A lapadu is kellett a magyar férfi kézilabda-válogatott olimpiai kvalifikációjához

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
Vágólapra másolva!
2024.03.31. 11:07
A magyar férfi kézilabda-válogatott épp lapadúzik (Fotó: MKSZkezilabda/YouTube)
A magyar férfi kézilabda-válogatott olimpiára való kijutásáról indított háromrészes videósorozatot a Magyar Kézilabda-szövetség. Az első, most megjelent részben a tatabányai selejtezőtornáról tudhatunk meg néhány kulisszatitkot, így például Chema Rodríguez szövetségi kapitány motivációs beszédét a Tunézia elleni meccs előtt, de ismertté válik nemzeti csapatunk egyik, nemrég bevezetett szokása is, a lapadu.

Chema Rodríguez megindító motivációs beszédében azt hangsúlyozta a játékosoknak, hogy készen állnak és higgyenek magukban, s csak élvezzék a játékot. A szövetségi kapitány a monológot érdekes dologgal zárta:

„És persze: lapadu, srácok, lapadu!” – hangzik el Chemától a beszéd végén, majd Tord Ellingsennek, a magyar válogatott erőnléti edzőjének segítségével kiderül, mi is az a lapadu.

„A lapadut az idei Európa-bajnokságon kezdtük el csinálni. Ez igazából egy nyújtó gyakorlat, de egyfajta tánc is és nagyszerű hangulatot teremt sok nevetéssel. Azóta is csináljuk, mert sikeresek voltunk vele” – mondta Ellingsen a magyar válogatott furcsa szokásáról.

A LAPADU 3:33-TÓL

A második részben a Norvégia ellen négy góllal elvesztett második mérkőzés került a fókuszba, amely után Chema Rodríguez emelt hangon, ugyanakkor büszkeséggel beszélt a játékosokkal az öltözőben. 

„A vesztes meccs után úgy üvöltött le minket, hogy közben hozzátette, iszonyatosan büszke ránk. Soha életemben nem tapasztaltam hasonlót, és ezt szenzációs volt megélni!” mondta a jelenetről a torna végén Imre Bence. 

CHEMA BESZÉDE 8:45-TŐL

 

Legfrissebb hírek

Héder Barna továbbra sem fizet és a sajtót teszi felelőssé

Párizs 2024
2025.10.17. 21:36

Chema Rodríguez: Volt mit és kit nézni az elmúlt hetekben

Kézilabda
2025.10.09. 15:41

Chema Rodríguez keretet hirdetett, Máthé Dominik visszatér

Kézilabda
2025.10.09. 08:19

Szilágyi István: Egymás után két meccset is le tudtunk volna játszani

Kézilabda
2025.10.06. 06:53

Nem sikerült a címvédés: elbukta a 80 perces egyiptomi csatát a Veszprém

Kézilabda
2025.10.02. 21:18

A Veszprém 16 év után vereséggel kezdte a férfi kézilabda Bajnokok Ligáját

Kézilabda
2025.09.10. 20:25

Lékai Máté befejezi pályafutását a válogatottban – hivatalos

Kézilabda
2025.09.03. 12:05

Héder Barna legalább 50 millió forinttal tartozhat az olimpiai stábnak

Párizs 2024
2025.09.02. 08:52
Ezek is érdekelhetik