Férfi kézi NB I: hét góllal nyert Tatabányán a Veszprém

VINCZE SZABOLCSVINCZE SZABOLCS
2023.09.09. 19:48
<a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/ferfi-kezi-nb-i-tatabanya-veszprem-fotok-foldi-imre--7193" target="_blank">Csak az elején tudta megszorongatni a Veszprémet a Tatabánya (Fotó: Földi Imre)<br /><strong>A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!</strong></a>
A Telekom Veszprém 31–24-re nyert a Mol Tatabánya otthonában a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

Az eddigi legnehezebb feladat állt a magyar bajnokságban a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata előtt, legalábbis papíron, amely két előrehozott bajnokit már megnyert, a Gyöngyössel (49–31) és a Csurgóval (40–29) sem volt különösebb gondja.

A Tatabánya együtteséből ugyan hiányzott a magyar válogatott beálló, a sérülésből még épülő Topic Petar, a szemsérüléséből felgyógyuló Juhász Ádám pedig speciális szemüvegben játszott végig. A hazai együttes jól tartotta magát az első negyedórában, sőt, a tizenötödik percben még vezetett is két góllal, de ezután a támadásait ziccerig játszó Építők átvette a kezdeményezést, és érvényesítette nagyobb játékerejét, a nyáron a PSG-be távozó Jahja Omar góllal ünnepelte a 26. születésnapját.

Tombor Csaba együttese egyre több technikai hibát követett el, de az első harminc percben két statiszttika volt igazán beszédes, egyrészt a veszprém nyolcvanöt százalékos hatékonysággal lőtt, másrészt a Tatabánya két kapusa, Székely Márton és Bartucz László mindössze egy-egy lövést tudtak hárítani a szünetig, miközben a másik oldalon Rodrigo Corrales már az első félidőben elkapta a fonalat, és nem is engedte el a meccs végéig, tizennégy védéssel zárt.

Bár csak első idényüket kezdték így együtt, a veszprémiek átalakult támadóalakzata több formációban is jól működött, a legjobban talán akkor, amikor Agustín Casado irányított, mellette Nedim Remili és Jehja el-Dera alkotta a középső hármast, hátul pedig Ligetvári Patrik mellett Ludovic Fabregas és Dragan Pesmalbek is remekül játszott, ráadásul mindkettő elöl-hátul bevethető játékos, ami megfelelő alapot adott a gyors kontrákhoz. Így a második félidőben nem sok esélye maradt a Bányásznak, amely már kilencgólos hátrányban is játszott, viszont derekasan helytállt, és egy bajnoki bronzra hajtó együttestől a világsztárok ellen nem is várható el több. Ehhez kellett, hogy a második félidőben Bartucz is feljavult a hazai kapuban.

A Telekom Veszprém játéka azt mutatta, hogy a hazai mezőnyben nehéz lesz kihívás elé állítani, és nyugodtan készülhet a jövő heti Bajnokok Ligája-kezdetre a címvédő német Magdeburg otthonában.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

2. FORDULÓ
MOL TATABÁNYA KC–
TELEKOM VESZPRÉM 24–31 (13–17)
Tatabánya, 4250 néző. V: Bócz, Wiedemann.
TATABÁNYA: BARTUCZ – RODRÍGUEZ P. 4, Maras 3 (1), Juhász Á. 3, Vilovszki 1, Győri M. 2, Ugalde 2. Csere: Székely (kapus), Ancsin 3, Pergel 1, Vajda H. 1, Obradovics, Dzsamali 3, Enomoto 1, Eklemovic. Edző: Tombor Csaba
VESZPRÉM: CORRALES – Mahé 1, REMILI 3, LIGETVÁRI, Fabregas 3, EL-DERA 4, Marguc 4 (2). Csere: PESMALBEK 4, Vajlupau 4 (1), Jahja 1, CASADO 4, Koszorotov 2, Sandell, Descat 1. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–4. 15. p.: 7–5. 21. p.: 8–10. 28. p.: 11–15. 37. p.: 15–21. 42. p.: 17–24. 51. p.: 20–29. 56. p.: 23–31.
Kiállítások:
6, ill. 0 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/3
Tombor Csaba: – Kicsit csalódott vagyok, mert akadozott a gépezet elöl és hátul is. A Veszprém védekezése feszes volt, a miénk viszont nem működött elég hatékonyan, elbizonytalanodtunk, és sok könnyű gólt kaptunk az eladott labdákból, de a felállt fal elleni védekezésünk sem úgy működött, ahogy kellett volna. Néha úgy éreztem, cserben hagytuk a kapusainkat. Ennél sokkal jobban tudunk kézilabdázni, talán az hiányzott, hogy elhiggyük, van keresnivalónk a Veszprém ellen is.
Momir Ilics: – Az első félidő kemény volt, a Tatabánya jó csapat, a mi támadásaink viszont lassúak voltak. A másosik félidőben feljavult a védelem, Corrales fantasztikus volt a kapuban, ez fontos meccs volt neki és nekünk is. Félidőben arról beszéltem a srácokkal, hogy most kell nagyon odafigyelni, mert ha egy kicsit ráteszünk, eldönthetjük a találkozót, és potosan ez történt. Jól játszottunk, megérdemeltük a sikert.