Női kézilabda NB I: papírforma DVSC-siker a Kisvárda ellen

2024.05.01. 20:04
Szabó Nina remekelt (Fotó: Kovács Péter, archív)
A Debrecen a papírformának megfelelően magabiztos, 33–19-es győzelmet aratott vendége, a Kisvárda felett a női kézilabda NB I szerdai találkozóján.

A Bajnokok Ligájában rájátszásig jutott hajdúságiak sikeréhez Szabó Nina öt góllal járult hozzá, és ugyancsak ötször talált be a magyar válogatott kisvárdai balátlövője, Juhász Gréta.

A DVSC Schaeffler nyolc meccse százszázalékos a pontvadászatban és a harmadik helyen áll, előnye négy pont az eddig egy találkozóval kevesebbet játszó Mosonmagyaróvár előtt.

NŐI KÉZILABDA NB I
23. forduló
DVSC Schaeffler–Kisvárda Master Good SE 33–19 (18–8)
Debrecen 850 néző. V: Felhő, Öcsi.
DVSC: BARTULOVIC – Grosch 2, Vámos P., HAGGERTY 4, Planéta 2, SZABÓ N. 5, Petrus 2. Csere: GABRIEL (kapus), KÁCSOR 4, Füzi-Tóvizi 1, Töpfner 3 (3), VÁMOS M. 3, CSERNYÁNSZKI 3, KELEMEN D. 3, Hornyák D, Jovovics 1. Edző: Szilágyi Zoltán
KISVÁRDA: Mátéfi – Akijama 3 (2), Karnik Sz. 3, Kovalcsik B. 2, Szabó Lili, E. Novak, Makó 2. Csere: Leskóczi (kapus), Mérai, JUHÁSZ G. 5, Gém, Bucsi 4 (4), Siska. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 9. perc: 2–3. 15. p.: 8–3. 27. p.: 16–7. 34. p.: 21–8. 44. p.: 25–11. 56. p.: 31–17. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 7/6
MESTERMÉREG
Szilágyi Zoltán: – Mindig a soron következő találkozó a legfontosabb, így álltunk hozzá ehhez is. Örülök, hogy az elejétől kezdve kézben tartottuk a mérkőzést, a védekezésünk jól működött, hibákra tudtuk kényszeríteni az ellenfelet, a megszerzett labdákból pedig tudtunk gyorsan indulni. Néhol akadozott a támadójáték, de örülök, hogy mindenki játéklehetőséget kapott és így is magabiztos győzelmet arattunk.
Józsa Krisztián: – Mindkét csapatnak nagyon fontos még a szezonhajrá, számunkra különösen a hétvégi meccs lesz az. Ezúttal sajnos nagyon hamar elég komoly hátrányba kerültünk, így nem sok esélyünk volt. Rengeteg technikai hibát követtünk el, ez nagyon sok. Jó felkészülés volt vasárnapra, amikor nagyon fontos feladat vár ránk Fehérváron.