Férfi kézilabda El: másodszorra nem jött össze a Bányásznak

V. SZ.V. SZ.
2023.11.21. 22:57
Fotó: Facebook/Tatabánya Kézilabda Club
A hazai győzelem után idegenben nem sikerült legyőznie a Tatabányának a portugál Sportingot a férfi kézilabda Európa-ligában, a portugálok így lépéselőnybe kerültek a továbbjutásért zajló küzdelemben.

MÁR A MECCS ELEJÉN ÉREZTETTÉK a Sporting játékosai, hogy ez bizony más meccs lesz az Európa-ligában, mint egy hete Tatabányán, ahol a hazaiak otthon tartották két pontot. Hazai pályán lendületesebben kezdtek az Ancsin Gábor és Juhász Ádám nélkül felálló Bányász ellen, amelynek az első félidő közepén kicsit szétesett a játéka, de a szünetre Tombor Csaba együttesének sikerült felzárkóznia, s háromgólos hátránnyal fordult a második félidőre.

A portugálok a második harminc percben nem hagyták közelebb jönni a  Győri Mátyás vezette Tatabányát, a végén el tudtak lépni, és 36–28-as győzelmet arattak, egyúttal helyet cseréltek a tabellán – már a Sporting áll továbbjutásra.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
Csoportkör, 4. forduló, H-csoport
Sporting CP (portugál)–MOL Tatabánya KC 36–28
(17–14)
Lisszabon, 300 néző. V: Pagh, Pontopiddan (dánok)
SPORTING: Maciel – Portela 1, F. Costa 2, Salvador 4, E. SILVA 5, Gurri 1, Thorkelsson 6 (5). Csere: Kristiansen (kapus), Araújo 1, Mocqualis 4, Moga, SUÁREZ 8, J. Gomes 2, Gassama 2. Edző: Ricardo Costa
TATABÁNYA: Székely M. – Rodríguez P. 4, Maras 2, Obradovics, Topic 2, GYŐRI M 6, Krakovszki B. 4 (1). Csere: Bartucz (kapus), Pergel 4, Vajda H. 2, Jadegari 2, Enomoto 2. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 9. perc: 5–2. 17. p.: 9–6. 24. p.: 15–9. 37. p.: 23–15. 42. p.: 25–21. 50. p.: 28–22. 56. p.: 33–24. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 2/1
Tombor Csaba:
– Erősen tartalékos felállásban tudtunk csak kiállni a Sporting elleni visszavágóra, és bár tartottuk magunkat, a második félidő első tíz percét sajnos nagyon elrontottuk, beleszaladtunk egy öt nullás hazai rohamba, akkor el is ment a meccs, és onnantól kezdve csak futottunk az eredmény után.