzett könnyű gólt. 10–15

21. perc: Nze Minko gyenge lövését könnyen védte Moreschi.

20. perc: Kudlacz használta ki, hogy üres előtte a terület, besétált, és a bal felsőbe lőtt. 10–13

20. perc: Nze Minko harcolt ki hetest, amelyet Kristiansen kihagyott.

19. perc: De Paula nagy labdáját Nze Minko lőtte a kapuba, de azonnal válaszolt Hvenfelt lerohanás után. 10–12

18. perc: Smits etette meg Rjut, aki visszarántotta, ezért kiállították, és hetes. A hetest Duijndam kivédte.

18. perc: Schatzl eddig a kapufákat találta el, és most is onnan jött ki a labda.

17. perc: Dulfer nem sokat vacakolt, jól belőtte kintről. 9–11

16. perc: Dulfer lövése elszállt a léc fölött, De Paula nagy csellel került ziccerbe, Moreschi viszont védett.

15. perc: Nze Minko indult meg előre, és az ejtése valahogy behullott a kapuba. 9–10

14. perc: Brattset döngölte a kapusba a labdát, a másik oldalon Behrend a jobb szélről lőtte a tizedik német gólt. 8–10

13. perc: Addig-addig passzolgattak a németek, amíg Mála egyedül maradt a bal szélen, és be is lőtte. 8–9

12. perc: De Paula lőtt kintről nagy gólt, majd labdaszerzés után Nze Minko egyenlített. 8–8

11. perc: Gassama keze az égbe nyúlt, jött is a labda, ő meg belőtte. 6–8

11. perc: De Paula lőtte el kintről, nem túl jól, a labda viszont a kapusról bepattant. 6–7

10. perc: Gassamát megint meg lehetett játszani, ő pedig könnyen lőtt újabb gólt. 5–7

9. perc: Oftedal jó befutás után kapta meg a labdát, és ha már ott volt, be is lőtte. 5–6

9. perc: Gyenge győri lövés után megindult Mála, leszedte a labdát a levegőből, és a jobb felsőbe lőtt. 4–6

8. perc: Megint meglehetett játszani Gassamát, aki a jobb alsóba lőtt. 4–5

8. perc: Labdát szerzett a Győr, megindult Schatzl, és könnyen belőtte a ziccert. 4–4

7. perc: Rju jó egyéni akció után gyötörte a hálóba a labdát. 3–4

7. perc: Oftedal rossz passza után Smits indult előre, és be is vágta a jobb felsőbe. 2–4

6. perc: Gassama beállóban kapott labdát, befordult, és be is lőtte. 2–3

5. perc: Belemenés a németeknél, üresen maradt Schatzl, de kétkapufás lövése után kijött a labda.

5. perc: Labdát szerzett a Győr, majd remek helyzetmegjátszás után Hovden a jobb szélről lőtte be. 2–2

4. perc: Oftedal kapott jó labdát, de ziccerben Moreschibe lőtt.

4. perc: Smits lőtte el kintről, nem volt valami erős lövés, Toftot azonban megzavarta. 1–2

3. perc: Gyorsan jött a válasz, De Paula lőtt remek gólt kintről. 1–1

2. perc: Sok hiba után Dulfer átlövésgóljával szerzett vezetést a Bietigheim. 0–1

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Győr tiszta zöldben, a Bietigheim tiszta kékben játszik.

AGyőri ETO meccskerete:16 Solberg (k), 30 Duijndam (k), 89 Toft (k), 2 Haugsted, 5 Blohm, 6 Schatzl, 7 Brattset, 10 De Paula, 11 Rju, 15 Oftedal, 21 Kristiansen, 22 Lukács, 26 Hovden, 27 Nze Minko, 31 Broch, 81 Farkas Júlia.
Bietigheim:28 Lönborg (k), 94 Moreschi (k), 4 Gassama, 5 Döll, 10 I. Smits, 14 Kudlacz, 19 Johansen, 20 Hvenfelt, 21 Dulfer, 22 X. Smits, 23 Andersson, 30 Behrend, 48 Faluvégi, 67 Mála.

ELŐZMÉNYEK

„Örömmel jelentem be, hogy Sandra Tofttal már alá is írtuk a hosszabbítást. Nem kellett sokat egyeztetni, hiszen jól érzi magát Győrben. Nagyon jó mentalitású játékos, aki kiemelkedő képességeiről nap mint nap, edzésen és meccseken is tanúbizonyságot tesz. Igazi csapatember, akiben ott van az a kis extra, ami a legjobb kapusoknak van csak meg. Három idényen keresztül biztosan Győrben fog szerepelni a nyártól”– mondta a klubhonlapjánakEndrődi Péter,a Győri ETO ügyvezetője.

„Nagyon jól érzem magam Győrben, és szívesen maradok a következő három idényre egyaránt. Még ha néha vannak is rosszabb napjaink mint csapat, akkor is hiszünk egymásban. Nagyon jó az öltözői légkör, alkotó közegben dolgozhatunk, amely mindenki számára inspiráló. Olyan csapat tagja vagyok és leszek a jövőben is, amely lehetőséget ad mindenkinek a fejlődésre. Fontos számomra, hogy itt mindig a legmagasabbra helyezi mindenki a mércét. Címeket akarunk nyerni, és fogunk is, ebben biztos vagyok”– jelentette ki a hosszabbítás kapcsánSandra Toft.

A 34 éves dán válogatott kapus tavaly nyáron igazolt a Győrhöz, korábban hazájában, valamint Norvégiában és Franciaországban is játszott. A 2013-as évben EHF-kupát nyert a dán Holstebro színeiben, Bajnokok Ligája-ezüstérmet pedig a Győr mellett a Larvikkal és a Bresttel is szerzett.

A Győr korábban az Odensétől szerezte meg három évre aholland jobbátlövőt,Dione Housheert, és a balszélsőBo van Weteringet,a Bietigheimtől érkezik a Rába-partiakhoz jövő nyáron abalátlövő,Kelly Dulfer,ellenben a szlovén jobbátlövő,Ana Grosaz idény végeztével hazatér, míg adán átlövőnek,Line Haugstednekés a holland beállónak,Yvette Brochnaknem hosszabbítják meg a szerződését, így ők távoznak.Legutóbb a dán válogatott irányító-átlövője, a Metztől érkezőKristina Jörgensenírt alá.

A franciaEstelle Nze Minkoszintén három évvel hosszabbított, mígStine Oftedala vb után nyilatkozik a jövőjéről.