Legyőzte a lengyeleket a magyar férfi kézilabda-válogatott

2023.11.04. 16:17
<a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/magyarorszag-lengyelorszag-kezilabda-felkeszulesi-merkozes-szeged-fotok-arvai-karoly--7405" target="_blank">A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Árvai Károly) </a>
Hektikus első félidő után javuló második félidei teljesítménnyel győzte le 31–27-re felkészülési mérkőzésen Lengyelországot a magyar férfi kézilabda-válogatott Szegeden. A két csapat vasárnap Békéscsabán is összecsap egymással.

FÉRFI KÉZILABDA
VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–LENGYELORSZÁG 31–27 (14–15)
Szeged, 2000 néző. V: Nacsevszki, Nikolov (északmacedónok)
MAGYARORSZÁG:
Mikler – Krakovszki B. 2 (1), Máthé 3, Sipos A., BÁNHIDI 7, SZITA 3, Hanusz. Csere: Andó (kapus), Bóka, Krakovszki Zs. 2, Bodó 3, Fazekas G. 2, ROSTA M. 4, Ancsin 2, Rodríguez P., Ligetvári, LÉKAI 3. Edző: Chema Rodríguez
LENGYELORSZÁG: Skyzyniarz – DASZEK 7 (2), Moryto 1, Paterek 2, Gebala 3, PIETRASIK 7, Czaplinski 2. Csere: Olejniczak 2, Dawydzik 3, Bis, Gajek, Jedraszczyk, Komarzewski, Bartlomiej. Edző: Marcin Lijewski
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–3. 11. p.: 4–4. 17. p.: 6–9. 24. p.: 12–10. 31. p.: 14–15. 39. p.: 19–17. 48. p.: 24–21. 56. p.: 28–26
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 2/2
Chema Rodríguez: – Nehéz összecsapás volt, nagyon erős ellenféllel szemben. A lengyelek kemény kézilabdát játszanak és Európa élmezőnyébe tartoznak. Összességében elégedett vagyok a látottakkal, jó meccset játszottunk. Rengeteg különböző figurát kipróbáltunk, új játékelemeket szeretnénk gyakorolni a vasárnapi visszavágón is.
Marcin Lijewski: – Nagyon kemény mérkőzés volt, különösen a második félidőre fogytunk el erőnlétileg, ellenfelünk nagyon erősnek bizonyult. Ha okosabban játszottunk volna a szünet után, akkor jobb eredményt érhettünk volna el. Értékes tapasztalatokat szereztünk, egyáltalán nem vagyok csalódott a látottak miatt.

Három percig kellett csak várni az első kétperces kiállításra a szegedi Magyarország–Lengyelország felkészülési férfi kézilabda-mérkőzésen, Bis Bartlomiejt küldték le fújni egyet a macedón játékvezetők, miután védőtársaival bedarálta a középen a lengyel falat áttörni próbáló Hanusz Egont. A találkozó egyébként kifejezetten gyorsan kezdődött, két és fél perc alatt hat gólt láthatott a Pick Arénába kilátogató mintegy két és félezer néző, egyenlő elosztásban, hogy aztán a következő négy és fél percben ne szülessen egyetlen találat sem. Például kihagytunk két hetest is, előbb Rosta Miklós lőtte mellkason a lengyel kapust, majd Máthé Dominik lövésébe kapott bele Jakub Skrzyniarz.

A vendégcsapat tudott először lépéselőnybe kerülni, és elment három góllal, leginkább azért, mert a magyar együttes ugyan többet, de pontatlanabbul lőtt. A 23. percben vettük csak vissza a vezetést, immár Fazekas Gergő irányításával, amikor Bodó Richárd nagy erejű bombája csattant a felső lécen, de a labda éppen Rosta Miklós elé pattant, aki kíméletlenül beverte, a kapusnak még feltápászkodni is alig maradt ideje, majd a Bukarestben kézilabdázó beálló egy perc múlva ugyanezt eljátszotta Ancsin Gábor felső kapufás lövésével is.

Máthé Dominik közben kihagyta a harmadik hetesünket is, mégsem zártuk nulla százalékosan a félidőt büntetőkből, mert Krakovszki Bence a negyediket már csak belőtte. Az első harminc perc kicsit nyögvenyelős játékot hozott, láthatóan mindkét csapat kereste még a saját játékát. Michal Daszek időn túli hetesével ugyan a lengyelek vezettek a félidőben 15–14-re, de ebből még bármi lehetett.

A második félidőt azzal kezdtük, hogy Bodó találatával kiegyenlítettünk, majd Rostáéval átvettük a vezetést, a kettő között pedig a játékvezetők két percre kiállították Dawid Dawydziket, más kérdés, hogy kihasználni nem tudtuk az emberelőnyt, az előnyünk leginkább azért maradt meg, mert Mikler Roland két ziccert is fogott, és rendre meg tudták játszani a hét góllal záró Bánhidi Bencét. A játék a folytatásban sem gyorsult fel, és pontosabb sem lett, viszont az utolsó két percet így is kétgólos hazai vezetéssel kezdték a csapatok.

A kapuba beállt Andó Arián rögtön egy védéssel kezdett, Krakovszki Zsolt pedig a másik térfélen volt eredményes, így máris három lett az előnyünk. A lengyelek nehezen bírtak a felállt magyar fallal, melynek közepén Sipos Adrián alaposan megrángatott mindenkit, aki a közelébe ment, keményen, de nem szabálytalanul védekezve, és emberhátrányban így is kellett, aminek ráadásul meglett az eredménye, Lékai Máté kétszer is labdát szerzett, az egyikből gól lett.

Az előnyünk csak azért nem lett megnyugtató a hajára, mert amilyen gyorsan el tudtunk szakadni, a hibáinkat kihasználó lengyelek legalább olyan gyorsan tudtak visszajönni. Az utolsó percekre a lengyelek nem tudtak magasabb fokozatba kapcsolni,és bár a játéka még nem volt annyira gördülékeny, a magyar válogatott megérdemelten nyert 31–27-re a többet hibázó lengyelek ellen. Chema Rodríguez csapata vasárnap 16 órakor újra össze csap Lengyelországgal, ezúttal Békéscsabán.

60. perc: Pietrasik lövését Andó védte. Ez a vége! MAGYARORSZÁG–LENGYELORSZÁG 31–27

60. perc: hosszú támadást vezetünk, passzívnál Szita így is a kapuba bombázott. 31–27

59. perc: csúnya hibát vétenek a lengyelek.

59. perc: lengyel időkérés.

59. perc: Máthé Dominik ugrott óriásit és szerzett szép átlövésgólt. 30–27

58. perc: Gebala válaszolt gyorsan. 29–27

58. perc: Lékai Máté tört be ellenállhatatlanul. 29–26

57. perc: Pietrasik most csak a keresztlécet lőtte telibe.

57. perc: Szita bejátszását Bánhidi most nem tudta megfogni.

56. perc: Paterek több lengyel hiba ellenére is be tudott törni. 28–26

55. perc: passzívig támadunk, Lékai viszont így is a kapuba durrantott talpról. 28–25

55. perc: Chema Rodríguez kért időt.

55. perc: Pietrasikra most sem volt ellenszerünk. 27–25

54. perc: Szita pattintott egy átlövést a kapu bal oldalába. 27–24

53. perc: Petrasik pedig kettőre csökkentette a lengyelek hátrányát. 26–24

53. perc: Bánhidi most nem tud betalálni.

52. perc: Pietrasik előtt volt hely és ki is használta. 26–23

52. perc: Bánhidit megint jól találtuk meg beállóban! 26–22

51. perc: Gebala lőtt az üresen tátongó magyar kapuba. 25–22

51. perc: Szita jobb alsóba tartó lövése nem az igazi, Walach védett.

50. perc: megint labdát szereztünk!

49. perc: Lékai szerzett labdát emberhátrányban és értékesítette a lerohanást! 25–21

49. perc: Olejniczak próbált betörni, Ancsin jól védekezett rajta, de a lengyel ápolásra szorul, a magyar pedig kétperces kiállítást kapott.

48. perc: Krakovszki Zsolt gyors góljával először vezetünk hárommal! 24–21

47. perc: Olejniczak lövését Mikler védte vállal.

47. perc: most Szita játszotta meg a hatodszor eredményes Bánhidit. 23–21

46. perc: Paterek ragasztott nagy gólt a magyar kapuba. 22–21

45. perc: Bánhidi hatodik lövéséből szerezte ötödik gólját. 22–20

45. perc: most a lengyelek is hibáznak, Jedrasczyk kezébe ragadt bele a ladbda.

45. perc: majdnem eladtuk a labdát, passzívnál Lékai lőtte mellkason Skrzyniarzot.

44. perc: Daszek szép figura végén tört be a magyar védők között. 21–20

43. perc: Olejniczak lövése a blokkról jutott Mikler kapujába, de Ancsin gyors góllal reagált. 21–19

43. perc: keményen védekezünk, majdnem el is adták a labdát a lengyelek, de végül időt kértek, mert négy perce nem lőttek gólt.

42. perc: Bánhidi most nem kapott igazán jó labdát, le is ért a lövés előtt.

42. perc: most jól állítottuk meg a lengyel támadást, majd felállt fal ellen Komarzewski a jobbszélről lőtt mellé.

42. perc: hosszú támadás végén Bodó adott gólpasszt Bánhidinek, aki védőjével megküzdve lőtt a kapuba. 20–18

41. perc: Mikler védte Jedraszczyk betörés után leadott lövését.

41. perc: most védekezést váltottunk, Pedro ment ki zavarónak.

40. perc: Pedro Rodriguez lőtt a kapufára jobbszélről beugorva.

40. perc: Daszekkel most nem tudtunk mit kezdeni. 19–18

39. perc: Bodó újabb kiváló átlövéssel vétette észre magát. 19–17

38. perc: Czaplinskire jött ki a lengyel figura, de hiába volt sok helye, melléejtett balszélről.

38. perc: Fazekas Gergőt állították ki két percre.

37. perc: Mikler nem tudta védeni Daszek lövését. 18–17

37. perc: Rosta lövésével kettővel vezetünk! 18–16

36. perc: Dawydzik beállóból leadott lövését is védte Mikler!

36. perc: Fazekas játszotta meg remekül Rostát, aki tökéletesen fordult kapura. 17–16

35. perc: Mikler most védte Pietrasik átlövését.

34. perc: Rosta most nem tudta gólra váltani a bejátszást, Bodót pedig kiállították, mert megütötte Olejniczakot.

34. perc: Pietrasik óriási gólt lőtt a bal felsőbe. 16–16

33. perc: Rosta kapott jó bejátszást és Skrzyniarz felett lőtt a kapuba. 16–15

32. perc: Dawydzik kért számon egy szabaddobást a játékvezetőkön, de túl hevesen tette, ezért kiállították két percre.

32. perc: Daszek lőtt az oldalhálóba, de nem tudunk fordítani, Ancsin hagyta el a labdát.

31. perc: Bodó átlövése csúszott át Skrzyniarzon. 15–15

31. perc: folytatódott a mérkőzés! Ezt a játékrészt a mieink kezdik támadással.

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! MAGYARORSZÁG–LENGYELORSZÁG 14–15

Hatékonyabbak a lengyelek. Az első félidő statisztikái alapján a mieink lövései 58, a vendégeké 71 százalékban hatékonyak. Mi 24 lövésből szereztünk 14 gólt, a lengyelek 21-ből 15-öt, igaz, a mieink három hetest is elhibáztak, így hiába adta el mindkét csapat háromszor a labdát, a hektikus első félidő után a lengyelek vezetnek eggyel.

30. perc: Moryto belövi a büntetőjét. 14–15

30. perc: Olejniczak harcolt ki időn túli hetest.

30. perc: hosszú támadás végén nem jutunk el lövésig.

29. perc: Dawydziket nem tudtuk levédekezni. 14–14

28. perc: megint heteshez jutunk, most Krakovszki Bence áll oda, a negyedik pedig már jó. 14–13

28. perc: Pietrasik egyenlített. 13–13

27. perc: a harmadik hetesünkből sincs gól, Máthé megint ront.

27. perc: Fazekast ütötték fejen, Bartlomej Bist pedig ki is állítják.

26. perc: Rostát küldték le két percre, miután Olejniczakot nem tudta megállítani. 13–12

25. perc: Fazekas Gergő jelentkezett átlövésgóllal. 13–11

25. perc: csak majdnem tudtunk labdát szerezni, Dawydzik szedte össze a hatosvonalon és lőtte be helyzetét. 12–11

24. perc: újabb jó védekezés után Ancsin pattintott lövése is Rostához pattant és most sem rontott. 12–10

23. perc: Bodó majdnem kettétörte a kapufát, a kipattanó Rostáé, aki megfordítja az állást. 11–10

22. perc: labdát szereztünk, de az óriási káoszban nem tudunk fordítani.Ligetvári lövését védte Skrzyniarz, de a labda nálunk maradt.

21. perc: Bodó-bomba! Tíz méterről lőtt át a szegedi! 10–10

21. perc: Czaplinski második góját jegyezte harmadik lövéséből. 9–10

20. perc: újabb lövést rontanak a lengyelek, Fazekas pedig eredményesen vitte végig a lerohanást. 9–9

19. perc: az időkérés után Moryto rontott jobbszélről, Mikler védett, de nem tudunk egyenlíteni, Fazekas adta el a labdát.

18. perc: most a lengyelek is időt kértek.

18. perc: Krakovszki Bence is feliratkozott a gólszerzők közé. Egyre zárkózunk. 8–9

17. perc: Morytót nem tudtuk levédekezni, de Máthé legalább gyorsan válaszolt. 7–9

16. perc: Máthé Dominik ellentmondást nem tűrően tört be. 6–8

16. perc: Chema Rodríguez időt kért.

16. perc: Olejniczak sokadik betörése után harcolt ki hetest. Daszek pedig nem hibázott. 5–8

15. perc: Bánhidi legalább gyorsan válaszol. 5–7

15. perc: Dawydzikot találták meg most a lengyelek. 4–7

14. perc: most Szita hibázott bele és adta el a labdát.

13. perc: Máthé rontása után Moryto betörés utáni pattintott góljával kettővel vezetnek a lengyelek. 4–6

12. perc: Olejniczak átlövését nem tudták levédekezni a mieink. 4–5

11. perc: megint Bánhidit kerestük beállóban, s most hetest harcolt ki. Máthé állt oda ezúttal, de ő is kihagyja.

11. perc: Gebala kapott jó bejátszást beállóban és élt is vele. 4–4

10. perc: Hanuszt tört be szép játék végén, majd hetest harcolt ki. Rosta Miklós büntetőjét viszont védte Skrzyniarz.

9. perc: Moryto próbálkozott talpról Szita mellől, de Mikler védett.

9. perc: Hanusz most Bánhidit találta meg jól, de a beálló helyzetét védte Skrzyniarz.

8. perc: Daszek hibázott ziccert jobbszélről beugorva.

8. perc: Krakovszki Zsolt kapott remek labdát Hanusztól jobbszélen, s szépen és eredményesen ugrott be. 4–3

6. perc: Pietrasik újabb átlövése most a kapufa és Mikler segítségével nem lett gól.

6. perc: most meg a lengyelek rontották el a támadásukat, a mi lerohanásunk végén pedig Sipos Adrián hibáztott ziccert.

6. perc: kezd összeállni a védekezés, Mikler védett még egyet, de a labda a vendégeknél maradt.

5. perc: Bánhidi most jó bejátszást kapott és élt is a lehetőséggel. 3–3

4. perc: Máthé Dominik bejátszása nem volt jó Bánhidinek, de Miklernek megvan az első védése a túloldalon.

3. perc: gyorsan gólt kaptunk, Pietrasik miatt, mert nem faultoltunk, de Hanusz kiállíttatta Bist. 2–3

3. perc: második támadásunk is sikeres, Bánhidi Bence. 2–2

2. perc: Szita Zoltán egyenlített, de a balszélről Czaplinski hamar gólt szerzett. 1–2

1. perc: Pietrasik átlövésével a lengyelek szereztek vezetést. 0–1

1. perc: elkezdődött a mérkőzés, a mieink védekeznek először, a lengyelek támadhatnak.

A csapatok már a pályán, a mieink piros, a lengyelek fehér szerelésben játszanak.

A mérkőzés 16.30-kor kezdődik!

ELŐZMÉNYEK

Lassan tíz éve annak, hogy a lengyel férfi kézilabda-válogatott legutóbb győzni tudott Magyarországon, de ez csalóka, mert az elmúlt évtizedben mindössze háromszor találkozott egymással a két gárda, s két meccsnek a végén a lengyelek örülhettek. A felek közös történelme több mint 60 évre nyúlik vissza, az első meccset 1960-ban vívták, az örökmérleg pedig magyar fölényt mutat. A két csapat a 2021-es világbajnokság középdöntős meccsén találkozott egymással, amikor a mieink 30–26-os sikerükkel biztossá tették legjobb nyolc közé jutásukat, azt megelőzően a 2013-as vb nyolcaddöntőjében 27–19-re, a 2011-es svédországi vb helyosztóján pedig 31–28-ra nyertek a mieink. A tétmeccsek mellett öt felkészülési meccset is játszott a két csapat 2011 óta, ezekből a lengyelek nyerték a legutóbbi hármat, egyszer lett döntetlen egy magyar siker mellett.

Csapatunk Chema Rodríguez szövetségi kapitány vezetésével egy hetet tölt együtt Szegeden, ahol szombaton a Pick Arénában, majd vasárnap Békéscsabán is összecsap a lengyelekkel, akiket március óta Marcin Lijewski vezet.

A lengyel válogatott jelenlegi kerete bár nem mérhető a 2007-ben vb-ezüstérmes, 2009-ben vb-bronzérmes csapathoz, most is komoly játékerőt képvisel, még annak ellenére is, hogy a tokiói olimpiára nem jutott ki, a 2023-as vb-n pedig 15. lett.

Amíg a magyar válogatott szövetségi kapitánya sérülés miatt Ilic Zoranra és Imre Bencére nem számíthat, addig a lengyeleket vezető Marcel Lijewski Damian Przytulát, Szymon Sickót és Mateusz Korneckit sem tudja bevetni. A mieink számára ugyanakkor előnyt jelenthet, hogy a keret a héten már együtt készült.

„Az összetartás első részében magunkkal foglalkoztunk, hogy felfrissítsük, amit tudunk támadásban és védekezésben, hiszen fél éve nem találkoztunk – mondta a Nemzeti Sportnak Chema Rodríguez. – A hét második részében már videóztunk, a lengyelekre készültünk úgy, mint bármilyen más ellenfélre, vagyis még nem az Európa-bajnokságra összpontosítunk. Látnom kell, hogyan mozgunk együtt, a páros kapcsolatokat, a cseréket, hogy mi van rendben és min kell javítani. Persze mindig kell újítani, folyamatosan szélesíteni kell a repertoárt, de most nem ez az elsődleges cél.”

A fiatal kapusok beépítése rendben zajlik, a keretben Mikler Roland mögött Andó Arián és Palasics Kristóf is jól védtek, tapasztalatot szereztek klubcsapataik­ban az elmúlt időszakban, a kapitány pedig azért is szereti ezt a kettőst, mert eltérő testalkatuk és játékstílusuk miatt tud variálni, ha az adott ellenféllel szemben más stílusra van szükség. A kapitány szerint az elmúlt időszakban sok minden történt, ami fontos a magyar válogatott szempontjából, például a fiatalok ezüstérmesek lettek a junior-világbajnokságon és egyre több légiósunk teljesít jól külföldi klubjában, így nagyobb a kapitány merítési lehetősége is.

„Az első nap mondtam a srácoknak, hogy húszan azért vannak most itt, mert készen állnak, de ez nem jelenti azt, hogy ez így is marad, hogy nem lehetnek változások a keretben. Mindenkinek harcolnia kell a helyéért, mert a válogatott ajtaja nyitva áll és nyitva is marad mindenki előtt. Most is sok lehetőségem van cserélni, ha úgy érzem, másra van szükség, ezen a húszon felül tíz-tizenkét játékost mindig figyelünk – magyarázta Chema Rodríguez, aki Ilic Zorant végül kisebb sérülése miatt cserélte le Ónodi-Jánoskúti Mátéra.Mindig azt a húsz játékost hívom be, akit az adott pillanatban a legjobbnak ítélek.”

A magyar válogatott a tervek szerint még két felkészülési mérkőzést játszik januárban a Xavi Sabaté irányította cseh együttessel, decemberben és januárban pedig lesznek hosszabb összetartások, és utána január 10-én kezdődik az Eb Németországban.

„Ugyanaz a célom, mint mindig: addig menjünk előre, ameddig tudunk. A sorsolás nem volt nagyon szerencsés, a csoportból csak két csapat mehet tovább, így kisebb célokat is meg kell fogalmaznunk, az első a továbbjutás. Az olimpia előtti időszakban persze a párizsi kijutás a legfontosabb, de az én fejemben mindig az van, hogy elsők legyünk” – tette hozzá a mieink spanyol kapitánya.

„A közelgő Európa-bajnokság kapcsán minden edzés és készülési lehetőség fontos. Éppen ezért két fontos és nagyon rangos mérkőzés vár ránk Magyarország ellen. Mindenképpen százszázalékos koncentrációval szeretnénk hozzáállni a találkozókhoz, elsősorban a védekezésünkre fókuszálva. A magyar férfiválogatott nagyon jó csapat, és egy nagyon kellemetlen ellenfél, hiszen fizikálisan erős játékosok alkotják. Kemény játékra számítok, mindent bele kell adnunk ahhoz, hogy jó eredményt érjünk el” – fogalmazott a lengyeleket irányító Marcin Lijewski.

Ligetvári Patrik: „Mivel klubjainkban hasonló a tempó, csak egy-két nap kell, hogy újra felvegyük a ritmust a válogatottnál, a régi dolgokat kell feleleveníteni és gyakorolni. Úgy érzem, a védekezésem tovább javult az elmúlt időben, és megvan az összhang, jól ismerjük egymást a védőkkel a válogatottban, Sipivel például sokat játszottunk együtt Veszprémben is. Mindig vannak újdonságok, de a fő hangsúly azokon a játékelemeken van, amelyeket eddig játszottunk, hogy minél jobban menjenek ezután is. A helyzetem a nemzeti csapatnál hasonló, mint Veszprémben, a védekezés a fő feladatom, de támadásban is megvannak a lehetőségeim, a klubomnál elsősorban a bajnokikon szoktam elöl játszani, külön edzem is erre, most is várom, hogy támadjak. Már készülünk a lengyelekre, akiknek vannak hiányzóik, és új edző ül a kispadjukon, ám a párbaj jó felkészülés a januári Európa-bajnokságra, mert sok olyan elem van a játékukban, mint a csoportellenfeleinknek.”

A MAGYAR FÉRFI KÉZILABDA-VÁLOGATOTT KERETE
kapusok:
Mikler Roland (OTP Bank-Pick Szeged), Andó Arián (Balatonfüredi KSE), Palasics Kristóf (La Rioja, spanyol)
jobbszélsők: Rodriguez Alvarez Pedro (MOL Tatabánya KC), Krakovszki Zsolt (HSA-NEKA)
jobbátlövők: Ancsin Gábor (Tatabánya), Máthé Dominik (PSG Handball, francia), Ónodi-Jánoskuti Máté (FTC-Green Collect)
irányítók: Lékai Máté (FTC), Hanusz Egon (TVB Stuttgart, német), Fazekas Gergő (Orlen Wisla Plock, lengyel)
beállók: Rosta Miklós (Dinamo Bucuresti, román), Bánhidi Bence (Szeged), Szöllősi Szabolcs (Dabas KC), Sipos Adrián (MT Melsungen, német)
balátlövők: Bodó Richárd (Szeged), Ligetvári Patrik (Telekom Veszprém), Szita Zoltán (Szeged)
balszélsők: Bóka Bendegúz (Balatonfüred), Krakovszki Bence (Tatabánya)
szövetségi kapitány: Chema Rodríguez

A LENGYEL FÉRFI KÉZILABDA-VÁLOGATOTT KERETE
kapusok:
Milosz Walach (Industria Kielce), Marcel Jastrzebski (Orlen Wisla Plock), Jakub Skrzyniarz (Bidasoa Irun, spanyol)
jobbszélsők: Arkadiusz Moryto (Kielce), Krzysztof Komarzewski (AEK Athén, görög)
jobbátlövők: Michal Daszek (Plock), Szymon Dzialakiewicz (OTP Bank-Pick Szeged)
irányítók: Piotr Jedraszczyk (Gwardia Opole), Michal Olejniczak (Industria Kielce), Arkadiusz Ossowski (HSC 2000 Coburg, német)
beállók: Patryk Walczak (RK Zagreb, horvát), Bartlomiej Bis (HSC 2000 Coburg, német), Maciej Gebala (DHfK Leipzig, német), Dawid Dawydzik (Plock)
balátlövők: Pawel Paterek (Chrobry Głogów), Ariel Pietrasik (Kadetten Schaffhausen, svájci), Ksawery Gajek (KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
balszélsők: Szymon Wiaderny (Kielce), Mikolaj Czaplinski (BM Torrlavega (spanyol)
szövetségi kapitány: Marcin Lijewski

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A MAGYARORSZÁG–LENGYELORSZÁG FÉRFI KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!