Nem indul a bronzérmes Esztergom a női kézilabda BL-ben

2025.06.02. 20:50
null
Elek Gábor és csapata nem indul a BL-ben (Fotó: Koncz Márton)
Nem él a női kézilabda Bajnokok Ligájába való nevezés lehetőségével az NB I-ben újoncként bronzérmes Mol Esztergom, amely a vezetőség döntése értelmében inkább az Európa-ligában indul.

 

A klub Facebook-oldalának hétfői bejegyzésében azzal indokolta a döntést, hogy „nem akarnak lépcsőfokokat kihagyni az európai színtéren”, „hosszú távra terveznek”, valamint a csapatnak, a szurkolóknak és Esztergom városának „most ez az út a legjobb”.

Kiemelték, a vezetőség „külső és belső egyeztetések után” határozott úgy, hogy az Elek Gábor vezetőedző által irányított csapatot nem a BL-ben, hanem az El-ben indítja.

„Néha az igazi erő abban rejlik, ha tudjuk, mikor kell lassítani, hogy minden lépcsőfokot megjárva juthassunk magasabbra” – írták a bejegyzésben.

 

Legfrissebb hírek

A Veszprém lett a bajnok, a Budakalász adta a gólkirályt – a férfi kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.20. 12:18

Esztergomi csoda a pályán és azon túl: így lett az újoncból az élmezőny meghatározó csapata

Kézilabda
2026.06.17. 10:56

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01

Rossz vicc – Vincze Szabolcs jegyzete

Kézilabda
2026.06.10. 23:21

Ogonovszky Eszter hazatér, és a Vasasnál folytatja

Kézilabda
2026.06.09. 19:14

A Debrecen az ifi BL-trófea első nyertese

Kézilabda
2026.06.07. 13:31

Nagyon jó hírt posztolt a súlyos betegséggel küzdő Zsiga Gyula

Kézilabda
2026.06.04. 21:23

Városi kitüntetést kapott a Veszprémből távozó Gasper Marguc

Kézilabda
2026.06.04. 10:42
Ezek is érdekelhetik