Férfi kézi: csütörtökön dől el Ilic Zoran csapatának sorsa

2024.05.26. 16:01
Ilic Zoran maradna a Hamburgban, de a német klub sorsáról csütörtökön döntenek (Fotó: Handball Sport Verein Hamburg/Facebook)
Csütörtökre várható az a bírósági ítélet, amely eldönti, hogy a magyar férfi válogatott Ilic Zorant is foglalkoztató HSV Hamburg indulhat-e a német férfi kézilabda-bajnokság következő idényében.
Kézilabda
2024.05.07. 09:45

A negyedosztályba száműzhetik a magyar válogatott játékos csapatát

A Hamburg nem felelt meg a német szövetség licencszabályainak.

A tabella kilencedik helyén álló hamburgiak anyagi és adminisztratív okok miatt nem kapták meg a licencet a szövetségtől, ezért bírósághoz fordultak. Első- és másodfokon a szövetségnek adtak igazat, és mint a jobbátlövő vasárnap az MTI-nek elmondta, csütörtökre várják a végleges, jogerős döntést.

„Ez mindenkinek nehéz szituáció, főleg így, hogy a szezon végén vagyunk, és nem tudni, mi lesz a csapattal. Csütörtökig én sem tudok többet, akkor derül ki minden” – magyarázta.

Hozzátette, ha nem kapják meg a licencet, minden játékos szabadon távozhat, de ha megkapják, mindenki marad Hamburgban.

„Szerintem az összes játékosnak van B terve. Nekem is vannak ajánlataim, de meg kell várnom, hogy mi lesz Hamburgban, mert élő szerződésem van. Ilyenkor az idény végén nehéz csapatot keresni, de nagyon bizakodó vagyok” – szögezte le.  Ilic hangsúlyozta, elsősorban azt reméli, hogy megkapják a licencet – mert nagyon jól érzi magát a klubnál, és sokat fejlődött –, de ha mégsem, akkor mindenkinek azt kívánja, hogy találjon jó csapatot magának ebben a nehéz helyzetben.

A Hamburgnak még két mérkőzése van hátra a mostani szezonból – jövő héten szerdán és vasárnap –, utána a jobbátlövő egy hét pihenőt tart, majd elkezdi az egyéni edzésprogramot.

„Június 24-én kezdjük a válogatott felkészülést, addig otthon leszek Szerbiában vagy Bécsben, mert a szüleim ott élnek, illetve a barátaimmal megyünk majd Horvátországba három-négy napra, de akkor is csinálom majd az edzőink által kiadott edzésprogramot” – nyilatkozta.

Legfrissebb hírek

Bondár Anna kikapott a hamburgi tenisztorna döntőjében

Tenisz
2026.07.26. 16:01

Hamburgi tenisztorna: Bondár Anna idén is elődöntős

Tenisz
2026.07.24. 14:20

Udvardy Panna a nyolcaddöntőben búcsúzott Hamburgban

Tenisz
2026.07.23. 17:19

Bondár nehezen jutott be a negyeddöntőbe a hamburgi tenisztornán

Tenisz
2026.07.22. 21:27

Udvardy Panna is a 16 közé jutott a hamburgi tenisztornán

Tenisz
2026.07.21. 11:57

Bondár nyolcaddöntős a hamburgi tenisztornán

Tenisz
2026.07.20. 22:04

Maronka Zsombor a következő idényben is Hamburgban kosarazik – hivatalos

Kosárlabda
2026.07.16. 16:56

Európai kézilabdaligák: több légiósunk is bajnoki ezüstérmes lett

Kézilabda
2026.05.31. 22:32