Női kézi: 2008 után nyert ismét a Győr ellen a DVSC

2024.02.10. 17:39
Nem mindennapi tettet hajtott végre a Debrecen (Fotó: Molnár Péter/Hajdú Bihari Napló)
Fordulatos, végletekig kiélezett mérkőzésen a DVSC Schaeffler hazai pályán 29–28-ra legyőzte a Győri Audi ETO KC-t a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 13. fordulójában, ezzel a hajdúságiak 2008 óta először múlták felül a kisalföldieket.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, A-CSOPORT, 13. FORDULÓ
DVSC SCHAEFLLER–GYŐRI AUDI ETO KC 29–28 (14–14)
Debrecen 2000 néző. V: Prastalo, Balvan (bosnyákok)
DVSC: Gabriel – Grosch 1, HÁMORI 2, Füzi-Tóvizi, PLANÉTA 3, VÁMOS P. 4, PETRUS 4, Csere: BARTULOVIC (kapus), Kácsor 4, Töpfner 4 (3), HORNYÁK D., HAGGERTY 2, JOVOVICS 5, Csernyánszki, Kelemen D. Edző: Szilágyi Zoltán
GYŐR: Sandra Toft – Győri-Lukács 2, Rju Un Hi 3, S. Oftedal 2, Brattset Dale 1, V. Kristiansen 3 (1), Szöllősi-Schatzl 2. Csere: SOLBERG-ÖSTHASSEL (kapus), Haugsted, NZE-MINKO 6, Blohm 1, De Paula 4, Broch, Fodor Cs. 1, HOVDEN 3. Edző: Ulrik Kirkely
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 15. p.: 7–6. 23. p.: 11–11. 35. p.: 18–16. 44. p.: 21–21. 50. p.: 23–25. 57. p.: 27–26
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1
Szilágyi Zoltán: – Nagyon örülök a győzelemnek, de nem lehet felhőtlen az örömünk, hiszen aggódunk Hámori Konszuéla sérülése miatt. Reméljük, nem vesztettük el hosszú időre. Nagy sebességű, magas színvonalú mérkőzést játszottunk. Korábban is volt esélyünk az ETO ellen, úgy érzem, most mentálisan előreléptünk, tudtunk élni a lehetőséggel. Nagyon büszke vagyok a lányokra.
Ulrik Kirkely: – Tudtuk, hogy nehéz Debrecenben nyerni, talán a legnehezebb a Bajnokok Ligájában. Az elmúlt időszakban akadtak gondjaink, de hosszú még a szezon, meg kell találnunk az igazi önmagunkat.

Magyar rangadót rendeztek a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának utolsó előtti fordulójában. A bajnoki és Magyar Kupa-bronzérmes, az elitsorozatban a továbbjutását már biztosító Debrecen a fix csoportelső és egyenes ágon negyeddöntős Győrt fogadta. A két hazai élcsapat az NB I-ben január közepén végtelenül kiélezett csatát vívott egymással, a Loki akkor karnyújtásnyira volt a bravúrgyőzelemtől – ezúttal viszont összejött neki.

Nagy tempóban és jó iramban indult a küzdelem, mindkét együttes kiválóan kézilabdázott, a színvonalas játékban a DVSC abszolút egyenrangú partnere volt az ötszörös BL-győztesnek. A hazaiak végig nagy tűzzel és szívvel harcoltak, az sem vetette vissza őket, hogy az egyik alapember, Hámori Konszuéla egy ütközés után térdsérülés miatt kivált. Bár az utolsó tíz percnek kétgólos előnnyel vágott neki a a sorozatban második vereségét elszenvedő Győr, a több jó egyéni teljesítményt felvonultató debreceniek koncentrációja és lendülete végig kitartott: a mind az öt gólját a záró tíz percben szerző szerb válogatott Jovana Jovovics két másodperccel a vége előtt megszerezte a győztes gólt a házigazdának.

A Debrecen 2008. október 22. után nyert újra a Győr ellen, és a múlt hétvégi, német Bietigheim felett idegenben aratott diadalt követően újabb tekintélyt parancsoló eredményt mutathat fel.

A mérkőzés 18.00-kor kezdődik!

Két fordulóval a csoportkör vége előtt már mindkét magyar csapat továbbjutása biztos, a Győr azonban minden bizonnyal szeretné kijavítani a múlt heti botlást, hiszen a kisalföldiek az előző körben meglepetésre hazai pályán szenvedték el idei első vereségüket a sorozatban, miután 26–24-re kikaptak a  CSM Bucuresti-től.

A BL-ben szabadkártyával induló DVSC eddigi 12 meccséből ötöt nyert meg egy döntetlen és hat vereség mellett, jelenlegi 11 pontja pedig továbbjutást ér, hiszen a hajdúságiak előnye öt pont a hatodik helyen a hetedik Buducsnoszt Podgoricához képest.

A Győr múlt héten törte meg eddigi hibátlan mérlegét a Bajnokok Ligájában, a CSM elleni vereség mellett viszont a Rába-partiak eddigi 11 meccsüket megnyerték, s 372 lőtt gól mellett csak 295-öt kaptak.

17:45
Az FTC kikapott a címvédőtől
17:47
A DVSC utolsó hazai meccsét vívja a csoportkörben

17:48
Rég nyert a Győr ellen a Loki

Az egymás elleni mérleg nagy ETO-fölényt mutat, a DVSC legutóbb 2008-ban tudott pontot szerezni a Győr ellen, akkor hazai pályán 24–22-re nyert, de az eltelt közel 16 évben az összes meccs végén a kisalföldiek örülhettek a győzelemnek.

17:50
Hornyák Dóra viszont tudja milyen legyőzni a Győrt

A hajdúságiak csapatkapitánya, Hornyák Dóra már a 2008-as mérkőzésen is ott volt.

„Régen volt, csak homályos emlékeim vannak a 2008-as meccsről, de a hatalmas öröm megmaradt bennem – mondta Hornyák Dóra a dvsckezilabda.hu-nak, aki két góllal járult hozzá a DVSC legutóbbi Győr elleni sikeréhez 2008-ban. – Nagyon szeretnénk most is nyerni, hiszen az elmúlt időszakban többször is nagyon közel voltunk a győriekhez. Legutóbb, januárban is megmutattuk, hogy képesek vagyunk jó játékkal megszorongatni őket, a hajrában még vezettünk, de a végén hiba csúszott a gépezetbe. Ha tényleg hatvan percig koncentráltan tudunk játszani és mindenki százhúsz százalékot beletesz a meccsbe, akkor képesek lehetünk a győzelemre!”

17:51
Egyik csapat sem pihenhetett sokat

Egyik csapat sem pihenhetett túlságosan rá a mérkőzésre, hiszen a DVSC hét közben Székesfehérváron nyert 39–27-re, míg a Győr Debrecen közelében, Békéscsabán győzött 34–24-re a bajnokságban.

17:53
Az idényben már harmadszor

„Ez a BL-meccs lesz a harmadik alkalom, hogy a DVSC-vel találkozunk az idényben. Mindig izgalmas látni, hogy a csapatok közül melyik tanult többet az előző összecsapásokból. Nagyszerű dolog, hogy rendelkezünk már tapasztalattal egymásról, de hiszem, hogy tudunk valami pluszt vinni a mérkőzésbe, ami előnyt jelenthet számunkra. Nagyon várjuk már a Debrecen elleni játékot, szeretnénk a múlt hétvégéhez képest magasabb szinten teljesíteni” – tekintett előre Ulrik Kirkely, a Győr vezetőedzője a klub honlapján.

17:55
Oftedal szeretne javítani

„Soha nem jó elveszíteni egy meccset. Úgy gondolom, a Bukarest jól játszott ellenünk. A folytatásban továbbra is a győzelemre törekszünk, számunkra a jó játék az elfogadható. Kemény ütközetre készülök Debrecenben. Hazai pályán mindig jól játszanak, sok szurkoló buzdítja őket az arénában. Minden bizonnyal nehéz találkozó vár ránk” – mondta Stine Oftedal.

18:00
1. perc: elkezdődött a mérkőzés!

A Debrecen tiszta pirosban, a Győr fehér szerelésben játszik. Az első támadást a vendégek vezethetik.

18:01
1. perc: hetest kap a Győr.

Rju Un Hi betörése után büntetőt kapnak a vendégek, Veronica Kristiansen pedig meg is szerezte az első gólt. 0–1

18:02
2. perc: hosszan támad a DVSC.

Előbb Kácsor próbált meg egy bejátszást, majd Vámos Petra tört be és pattintott a győri kapuba. 1–1

18:03
3. perc: most jó a győri bejátszás.

Rju Un Hi megtalálta Kari Brattsetet a hatos vonalán, utóbbi pedig nem hibázott közelről. 1–2

18:03
3. perc: Kácsor hibázott lövést.

A Győr gyors támadásából pedig majdnem labdát szerzett a DVSC.

18:04
4. perc: kettővel vezet a Győr.

Szöllősi-Schatzl Nadine kapott jó labdát a balszélen és a kapu bal alsó sarkába lőtt. A gyors ellentámadásból Hámori harcolt ki hetest. 1–3

18:05
5. perc: jó a Loki hetese.

Töpfner Alexandra nem rontott a hetesvonalról. 2–3

18:05
5. perc: egyenlített a DVSC.

Kácsor Gréta révén 3–3 az állás.

18:07
6. perc: fordítani még nem tud a DVSC.

Megint elszórta a labdát támadásban a Győr, a DVSC pedig hosszasan támadhatott a fordításért, de ez egyelőre nem jött össze, Kácsor lépte el.

18:07
7. perc: most Gabriel is hozzátett egyet a kapuban.

Megvan az első védés, a DVSC kapusa Line Haugsted lövését hárította.

18:08
8. perc: most már a Loki vezet!

Grosch Vivien góljával megfordították az állást a hazaiak. 4–3

18:08
8. perc: de gyorsan egyenlít a Győr.

Szöllősi-Schatzl Nadine volt eredményes. 4–4

18:09
9. perc: hiba csúszott a Debrecen támadásába.
18:10
10. perc: Győri-Lukács csak kapufát lőtt.

Szép győri támadás végén került le a labda a jobbszélre, de hiába volt sok helye Győri-Lukács Viktóriának, csak a kapufát találta el.

18:10
10. perc: Planéta is betalált.

A DVSC jobbátlövője egy betörés végén lőtt a győri kapuba. 5–4

18:11
11. perc: szép győri összjáték.

Oftedal és Kristiansen összjátéka után utóbbi talált be. 5–5

18:12
12. perc:

Kácsor rossz lövése után a Győr is fordíthatott. Hosszú támadása végén Rju Un Hi tört be remekül. 5–6

18:13
13. perc: gyorsan jött a válasz.

Planéta Szimonetta egyenlített, kihasználva a rendezetlen győri védelmet. 6–6

18:13
14. perc: Gabriel ziccert véd!

Kari Brattset kapott jó bejátszást beállóban, de nagyot védett a Loki kapusa.

18:15
14. perc: megint a Debrecen vezet.

Petrus Mirtillt játszották meg a hazaiak a balszélen és nem rontott. 7–6

18:15
15. perc: hiba itt is, ott is.

Eladott győri labdát nem tudott kihasználni a DVSC, a hazaiak is hibáztak.

18:16
16. perc: gyors gólváltás.

Az imént beálló Bruna de Paula góljára nayon hamar válaszolt a vendéglátó Hámori révén. 8–7

18:17
16. perc: Győri-Lukács most nem rontott.

Második lövéséből szerezte meg első gólját a vendégek jobbszélsője. 8–8

18:18
17. perc: Petrus nehéz helyzetből.

Vámos Petra játszotta meg társát a balszélen, Petrusnak pedig nem volt sok helye, de így is kilőtte a bal alsót. 9–8

18:19
18. perc: megint hibázott a Győr, kettővel léphetett volna el a Loki.

De a hazaiak is elszórakozták támadásukat és Estelle Nze Minko egyenlített. 9–9

18:20
19. perc: Kácsor szép átlövéssel jelentkezett. 10–9

Rju Un Hi kiállítása után kihasználta az emberelőnyt a DVSC.

18:21
20. perc: hátrányból egyenlített a Győr – rövid időre.

Stine Oftedal emberhátrányból is eredményes, de Hámori Konszuéla is gyorsan betalált. 11–10

18:22
21. perc: Nze Minko és Schatzl sem tud egyenlíteni

A francia irányító lövése után labdát szerzett a Győr, de Szöllősi-Schatzl is elrontotta helyzetét.

18:23
22. perc: fontos védés!

Gabriel kulcsfontosságú pillanatban védett egy nagyot, nem tud egyenlíteni a Győr.

18:24
23. perc: elszórta a labdát a Loki

Nze Minko pedig már nem rontotta el a lerohanást. Most már tényleg egyenlíteni tudott az ETO. 11–11

18:25
24. perc: időt kért a Debrecen.
18:26
Nze Minko: 300!

Időközben a Győr francia irányítója, Estelle Nze Minko megszerezte 300. gólját a Bajnokok Ligájában győri színekben.

18:26
24. perc: Vámost nem tudták megállítani.

A DVSC irányítója betörés végén volt eredményes. 12–11

18:27
25. perc: Jovovicsot kiküldték.

A Debrecen szerb átlövője kétperces kiállítást kapott.

18:28
25. perc: nehéz helyzetben egyenlít a Győr.

De Paula találta meg a jobbszélen Győri-Lukácsot, aki a jobb alsóba lőtt. 12–12

18:29
26. perc: Kácsor durrantott mellé talpról.

A túloldalon pedig Győri-Lukács lövését védte Gabriel.

18:30
27. perc: megint a Győr vezet

Győri-Lukács lövése után is maradt a labda az ETO-nál, Nze Minko átlövésgóljával pedig megint a Győr vezet. 12–13

18:31
28. perc: most a szerencse is a Lokival volt.

Haggerty lövése csúszott be Silje Solberg alatt a győri kapuba. 13–13

18:32
29. perc: Broch kapott kétpercest.

A Győr holland beállója szabálytalanul állította meg Vámos Petrát, ezért kiállították.

18:32
29. perc: Haggerty volt túl finom

Emberelőnyben a beállóját játszotta meg a Loki, de Haggerty gyenge ejtése csemege Solbergnek.

18:33
30. perc: a Győr viszont nem ront.

Bruna de Paulát nem tudták megállítani a hazaiak. 13–14

18:34
30. perc: hetest kapott a DVSC.

Töpfner Alexandra pedig második büntetőjét is belőtte. 14–14

18:34
30. perc: még időt kért a Győr.

Kevesebb, mint 20 másodperce maradt Ulrik Kirkely csapatának egy újabb gólra az első félidőben.

18:36
30. perc: kivédekezte a Loki.

Csak egy időntúli szabaddobásig jutott a Győr, Fodor Csenge pedig eldobta a labdát.

18:36
VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! DVSC SCHAEFFLER–GYŐRI AUDI ETO KC 14–14

18:37
A DVSC-nél hatan is két gólnál járnak, de a Győrt is jó csapatteljesítmény jellemzi, a kisalföldieknél Nze Minkónak van három gólja, négyen pedig kétszer találtak be.
18:39
Minimális a különbség

A DVSC három százalékkal hatékonyabban lő (64–61 százalék), de a támadások tekintetében a Győr hatékonyabb két százalékkal (45–47). A hazaiak 22, a vendégek 23 lövéssel próbálkoztak, a Rába-partiaknak pedig eggyel több hibája volt.

18:51
31. perc: elkezdődött a második félidő.

Ezt a játékrészt a DVSC kezdi támadással.

18:52
31. perc: rögtön heteshez jut a DVSC.

Planéta tört be emberelőnyben és juttatta büntetőhöz a hazaiakat, Töpfner pedig most sem hibázott. 15–14

18:53
32. perc: Hovden egyenlít.

Sokáig jól védekezett a Debrecen, de Hovdent így is megtalálták a jobbszélen a győriek. 15–15

18:54
33. perc:

A Debrecen is hosszasan támadott, egészen passzívig, de Kácsor Gréta alsós lövése így is utat talált a kapuba. 16–15

18:55
33. perc: gyors gólváltás.

A sérülésből visszatérő Fodor Csenge a BL-ben is megszerezte első gólját visszatérése után, de gyorsan jött a válasz Petrus Mirtilltől. 17–16

18:57
35. perc: kettővel vezet a Loki

Bruna de Paula rontott lövése után megint hosszasan támad a Loki, és Kácsor révén kettővel vezet! 18–16 Ráadásul Gabriel is véd egy nagyot!

18:58
36. perc: Nze Minkót állították ki.

A francia szabálytalanul állította meg Hámorit, így kétperces kiállítást kapott. Elléphet hárommal a házigazda.

18:58
36. perc: nincs meg a három közte.

Töpfner Alexandra próbálkozott jobbszélről, de Solberg védett.

18:59
37. perc: zárkózik az ETO.

Emilie Hovdennek volt sok helye a jobbszélen és ki is használta. 18–17

19:00
38. perc: közte három helyett...

Elkapkodta támadását a Debrecen, a Győr pedig egyenlített Rju Un Hi góljával. 18–18

19:01
38. perc: Töpfner most nem ront

És a jobbszélről most elpattintott Solberg mellett. 19–18

19:02
39. perc: Brattset-kapufa.

Rju Un Hi bejátszása után Brattset csak a kapufát találta el.

19:03
40. perc: Vámos harmadszor.

Most is betörés végén volt eredményes a DVSC irányítója, de azonnal válaszol a Győr, Kristiansen. 20–19

19:05
42. perc: megint egyenlő.

Rju Un Hi értékesítette a Győr lerohanását. 20–20

19:07
43. perc: Petrusra nem lehet panasz.

A DVSC balszélsője ötödik lövéséből negyedik gólját szerezte. 21–20

19:08
44. perc: Hovden megint egyenlít.

Debreceni labdavesztésből vezethettek lerohanást a győriek. 21–21

19:09
44. perc: Planéta-gól!

Planéta Szimonettát két győri védő sem tudta megfogni. 22–21

19:10
45. perc: jól védekezett a Győr.

Füzi-Tóvizi Petra nem tudott gólt szerezni beállóból.

19:11
46. perc: Blohm is feliratkozott a gólszerzők közé.

A Győr svéd beállója első gólját szerezte. 22–22

19:11
46. perc: Hámori Konszuéla szorul ápolásra.
19:12
46. perc: Hámori Planéta ölében hagyja el a pályát, súlyosnak tűnik a sérülése...
19:12
47. perc: labdát veszített a DVSC.
19:13
47. perc: megint a Győr vezet.

Stine Oftedal szerezte meg második gólját. 22–23

19:14
48. perc: Vámos egyenlít, de...

Hiába remekel a DVSC irányítója, újabb góljára azonnal válaszoltak a győriek Nze Minko révén. 23–24

19:15
48. perc: időt kért a DVSC edzője, Szilágyi Zoltán.
19:16
48. perc: nem tud egyenlíteni a Loki.

Hét a hat elleni játékkal próbálkozik a Debrecen. Előbb majdnem eladta a labdát a házigazda, aztán Solberg védett egyet, aztán még egyet.

19:17
50. perc: Oftedal rossz passzt adott Nze Minkónak.
19:18
50. perc: de a Debrecen is beleront, és

egy gyors indítás végén Nze Minko növelte kettőre a Győr előnyét. 23–25

19:18
51. perc: Jovovics átlövését nem tudta védeni Solberg. 24–25
19:18
51. perc: most a Győr kért időt.
19:21
52. perc: De Paula mellé!

A brazil átlövő betörés végén csak a kapufát találta el.

19:22
53. perc: megint elkapkodta lerohanását a DVSC.
19:23
54. perc: megtört a gólcsend

Nze Minko betörés utáni góljával megint a Győr vezet kettővel. 24–26

19:23
54. perc: megint próbál zárkózni a házigazda.

Haggerty nem rontotta el ziccerét beállóból. 25–26

19:24
55. perc: fontos debreceni védés!

De Csernyánszki hiába vitte végig a leronahást, Solberg védett.

19:25
56. perc: újra iksz!

Blohm rontott lövése után Jovovics egyenlít! 26–26

19:25
57. perc: ez izgalmas lesz.

Döntetlennel fordulunk az utolsó négy percre. Itt még akármi is lehet.

19:27
57. perc: már a Debrecen vezet!

Jovovics rövid időn belül másodszor eredményes! 27–26

19:27
58. perc: De Paulát nem tudták megállítani.

A Győr pedig betörésből egyenlít. 27–27

19:28
58. perc: Jovovics! Zsinórban harmadszor! 28–27
19:28
58. perc: időt kért a Győr.
19:29
59. perc: De Paula beleront!

Most nem volt jó a brazil betörése. Ez sokba kerülhet az ETO-nak.

19:30
59. perc: Solberg véd!

Csernyánszki betörése után Silje Solberg hárította a ziccert!

19:31
60. perc: De Paula egyenlít!

Hosszasan támad a Győr, De Paula pedig betört és a bal alsóba lőtt. 28–28

19:31
60. perc: időt kért a Debrecen.
19:33
60. perc: Jovovivcs belőtte!

A győzelemért támadhatott a Debrecen, Jovovics pedig belőtte! Vége!