Dione Housheer: Jó lenne, ha a döntőben revansot vehetnénk a Ferencvároson

PUSZTAI VIOLAPUSZTAI VIOLA
Vágólapra másolva!
2025.03.01. 17:33
Dione Housheer ezúttal nyolc gólig jutott (Fotó: Szabó Miklós)
Kétség sem férhetett hozzá, hogy a Győri Audi ETO KC bejut a női kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjébe. A Budaörs ellen 38–28-ra végződött mérkőzés után a nyolc gólt szerző Dione Housheer, illetve a győriek ellen öt gólig jutó Bardi Fruzsina értékelt az NSO Tv-nek.

„Jó meccset játszottunk a Budaörssel, még ha nem is a legjobb játékunkat nyújtottuk, de alapvetően ma a győzelem volt a fontos. Nagyon izgatott vagyok az első Magyar Kupa-döntőm előtt, tudom, hogy ez mennyire fontos. Jó lenne, ha a Ferencvárossal mérkőzhetnénk meg, így esélyünk nyílna visszavágni nekik a bajnokságban elszenvedett vereségért” – mondta az NSO Tv-nek Dione Housheer.

Videónkban Bardi Fruzsina többek között arról is beszél, mit jelentene a Budaörsnek, ha a hétvégét bronzéremmel zárhatná. 

Kézilabda
2025.03.01. 16:30

Nem volt kérdés Tatabányán: elsőként a Győr jutott be a női kézilabda MK döntőjébe

Per Johansson csapatára a Ferencváros vár a vasárnapi fináléban.

 

NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA, NÉGYES DÖNTŐ
ELŐDÖNTŐ
GYŐRI AUDI ETO KC–MOYRA-BUDAÖRS HB 38–28 (19–13)
Tatabánya, 3099 néző. Vezette: Fekete T., Hajdu T. 
GYŐR: Sako – GYŐRI-LUKÁCS 5, HOUSHEER 8 (4), Lagerquist 1, BRATTSET DALE 4, Nze Minko 2, VAN WETERING 5. Csere: Sandra Toft (kapus), K. Jörgensen 2, Dulfer 1, DE PAULA 6, Rju Un Hi 1, Fodor Cs. 1, Hovden 2. Edző: Per Johansson
BUDAÖRS: Vártok R. – Vártok T. 2, Schneider, MARINCSÁK 4, BARDI 5, Uhrin 3, Szöllősi-Schatzl 2. Csere: Mistina K. (kapus), Hudák, Szekerczés 3 (2), Gorilszka 2, Farkas Júlia, Lengyel E. 2, Sztankovics K. 1, Horváth P. 3, Helm 1. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 9. p.: 6–5. 11. p.: 9–5. 19. p.: 13–9. 27. p.: 15–13. 37. p.: 22–13. 44. p.: 27–17. 52. p.: 32–21. 56. p.: 35–24
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
MESTERMÉRLEG
Per Johansson: – Úgy alakult a mérkőzés, ahogyan szerettük volna, bíztam benne, hogy az elején kihívások elé állít bennünket az ellenfél. Tetszett az első félidő utolsó öt percében mutatott teljesítményünk, és annak is örülök, hogy sokat tudtam cserélni. Az is fontos, hogy mindenki egészséges maradt nálunk, és hogy tulajdonképpen korán eldöntöttük az elődöntőt.
Buday Dániel: – Voltak részcélok, amelyeket a csapat elé kitűztem és összességében elégedett vagyok, mert jó mérkőzést játszottunk a magunk szintjén. Az első félidő vége kicsit fájt, két perc alatt kaptunk három gyors gólt, a technikai hibákat is azonnal megbüntették a győri játékosok, de ötven-ötvenöt percig vállalható találkozó volt, kis csapatként jól tartottuk magunkat.
 

Legfrissebb hírek

Európai kézilabdaligák: Zsembery Viktória hét gólt szerzett

Kézilabda
11 órája

Női kézi NB I: a NEKA ellen folytatta hibátlan menetelését a Győr

Kézilabda
2026.01.30. 18:57

Sérülése után Laura Glauser készen áll a visszatérésre

Kézilabda
2026.01.30. 09:27

Játékossors: mérkőzés nélkül távozott a DVSC svéd kézilabdázója

Kézilabda
2026.01.29. 19:24

Új kihívás előtt áll a szombathelyi gólkirálynő

Kézilabda
2026.01.29. 17:47

Kézilabda: Szabó Laura tíz gólt lőtt a Borussia Dortmundnak – körkép

Kézilabda
2026.01.28. 23:30

Emily Vogel: Kellett némi idő, hogy alkalmazkodjunk Jesper Jensen taktikájához

Kézilabda
2026.01.26. 06:33

A Győri ETO a második félidőben lerendezte a Gloria Bistritát a női kézilabda BL-ben

Kézilabda
2026.01.25. 17:30
Ezek is érdekelhetik