Női kézi NB I: a kiesőjelölt NEKA pontot lopott a Fehérvár otthonából

S. B.S. B.
2024.01.19. 19:36
Meglepte a Fehérvárt a NEKA (Fotó: Facebook/NEKA)
A NEKA meglepő módon 27–27-es döntetlent harcolt ki az Alba Fehérvár vendégeként a női kézilabda NB I 12. fordulójában.

A kiesőjelölt NEKA meglepően jól kezdte a találkozót. A balatonbogláriak az első félidőben többször is el tudtak lépni, volt, hgy három góllal is, ám a játékrész végén egy összeszedett hajrával kiegyenlítettek a fehérváriak.

A folytatás már nagyon kiélezetten alakult. Egyik csapat sem tudott kettőnél több góllal elhúzni és még az 55. percben is fej fej mellett álltak a gárdák. A hajrában ugyan összekapták magukat a fehérváriak és kétgólos előnyre tettek szert, de ebből az utolsó percekben gyorsan fel tudtak állni a vendégek és az Alba erre már nem tudott válaszolni, így döntetlennel zárult a péntek esti találkozó.

KÉZILABDA
NŐI NB I
Alba Fehérvár KC–NEKA 27–27 (13–13)
Székesfehérvár, 400 néző. V: Horváth P., Marton
FEHÉRVÁR: Tóth Nikolett – Szemes 2, SZMBATJAN 7, SZABÓ K. 6 (2), KÖVÉR 3, Utasi 4, Takó. Csere: Orbán (kapus), Afentaler 3 (2), Sulyok, Zrnic 1, Kocsis B., Bojtos 1. Edző: Horváth Roland
NEKA: CSAPÓ KINCSŐ – Miklós K. 2, GYŐRI V. 4, Lapos 1, Petruska, FARAGÓ LEA 8 (1), BATÓ 5 (2). Csere: Zaj (kapus), WALD 4, Keceli-Mészáros 1, Munteanu-Korodi 2, Alaxai, Katona, Pálmai. Edző: Bakó Botond
 Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 5–6. 18. p.: 8–9. 24. p.: 9–12. 28. p.: 11–13. 34. p.: 14–15. 40. p.: 19–19. 46. p.: 21–21. 52. p.: 23–23. 58. p.: 27–26. Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 3/3
Horváth Roland: – Valahogy erre az eredményre is számítottam, bár a végjátékban öt ziccert hagytunk ki, és ez önmagáért beszél. Többször felálltunk és visszatértünk ebbe a mérkőzésbe, elismerésem a NEKA-nak, mert nagyon küzdött, amit jó volt látni. Bár mi is küzdöttünk, de úgy, mint a lúd a jégen…
Bakó Botond: – Örülünk az egy pontnak, bár nyilván boldogabbak lennénk, ha kettőt vittünk volna el Fehérvárról, mert a kezünkben volt a meccs. Többször eldönthette volna mindkét csapat a találkozót, de elégedett vagyok a csapatommal, fejlődünk és egyre nagyobb tartással, jobban kézilabdázunk.
Tudósított: KÁLDOR ANDRÁS