Női kézi BL: Faluvégiék hazai pályán elkapták Neaguékat

2023.09.17. 15:46
Gabriela Moreschi főszerepet vállalt a német csapat sikerében (Fotó: Imago)
A német Bietigheim hazai pályán két góllal legyőzte a román CSM Bucuresti-et a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában, a szlovén Ljubljana biztosan nyert a sok sebből vérző dán Esbjerg ellen, míg az Ikast Metzet hagyta el győztesen.

Az A-csoportban a Bietigheim a meccs nagy részében vezetve győzte le a CSM-et. A második félidőben már biztosan őrizték előnyüket a németek, a Bukarest az 56. percben ugyan feljött kettőre, de utána megint jött több pontatlanság a vendégektől. Gabriela Moreschi 18 védést (!) bemutatva majd' 43 százalékkal zárt a hazai kapuban, ezzel főszerepet vállalva a sikerből. Szikora Melinda így nem kapott lehetőséget, míg a jobbszélső Faluvégi Dorottya négy kísérletből két gólt ért el.

A B-csoportban a sok sebből vérző Esbjerg mindössze 14 játékost nevezett a ljubljanai meccsére, a hosszú időre kidőlő Mette Tranborg mellett Henny Reistad is hiányzott. Ilyen előzmények után nem volt meglepő, hogy a jó erőkből álló Krim biztos sikert aratott.

A dánok egyébként a héten Tranborg pótlására leigazolták a portugálok 18 éves balkezes tehetségét, Luciana Resende Rebelót, kérdés, mikortól kaphat majd nagyobb szerepet a csapatban.

A Metz kezdte jobban az Ikast elleni mérkőzést, a végén azonban mégis a vendégek örülhettek, akik 12–13-as állásnál vezettek először. A szünet után egyszer, 28–27-nél még fordított a francia csapat, ám végül hárommal kikapott.

B-CSOPORT
Krim Mercator Ljubljana (szlovén)–Team Esbjerg (dán) 33–27 (15–12)
Ld: Radicsevics, Mavsar 5-5, ill. Möller 4, Breistöl, Iversen, N. Mörk, S. Solberg-Isaksen 3-3
Metz HB (francia)–Ikast HB (dán) 36–39 (17–20)
Ld: Jörgensen, ill. Friis 9.