Női kézi: két hét múlva kezdődik a rendhagyó felkészülés az ETO-nál

H. D.H. D.
Vágólapra másolva!
2021.07.07. 16:57
null
Két hét múlva kezdődik a rendhagyó felkészülés az ETO-nál (Fotó: Török Attila)
A Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata a hivatalos honlapján számolt be róla, hogy két hét múlva kezdődik a felkészülés az együttesnél, ám a tokiói olimpia miatt mindössze öt felnőttjátékos lesz majd csak jelen az első edzésen.

Ambros Martín vezetésével a felnőttkeretből mindössze egy kapus (Laura Glauser) és négy mezőnyjátékos (Anne Mette Hansen, Crina Pintea, Faluvégi Dorottya, Fodor Csenge) kezdi majd meg a felkészülést július második felében – a csapatból 12 játékos kapott valamelyik válogatottba meghívót az olimpiára, továbbá Holanek Zoltán erőnléti edző és Görbicz Anita is ott lesz Tokióban a magyar szakmai stábbal.

A Győr július 26. és augusztus 1. között a Mosonmagyaróvárral, augusztus 2. és 8. között a DVSC-vel, 9. és 12. között pedig a román élvonalbeli, Kim Rasmussen vezette Gloria Bistritával edz majd közösen.

Az olimpia után 10 nap pihenő következik, majd augusztus 22. és szeptember 2. között, a tervek szerint már teljes kerettel Balatonbogláron edzőtáborozik az ETO, amely augusztus 28-án az Alba Fehérvárral, szeptember 2-án pedig a szlovén Krim Ljubljanával méri össze az erejét felkészülési mérkőzésen.

A beszámoló szerint egyelőre a járványhelyzet miatt egyelőre kérdéses, hogy az első edzést és az edzőmérkőzéseket nézők előtt rendezhetik-e meg.

Legfrissebb hírek

Megszületett a Győri Audi ETO KC kapusának gyermeke

Kézilabda
2025.12.15. 18:21

Népsport: csak nem lehetett a magyarokkal „kikukoricázni”

Népsport
2025.12.13. 11:52

Kézilabda: ORV-arannyal búcsúzott 2025-től a serdülő leányválogatott

Utánpótlássport
2025.12.12. 09:05

Gyász: elhunyt Róth Kálmán, a Győri ETO KC legendás edzője

Kézilabda
2025.12.11. 19:12

Kun Attila: A hangsúly az egyénen van!

Utánpótlássport
2025.12.05. 19:42

Kézilabda: úton a vb felé a junior leányválogatott

Utánpótlássport
2025.11.26. 18:01

Harmincegy NB I-es légiós a női kézi-vb mezőnyében

Kézilabda
2025.11.26. 14:00

Videó: TikTok-kihívást vállaltak a győri női kézisek – ezúttal dalra fakadtak

Kézilabda
2025.11.19. 15:31
Ezek is érdekelhetik