Férfi kézi-vb: megsérült a játékvezető, Karabatic nélkül is simán nyertek a franciák

D. S. B.D. S. B.
2023.01.20. 19:45
Nedim Remiliék simán legyőzték Iránt (Fotó: AFP)
Számára tét nélküli mérkőzésen simán legyőzte 41–29-re Iránt a francia férfi kézilabda-válogatott a lengyel, svéd közös rendezésű világbajnokság középdöntőjének krakkói csoportjában. Guillaume Gille együttese a spanyolok Szlovénia elleni sikerével biztossá tette negyeddöntőbe jutását, hiszen sem a szlovénok, sem a montenegróiak nem előzhetik már meg őket, így vasárnap a csoportelsőségért csapnak össze a spanyolokkal.

Irán az első tíz percben tudta tartani a lépést a hatszoros világbajnok franciákkal, akik a Barca és a Paris Saint-Germain sztárjait, a sérült Dika Memet, valamint Nikola Karabaticot is nélkülözték a találkozón, de utóbbi csak pihenőt kapott.

Aztán a gallok háromgólos előnye után a 14. percben szokatlan közjáték miatt állt percekig a játék, ugyanis megsérült a találkozót vezető bosnyák Konjicanin testvérek egyik tagja, aki nem is tudta folytatni a játékot, helyét pedig egy tartalék-játékvezető vette át.

Az eset kissé megakasztotta a csapatok lendületét, ám a franciák a szünetre így is kényelmes, 18–14-es előnyt dolgoztak ki, majd a második játékrészben fokozták az iramot, és könnyedén nyertek 41–29-re.

A Telekom Veszprém franciája, Kentin Mahé szűk 10 percnyi játékidő alatt két lövésből egy gólt szerzett.

A találkozón 19–14 után a Melvyn Richardson által értékesített hétméteressel Franciaország megszerezte 4500. gólját a világbajnokságok történetében – nem mellesleg 28 évvel azután, hogy Melvyn Richardson apjával, a Jackson Richardsonnal felálló gallok első világbajnoki címüket szerezték.

A 25–32. helyért zajló Elnök-kupa I. csoportjában Dél-Korea magabiztos, 34–23-as győzelmet aratott Szaúd-Arábia ellen.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. FORDULÓ
I. CSOPORT (Krakkó)

Irán–Franciaország 29–41 (14–18)
Legjobb dobók: Kabiriandzsu, Jadegaridehkordi, Oraei 4-4, ill. Tournat, Briet 6-6, Richardson, Prandi 5-5, Grébille, Lenne 4-4