Férfi kézi-vb: a portugálok a szünet után állva hagyták a Zöld-foki-szigeteket

2023.01.20. 17:09
Antonio Areia kilencszer volt eredményes Portugália Zöld-foki-szigetek elleni győzelme során (Fotó: AFP)
Az első félidőben Zöld-foki-szigetek kifejezetten jól tartotta magát Portugália ellen, de a második játékrészben már nem bírta erővel, és 35–23-as vereséget szenvedett a lengyel, svéd közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság mieinkkel azonos, II-es középdöntős csoportjának második fordulójában. A másik hatosban Spanyolország is szoros első játékrész után 31–26-ra győzött Szlovénia ellen, ezzel biztosította negyeddöntős szereplését.

Zöld-foki-szigetek alaposan megnehezítette a magyar válogatottat is legyőző Portugália dolgát az első félidőben, s bár az európai csapat többször ellépett három góllal is, az afrikaiak nem akartak leszakadni és egyenlítettek is. A szünetben „csak” 14–12-re vezetett Paulo Pereira együttese, de a második félidőben kijött a két csapat közti különbség, s a ritmust váltó, Antonio Areia vezette Portugália végül simán nyert 35–23–ra.

A portugálok szegedi játékosa, Miguel Martins két lövéssel próbálkozott, gólt nem szerzett.

A másik középdöntős csoportban Spanyolország jól kezdett és hamar ellépett négy góllal is Szlovénia ellen (2–6), de Dean Bombacék ezután elkapták a fonalat és 14–13-ra fordítottak. A félidei 15–15-ös döntetlent követően azonban a spanyolok 19–19 után elhúztak és jó hajrájuknak köszönhetően végül 31–26-ra győztek, ezzel biztossá tették továbbjutásukat a negyeddöntőbe.

A szlovén kapuson, Urban Lesjakon azonban nem múlt csapata sikere, az első félidőben ugyanis egy támadáson belül háromszor is védte a spanyol lövéseket!

A triple save from Urban Lesjak — one of those plays you might forever remember #POLSWE2023 #sticktogether @rzs_si pic.twitter.com/I902kzbaqS

A szlovénoknál a szegediek közül Dean Bombac és a kisebb sérüléséből visszatérő Borut Mackovsek is három gólt szerzett, míg a védekezőspecialista Matej Gaber 30 percet töltött a pályán és egyszer volt eredményes. A korábbi veszprémi Blaz Blagotinsek egyszer volt eredményes, míg a spanyol kapuban a jelenleg is a bakonyiakat erősítő Rodrigo Corrales csupán egy percet töltött a pályán.

A 25–32. helyért zajló Elnök-kupa második fordulójában a csoportkörben is ígéretes teljesítményt nyújtó Chile simán, 34–24-re győzte le Uruguayt.