Férfi kézi Eb: szépen búcsúztak a horvátok, legyőzték Németországot

K. Zs.K. Zs.
2024.01.24. 22:01
Dominik Kuzmanovic kapus megkeserítette a németek életét (Fotó: AFP)
Horvátország 30–24-re legyőzte a házigazda Németországot a férfi kézilabda Európa-bajnokság szerda esti mérkőzésén, a középdöntő záróakkordjaként. Már a kezdés előtt biztos volt, hogy a horvátok nem mozdulhatnak el a csoport utolsó helyéről, a németek pedig elődöntőt játszhatnak.

Az első félidő derekától sokáig a horvátok vezettek, Dominik Kuzmanovic remek védések sorozatával tartotta a frontot a védelem mögött, viszont 10–13 után négy német góllal zárult a játékrész (14–13).

A szünet után ismét a horvátok percei következtek, megléptek négy góllal (19–23) az akkor már az elődöntőre tartalékoló, inkább a fiatalokat mozgató német csapattól.

És Goran Perkovac emberei nem akarták elszalasztani az esélyt: nagy kedvvel támadva, szervezetten védekezve, kiváló kapusteljesítményre támaszkodva végigharcolták a hátralévő időt, és szép győzelemmel (24–30), tizenegyedik helyezettként búcsúztak az Európa-bajnokságtól. Kuzmanovic 22 védéssel természetesen a meccs embere lett.

A németek a vereség ellenére folytathatják a pénteki elődöntőben: ellenfelük Dánia lesz, a másik ágon Franciaország–Svédország mérkőzést rendeznek. Aznap játsszák le az 5. helyért kiírt mérkőzést is, amelyen a mieink Szlovéniával csapnak össze.