Női kézi: Gyurka János lehet a Szombathely edzője – sajtóhír

D. S. B.D. S. B.
Vágólapra másolva!
2025.03.12. 14:55
Gyurka János lehet az SZKKA edzője? (Fotó: Nagy Gábor)
A női kézilabda NB I-ben szereplő Szombathelyi KKA irányítását veheti át a nyáron távozó Bo Rudgaard-tól a Mosonmagyaróvárról januárban menesztett Gyurka János – számolt be róla a Kisalföld, amely úgy tudja, hogy a szakembert több játékos is követi.

Meglehetősen változatos idénye van a női kézilabda NB I-ben szereplő Motherson Mosonmagyaróvári KC-nak. A klub még ősszel váltott elnököt, de Horváth Péter megválasztása után a csapat játékosai a DVSC elleni bajnoki elején összeölelkezéssel tiltakoztak, amely miatt a Magyar Kézilabda-szövetség Etikai- és Fegyelmi Bizottsága súlyos eltiltással büntette a játékosokat és a szakmai stáb tagjait. Ezt követően, fél órával az MKC Blomberg-Lippe elleni Európa-liga-meccse előtt közölték, hogy Gyurka János távozott a vezetőedzői posztról.

A rövid ideig regnáló Horváth Péter helyét végül Gáspár Botond vette át, az új elnök múlt heti – egyébként nem sajtónyilvános – szurkolói ankétjáról pedig az derült ki, hogy az osztrák válogatott átlövő, Ines Ivancok nyáron távozik a Lajta-partiaktól.

Időközben nemcsak Mosonmagyaróváron történt edzőváltás, ugyanis a Szombathelyi KKA tudatta, hogy az idény végén távozik a csapat vezetőedzője, Bo Rudgaard, akinek a Kisalföld információi szerint Gyurka János lehet az utódja.

A regionális lap arról számolt be saját értesüléseire hivatkozva, hogy nyártól Gyurka János veheti át az SZKKA irányítását, ahová érkezhet Mosonmagyaróvárról Ines Ivancok, míg a súlyos sérüléséből lábadozó Schatzl Natalie és Varga Emília Esztergomban köthet ki.

 

Legfrissebb hírek

A Debrecen és az FTC is hozta a kötelezőt a női kézilabda NB I-ben

Kézilabda
56 perce

Az Esztergom elleni meccs előtt szerb-magyar edzőt nevezett ki a Crvena zvezda

Kézilabda
4 órája

Női kézi NB I: nem tett csodát Győrben a Kozármisleny

Kézilabda
Tegnap, 19:30

Női kézilabda NB I: Faragó Lea szerződést hosszabbított Esztergomban

Kézilabda
Tegnap, 8:49

Hanusz Egon hét gólt lőtt a PSG-nek

Kézilabda
2025.10.26. 19:41

Női kézi BL: a Brest óriási csatában verte meg az Ikastot, és hibátlan maradt

Kézilabda
2025.10.26. 17:38

Az Esztergom legyőzte a Mosonmagyaróvárt a női kézi élvonalban

Kézilabda
2025.10.25. 19:33

Elképesztő összegért kelt el a rákkal küzdő norvég kézilabdázónő meze

Kézilabda
2025.10.24. 17:54
Ezek is érdekelhetik