Női kézi: ezernél is több, kibővíti arénáját az Esztergom

R. D. P.R. D. P.
2025.06.20. 12:13
null
A sportcsarnokot 2023-ban adták át (Fotó: Suzuki Aréna Esztergom/Facebook)
A következő idényben a női kézilabda Európa-ligában induló Esztergom bővíti arénáját – tudatta közösségi oldalán a klub.

Az Esztergom KC csütörtökön számolt be a hírről, amely szerint bővül a Suzuki Aréna:

„Esztergom Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének döntése értelmében bővül a Suzuki Aréna – a befogadóképesség 1000 fő fölé emelkedik. Ez óriási lépés számunkra, mert azt jelenti, hogy még többen lehettek velünk. A bővítés során kiemelt szempont, hogy a csarnok megfeleljen az EHF szabályrendszerének is – ezzel újabb kapuk nyílhatnak meg előttünk nemzetközi szinten is.”

 

Az esztergomiak a bajnoki helyezésük, azaz a bronzérmük alapján jogosultak lettek volna a Bajnokok Ligájába való nevezésre, ám a klubnál nem szeretnének kihagyni egy fontos lépcsőfokot sem, ezért az Európa-ligát választották.

 

Legfrissebb hírek

Esztergomi csoda a pályán és azon túl: így lett az újoncból az élmezőny meghatározó csapata

Kézilabda
2026.06.17. 10:56

Kikapott a Viborgtól, nem lett bronzérmes az Esztergom az Európa-ligában

Kézilabda
2026.05.17. 16:29

A hajrát nem bírta a nagyot küzdő Esztergom Dijonban, így lemarad az Európa-liga-döntőről

Kézilabda
2026.05.16. 19:32

Női kézi El: Danyi Gábor szerint az Esztergomban benne van a végső siker is

Kézilabda
2026.05.16. 09:03

Női kézi El: élvezniük kell a tornát az esztergomiaknak

Kézilabda
2026.05.15. 17:47

Az idény végén több játékos is távozik Esztergomból – hivatalos

Kézilabda
2026.04.20. 20:18

Női kézi NB I: rossz kezdés után fordított az Esztergom a Vác ellen, kiesett a Dunaújváros és a Kozármisleny

Kézilabda
2026.04.18. 19:20

Malestein és Simon főszereplésével nyert az FTC a Fehérvár ellen

Kézilabda
2026.04.03. 19:44
Ezek is érdekelhetik