Női kézi-vb: Románia nagy csatában nyert Lengyelország ellen

D. S. B.D. S. B.
2023.12.11. 19:32
Szenegál ötgólos hátrányból nyert Kamerun ellen (Fotó: AFP)
Románia szinte végig vezetve nyert 27–26-ra Lengyelország ellen a dán, svéd, norvég közös rendezésű női kézilabda-világbajnokság III. középdöntős csoportjának 3. fordulójában, ezzel keleti szomszédaink végeztek a hatos 3. helyén.

A mieink középdöntős csoportjában nem volt sok tétje a pont nélkül álló Kamerun és az egy pontot hozó Szenegál összecsapásának, ugyanis Golovin Vlagyimir csapata három, illetve négy ponttal előzte meg a két afrikai ellenfelet.

A mérkőzést Kamerun kezdte jobban, a szünetben 12–7-re vezetett, de Szenegál a második félidőben hamar ledolgozta hátrányát és átvette az irányítást, majd szoros végjátékban 22–20-ra győzött.

A III. csoportban Japán 6–1-gyel nyitott Szerbia ellen, déli szomszédaink pedig hiába jöttek vissza egy gólra már az első félidőben, fordításra és szoros végjátékra sem maradt erejük. Az ázsiaiak azonban a 22–20-as siker ellenére sem jutottak be a legjobb nyolc közé, hiszen az már korábban biztossá vált, hogy ebből a hatosból Németország és a társrendező Dánia negyeddöntőzik.

A japánok kisvárdai játékosa, Akijama Nacumi egy lövéssel próbálkozott, gólt nem szerzett, míg a szerbeknél a debreceni Jovana Jovovics két lövésből egy góllal, a békéscsabai Marija Lanistanin nyolc lövésből öt góllal zárta a mérkőzést, a korábbi NB I-esek közül Alekszandra Vukajlovics hatszor, Andjela Janjusevics és Szanja Radoszavljevics egyaránt kétszer volt eredményes.

Nem sok tétje volt Lengyelország és Románia meccsének sem. Keleti szomszédaink kezdtek jobban és hamar háromgólos előnybe kerültek, Monika Kobylinskáék pedig hiába egyenlítettek kétszer is, a félidőben az Eliza Buceschi vezérelte románok vezettek hárommal. 10–13

A második harminc percben eleinte nem változott a játék képe, sőt, a románok öt góllal is elhúztak, de a lengyelek 25–25-nél beérték riválisukat, így izgalmas végjátékra volt kilátás, de az utolsó percekben a románok voltak pontosabbak, 27–26-ra megnyerték a mérkőzést és a III. középdöntős csoport harmadik helyén zártak.

A mérkőzés legjobbja a románoktól Eliza Buceschi volt 14 lövésből 11 góllal.