Férfi kézi El: Glogówban nyert a Tatabánya

2023.10.24. 20:24
Ancsin Gábor hét góllal vette ki részét a sikerből (Fotó: Földi Imre, archív)
A férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének 2. fordulójában a Mol Tatabánya 30–25-re győzött idegenben a Chrobry Glogów otthonában.

2022 MÁRCIUSA UTÁN nyert újra mérkőzést az európai kupaporondon a magyar bajnoki harmadik MOL Tatabánya. Bő másfél esztendővel ezelőtt az északmacedón Eurofarm Peliszter együttesét múlta felül néggyel a Bányász, kedd este a lengyel Chrobry Glogów ellen győztek Ancsin Gáborék a második számú európai kupasorozat csoportkörében. A hét gólig jutó rutinos jobbátlövő mellett a vírusos megbetegedésből visszatérő irányító, Győri Mátyás volt a legeredményesebb, hat találattal.

A H-jelű kvartett másik mérkőzésén a Tatabánya múlt heti legyőzője, a Constanta egy góllal, 29–28-ra felülmúlta a portugál Sportingot, így a román együttes két forduló után hibátlanul vezeti csoportját.

KÉZILABDA, FÉRFI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
H-CSOPORT
KGHM Chrobry Glogów (lengyel)–Mol Tatabánya KC 25–30
(11–16)
Glogów, 1300 néző. V: D. Loncar, Z. Loncar (horvátok).
GLOGÓW: DEREVJANKIN 1 – Kosznik, Matuszak 2, TILTE 6 (2), Skiba 1, Paterek 4, Styrcz. Csere: Jamiol, Otrezov, Orpik 3, Dadej 2, ZIENIEWICZ 4, Grabowski 2, Hajnos. Edző: Vitalij Nat
TATABÁNYA: SZÉKELY – Rodríguez P. 1, ANCSIN 7, Vilovszki, Obradovics, GYŐRI M. 6, Krakovszki B. 3. Csere: JUHÁSZ Á. 3, Maras 5 (2), Pergel 3, Vajda H., Enomoto 1, Eklemovic 1, Jadegari, Krancz. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 12. p.: 4–7. 18. p.: 8–10. 24. p.: 10–13. 36. p.: 12–20. 46. p.: 19–25. 55. p.: 22–27. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2
Tombor Csaba:
– Nagyon örülünk a győzelemnek, és annak, hogy kiköszörültük a múlt heti csorbát. A hétvégén nagyon fontos bajnoki mérkőzés vár ránk a Ferencváros ellen, ezért most a legfontosabb szempont a regeneráció, hogy csatasorba tudjam állítani a játékosokat.