Női kézi-vb: Ez tragédia a horvát női kézilabdázás számára – Tea Pijevic

2023.12.12. 07:55
A horvátok a vereséggel minden esélyüket elvesztették az olimpiára (Fotó: AFP)
Mint beszámoltunk róla, a magyar női kézilabda-válogatott heroikus küzdelemben legyőzte Horvátországot a világbajnoki középdöntő utolsó fordulójában, ezzel a 10. helyen zárta a tornát, és készülhet az áprilisi olimpiai selejtezőre. A horvátok ellenben minden esélyüket elveszítették a párizsi részvételre, így érthető módon rendkívül csalódottan nyilatkoztak a végső dudaszót követően.

A horvátok számára azért is lehet bosszantó és érthetetlen a végeredmény, mert egészen a legvégéig úgy tűnt, hogy jól tudják menedzselni az előnyüket, az utolsó perceket azonban 5–0-ra megnyerték a mieink, és így 23–22-vel behúzták a mindkét válogatott számára sorsdöntő meccset. Ellenfelünk így nemcsak a vb-negyeddöntőről maradt le, hanem egyúttal már az olimpiára sem juthat ki.

Hat meccsen keresztül kiválóan küzdöttünk. A magyarok erőtlenek voltak, mi támadhattunk a hétgólos vezetésért is. Ebben az időszakban úgy hihettük, kézben tartjuk a mérkőzést, aztán egyik pillanatról a másikra kicsúszott az irányítás a kezünk közül, ziccereket hibáztunk, és a szerencse is az ellenfél pártjára állt. A magyarok egyszer tudtak vezetni, a meccs legvégén”kesergett Ivica Obrvan, a horvátok szövetségi kapitánya.

A pályán levő játékosaim azt mondták, bírják erővel a hajrát, és egyébként is kockázatos lett volna már ekkor a padról új játékosokat beküldeni. Védekezésben csökkent a koncentrációnk a kettes és a hármas pozíció között, s a magyarok ezt kihasználták. Olyan fordulat történt a találkozón, amely nagyon ritkán szokott” – tette hozzá Obrvan.

A volt fehérvári Tea Pijevic az első félidőben szinte megbabonázta a mieinket, a másodikban aztán már alig találkozott a labdával, egy időre le is ült a kispadra.

Nem állíthatom, hogy a második félidőben nagyon rosszul játszottunk volna, azonban a magyarok sok könnyű gólt lőttek, a kapuból alig tudtunk valamit hozzátenni. Az ellenfelünk egyre közelebb zárkózott, és végül legyőzött minket. Nem mondhatom, hogy megérdemelten, a szerencse sem állt mellettünk. Az utolsó hetesük például épp a kezükbe pattant vissza, az ismétlést pedig már belőtték. Ez egy fájdalmas vereség, amellyel a negyeddöntőről és az olimpiai selejtezőről is lemaradtunk, ami tragédia a horvát női kézilabdázás számára.”

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (DÁNIA, NORVÉGIA, SVÉDORSZÁG)
KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ

I. CSOPORT (Göteborg)
MAGYARORSZÁG–HORVÁTORSZÁG 23–22 (8–11)
Göteborg, 3449 néző. V: M. Garcia, Paolantoni (argentinok)
MAGYARORSZÁG: BÖDE-BÍRÓ – GYŐRI-LUKÁCS 5, KLUJBER 9 (7), Papp N., Bordás, Kuczora, Márton G. Csere: Bukovszky (kapus), Vámos P. 1, Füzi-Tóvizi, DEBRECZENI-KLIVINYI 3, Albek 2, Szöllősi-Schatzl 1, Pásztor N., SIMON P. 2. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir
HORVÁTORSZÁG: Pijevic – Zadravec 2, MILOSAVLJEVIC 8 (7), Blazevic 2 (1), JEZIC 4, Micijevic 4, Simara. Csere: Besen (kapus), Senvald, Barisic 2, Posavec, D. Kalaus. Szövetségi kapitány: Ivica Obrvan
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–2. 10. p.: 2–5. 21. p.: 6–9. 27. p.: 7–11. 39. p.: 11–17. 45. p.: 13–19. 48. p.: 17–19. 54. p.: 18–22.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 8/7, ill. 10/8