Női kézi NB I: az Érd győzött a Vasas otthonában

V. Á.V. Á.
2021.11.20. 18:28
Györkös Rebeka 13 védést mutatott be a Vasas ellen (Fotó: Vas Népe/Unger Tamás)
Sorozatban öt vesztes mérkőzés után győzött újra az Érd a női kézilabda NB I-ben. Horváth Roland együttese 29–27-re nyert a Vasas ellen. Az Alba Fehérvár és a Budaörs nem bírt egymással, a Mosonmagyaróvár Kisvárdán nyert.

Először nyert idegenben az Érd a 2021–2022-es bajnoki idényben, amivel pontszámban be is érte a Vasast. A vendégcsapat kapujában Györkös Rebeka 13 védést mutatott be. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a házigazda irányítója, Kajdon Blanka volt 12 találattal.

KÉZILABDA
NŐI NB I

VASAS SC–ÉRD 27–29 (14–15)
Sterbinszky Amália kézilabdacsarnok
, 400 néző. V: Andorka M., Hucker.
VASAS: ZSIGMOND P. – Imrei 2, M. Agbaba, Faragó L., KAJDON 12 (3), Szilovics 4, Oláh K. 2. Csere: Kurucz A. (kapus), SPETH 4, Hadnagy, Ács 1, Kovács Noémi, Szatmári, Gaschler 2. Edző: Penszki Gergely
ÉRD: GYÖRKÖS – Csáki L., VUKAJLOVICS 6, Horváth D., Kiss D., SZABÓ KITTI 6 (4), Fekete B. Csere: Kántor (kapus), PARÓCZY 7, Mód 2, PÉCSI 5, Bódi 3, Sztankovics, Kóka. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 9. perc: 5–4. 17. p.: 7–8. 24. p.: 10–12. 33. p.: 14–17. 40. p.: 17–22. 52. p.: 23–26. 58. p.: 27–28.
Kiállítások: –, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Penszki Gergely:
– Az Érd felkészült a gyors játékunkra, amelyet ráadásul ezúttal nem is tudtunk teljesen sikeresen végrehajtani. Védekezésben keveset ütköztünk, a beálló körüli játékunkban olyan hibákat követtünk el, amit nem tudtunk ellensúlyozni. Ilyen figyelmetlenségeket sokkal erősebb csapatok ellen sem követtünk el korábban, de mentálisan elfogytunk erre a mérkőzésre.
Horváth Roland: – Azzal a kerettel, amellyel jelenleg dolgozni tudunk, nagyon nehéz helytállni. Fontos mérkőzés volt, ezzel a győzelemmel előrébb léptünk. A világbajoki szünetben lesz hat hetünk a munkára. Tetszett a Vasas gyors játéka, ez egy feljutó csapattól ritka. Igazi lövő nélkül játszunk, de ki tudtuk használni a Vasas hibáit. Haladunk tovább, mert vannak, akik ássák a sírunkat – szólok nekik, hogy most pihenhetnek egy kicsit.

KISVÁRDA MASTER GOOD–MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁRI KC 23–30 (10–17)
Kisvárda
, 310 néző. V: Horváth P., Marton B.
KISVÁRDA: Mátéfi D. – DOMBI L. 6, Szavcsin, Karnik Sz. 1, T. RADOJEVICS 10 (5), Juhász Gréta, Sztamenics 1. Csere: Sulega (kapus), Udvardi, Bouti, Mészáros-Mihálffy 4, Siska, Mérai 1, Dombi K. Edző: Bakó Botond
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Kojics 2, LANCZ 7, Tóth G. 3, PÁSZTOR N. 6, Tóth Eszter 4 (2), Hajtai 2. Csere: STRANNIG ZS. 4, Kovács P. 1, Aszanin 1, Mihály P., Török R., Csekő. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–2. 14. p.: 4–8. 24. p.: 6–14. 37. p.: 13–19. 50. p.: 18–26. 57. p.: 21–29.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2
Bakó Botond:
– Szerettünk volna szorosabb meccset játszani, de sajnos nem sikerült. Az első félidőben sokat hibáztunk, Szemerey Zsófi kapusteljesítménye elbizonytalanított minket. A támadásban elkövetett hibáinkat könyörtelenül kihasználta ellenfelünk.
Gyurka János: – Tudtuk, hogy Kisvárdán nehéz játszani, ezért egy nappal korábban érkeztünk. Felszabadultan kézilabdáztunk, annak pedig örülök, hogy a máskor kevesebb felelősséget vállaló játékosok is hozzá tudtak tenni a mérkőzéshez.

ALBA FEHÉRVÁR KC–MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL 3028 (16–11)
Székesfehérvár
, 500 néző. V: Fekete T., Tóth D.
FEHÉRVÁR: PIJEVIC 1 – Töpfner 1, Boldizsár 1, BESSZER 3, VARGA E. 4, Triscsuk 3, Takó. Csere: Tóth Nikolett (kapus), OHJAMA 10 (6), Domokos D., Gerháth K. 4, Bardi 2, Szarka A. 1. Megbízott edző: Józsa Krisztián
BUDAÖRS: Varjas-Sipeki – SZABÓ-MÁJER 6, Hajduch, J. Agbaba 2, Smid, Palotás, PÁLOS-BOGNÁR 7 (1). Csere: Vártok R. (kapus), Tóth M. 2, J. JOVOVICS 8, Nagy Lívia 1, Schneider 1, Szabadfi 1, Braun 2. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása: 6. perc: 3–3. 12. p.: 7–7. 18. p.: 11–7. 24. p.: 12–9. 28. p.: 14–9. 34. p.: 18–12. 40. p.: 19–17. 46. p.: 23–21. 52. p.: 26–24. 58. p.: 30–29.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 6/6, ill. 2/1
Józsa Krisztián:
– Megdolgozott a Budaörs az egy pontért, miközben mi elvesztettünk egyet. Az első félidőben nagyszerűen játszottunk, és ismételten semmilyen jele nem volt, hogy a második félidőben darabokra hullik a játékunk.A szünet után meglepett minket a Budaörs a kettős emberfogással, de a helyzeteink ugyanúgy meg voltak, száz százalékos ziccereket rontottunk el. A második félidő alapján nem érdemeltünk győzelmet, ez már visszatérő probléma, keressük rá a megoldást.
Buday Dániel: – Bravúrt értünk el, bár felemás érzéseim vannak, hiszen egy félidőt sikerült átaludnunk. A védekezésünknek semmilyen feszessége nem volt, mögötte a kapusteljesítmény is hiányzott, így jelentős hátránnyal mentünk a szünetre. Aztán mindent, amit egy edző csak tehet, kipróbáltam a harminc perc alatt, és a második félidőben nagyot küzdöttünk.

1. Győr 10 10 323–216 +107 20
2. FTC 9 8 1 284–222 +62 16
3. Debrecen 9 7 2 266–223 +43 14
4. Mosonmagyaróvár 10 6 1 3 322–291 +31 13
5. Vác 9 5 4 267–249 +18 10
6. Dunaújváros 10 5 5 267–282 –15 10
7. MTK 9 3 2 4 254–257 –3 8
8. Kisvárda 8 4 4 210–218 –8 8