Férfi kézi: Különleges érzés, amikor egy nagy álom valósággá válik – Schmidt Ádám a Nemzeti Sportnak

R. P.R. P.
2024.03.17. 23:03
Fotó: Dömötör Csaba
Mint arról beszámoltunk, a magyar férfi kézilabda-válogatott 30–27-re legyőzte Portugáliát az olimpiai selejtező utolsó fordulójában, így 12 év után kijutott az olimpiára. Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár a Nemzeti Sportnak fejtette ki gondolatait a nagy sikerről.

 

„Különleges érzés, amikor egy nagy álom valósággá válik – mondta Schmidt Ádám. – Szívből gratulálok a válogatottnak és a szakmai stábnak. Ez egy sokra hivatott csapat, amelyben olyan remek fiatalok is főszerepet játszanak, mint Imre Bence és társai. Az első pillanattól hittünk abban, hogyha Magyarországra tudjuk hozni ezt a tornát, a fantasztikus magyar közönség támogatásával összejön a bravúr.”

„Köszönet a szurkolásért, köszönjük a kormányunknak a támogatást, a Magyar Kézilabda-szövetségnek a szakmai munkát, a nemzetközi szövetségnek a bizalmat és a tatabányai rendezőknek ezt a kiváló tornát. Az olimpiai kijutást ünnepeljük, de nagyon örülök annak is, hogy a hazai szövetség és az NSÜ segítségével ezen a hétvégén ismét több mint 200 gyermeket tudtunk megmozgatni a Sportoló Nemzet Kézilabda Fesztiválon. Ezen az úton kell továbbmennünk.”

Kézilabda
2024.03.17. 20:50

Párizs, jövünk! Kijutott az olimpiára a férfi kézilabda-válogatott

Bartucz László és Imre Bence fenomenális játékával legyőztük Portugáliát, és megcsíptük az utolsó helyet az ötkarikás játékokra.

 

 

Legfrissebb hírek

Schmidt Ádám: A sport a család mellett a leghatékonyabb nevelőeszköz lehet

Egyéb egyéni
10 órája

„Sports4All/All4Sports” – konferencia a sport társadalmi, kulturális és stratégiai jelentőségéről

Egyéb egyéni
10 órája

Mérföldkőnek számító új központi vízilabda-akadémia létesül Szolnokon

Vízilabda
18 órája

Az első kalapból várja a férfi kéziválogatott az Eb-selejtező sorsolását

Kézilabda
2026.03.23. 18:04

Ekkor játszik vb-selejtezőt a magyar férfi kézilabda-válogatott Szerbiával

Kézilabda
2026.03.23. 18:01

Schmidt Ádám: már több mint százezren csatlakoztak a Sportoló Nemzet Programhoz

Egyéb egyéni
2026.03.23. 11:40

Férfi kézi: Szerbiával játszik a magyar válogatott a vb-szereplés kiharcolásáért

Kézilabda
2026.03.22. 17:00

Imre Bence: A szerbek ellen teljesen más mérkőzés vár ránk

Kézilabda
2026.03.21. 18:02
Ezek is érdekelhetik