Férfi kézi NB I: a Szeged 37 gólt dobva nyert Balatonfüreden

B. D. K.B. D. K.
2024.03.02. 19:58
Hat góllal nyert a Szeged (Fotó: PICK Szeged Handball Team/Facebook)
A férfi kézilabda NB I 18. fordulójában az OTP Bank-Pick Szeged 37 gólt dobva nyert a Balatonfüredi KSE otthonában.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–OTP BANK-PICK SZEGED 31–37 (11–21)
Balatonfüred, 650 néző. V: Fekete, Hajdú.
BALATONFÜRED: Andó – Hornyák P., Németh B., SZŰCS BENCE 6, Szretenovics 2, Varga M. 4, Bóka. Csere: Bősz (kapus), Kemény, KOVÁCS B. 2, SZMETÁN M. 6, Szőllősi B. 1, Sikosek 1, Dénes J., KLJUN 8 (2), Brandt 1. Edző: György László
SZEGED: IMSGARD – Szilágyi Benjámin 3 (1), Garciandía 1, BOMBAC 7, Gaber 3, MACKOVSEK 4, JELINIC 4. Csere: Nagy M. (kapus), Bodó 2, Martins 2, Szita 2, SOSTARIC 4 (1), BÁNHIDI 3, Kalaras 1, Molina, Juhász Á. 1 (1). Edző: Kárpáti Krisztián
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–3. 12. p.: 4–8. 19. p.: 5–15. 25. p.: 8–19. 33. p.: 13–22. 42. p.: 18–29. 51. p.: 24–33. 55. p.: 28–34. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3
György László: – Ellentétes félidőket játszottunk, sajnos az első miatt szégyenkeznünk kell, de a fordulás után az akarattal, a játékkal és a hozzáállással is meg voltam elégedve.
Kárpáti Krisztián: – Nagy koncentrációval és jól védekeztünk, és az első félidőben kiemelkedő kapusteljesítményünk is volt. A második félidő közepéig tartottuk tízgólos előnyünket, de a hajrában feljöttek a fürediek, némileg felzárkóztak, de így is biztosan győztünk.

CSURGÓI KK–CYEB-BUDAKALÁSZ 29–32 (12–13)
Csurgó, 700 néző. V: Sándor Gy., Szabó B.
CSURGÓ: Holló – KRSZMANCSICS 5 (3), Zobec 3, Szeitl E. 2, Vasvári, Herceg 1, BAZSÓ 7. Csere: Füstös Á. (kapus), TUFEGDZSICS 5 (3), Papp T. 2, Mazurek, Gebhardt, Tóth P. 1, Gábor M. 2, Zagar 1, Borsos T. Edző: Baranyai Norbert
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú 3 (1), SINKOVITS 6, Kiss B. 4, MIHALIN 7, Juric-Grigic 3 (2), Kovács D. 2. Csere: Tóth M. (kapus), Dávid M., Tyiskov, VARGA M. 5, Raniszavljevics 2, Vhrovina, Halász, Szakács, Berényi. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–1. 12. p.: 3–5. 18. p.: 6–8. 24. p.: 9–8. 35. p.: 13–16. 41. p.: 17–19. 47. p.: 20–24. 52. p.: 23–27. 56. p.: 25–30
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/3
Baranyai Norbert: – Amikor ki tudtuk dolgozni a helyzeteinket, rendre kimaradtak, főleg az első félidőben, és ezt megbosszulta a budakalászi csapat. Csalódott vagyok, hazai pályán nem tudjuk átlépni a saját árnyékunkat.
Csoknyai István: – Csurgón mindig nagyon nehéz mérkőzést játszunk, talán egyszer sikerült pontot hazavinnünk. Úgy gondolom, most jó sorozatban vagyunk. A kapusteljesítmény és a védekezés is remek volt. A második félidőben végig uraltuk a találkozót.

CARBONEX-KOMLÓ–HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS 31–23 (18–12)
Komló, 1000 néző. V: Bócz, Wiedemann.
KOMLÓ: Merkovszki – URBÁN 3, Bogdanic 3, Melnyicsuk 2, Rotim 2, JERKOVIC 4, MENYHÁRT 5. Csere: GRANIC (kapus), Vekic, SZÖLLŐSI O. 2, VÁCZI M. 8 (5), Orbán 2, Ács P., Varga Sz., Veszelinovics, Kovács D. Edző: Marosán György
GYÖNGYÖS: Tomics – Jaros, Hegedűs M. 3, Ubornyák 2, Bodor 2, POTISK 6, Varsandán M. 3. Csere: PODOBA (kapus), Gráf 2, Edwards, Kovács G. 2, Jóga, Schmid, Lakosy 1, Pietruszko, Gyallai 2 (1). Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 19. p.: 10–7. 37. p.: 21–17. 46. p.: 16–18. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 3/1
Marosán György: – Az elejétől domináltunk a mérkőzésen, a mi akaratunk érvényesült. Büszke vagyok a csapatom fegyelmezettségére és a mutatott érzelmekre.
Bíró Balázs: – Teljesen megérdemelt a hazaiak győzelme. Nem tudtunk felnőni a feladathoz, aminek leginkább akarati tényezők az okai.

FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–FTC-GREEN COLLECT 32–41 (15–19)
Veszprém, 200 néző. V: Nagy F., Túróczy.
FEJÉR-B.Á.L.: Mojszilov – Preszter 3, Kristóf M. 1, Tarabochia 2, Szrnka 3, Draskovics 2, Hári 2. Csere: Gödör (kapus) 1, Bugyáki, PULAY 4, Vetési 2, Djukics 4, GRÜNFELDER 5, Nurelden 3. Edző: Danyi Gábor.
FTC: BORBÉLY – Bujdosó 3, BOGNÁR A. 5, J. Mikita 1, Prainer 2, FÜZI 5, Szepesi. Csere: Balogh Á. (kapus), LÉKAI 8, Balogh Zs. 1, Debreczeni 4, Nagy Bence 2 (1), Pető 3, IMRE B. 6, Pordán, Fülöp P. 1. Edző: Pásztor István.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 5–6. 22. p.: 6–12. 25. p.: 8–15. 28. p.: 11–18. 34. p.: 16–22. 43. p.: 19–29. 51. p.: 23–33. 58. p.: 27–39. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/0, ill. 1/1
Danyi Gábor: – Nem tudtunk felnőni a feladathoz, nem sok közünk volt a mérkőzéshez, még a szoros eredményre sem mutatkozott sanszunk. Tudtuk, hogy az ellenfelünk gyorsan játszik, ám rengeteg hibát követtünk el, ami értelemszerűen nem a mi malmunkra hajtotta a vizet.
Pásztor István: – Ezúttal bizonyítottuk, hogy mennyivel jobbak vagyunk a riválisunknál, ez azért nem mindig sikerül. Más kérdés, hogy nem volt annyira egyszerű dolgunk. A hibák ellenére elégedett vagyok a csapatommal, amelyre rövid szünet után négy hét alatt nyolc találkozó vár.