A címvédő Győr könnyed sikerrel nyitott a BL-ben

2017.10.07. 19:17
A Győr igazi örömjátékkal kezdett a BL-ben (Fotó: Dömötör Csaba)<br />
A címvédő Győri Audi ETO könnyed játékkal, végig vezetve, 27–16-ra legyőzte a dán Midtjyllandot a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának első fordulójában.

GYŐR:
KISS É. – Bódi 4, N. Mörk 3, Oftedal 2, BROCH 3, Amorim 1, GÖRBICZ 6 (3). Csere: Grimsbö (kapus), GROOT 3, Althaus 1, Puhalák 1, Fodor 1, Afentáler 1, Pál 1. Edző: Ambros Martín
MIDTJYLLAND: Englert – A. Jakobsen, Burgaard, V. Kristiansen 3, S. PEDERSEN 4, Loeseth 2, Augustesen 1. Csere: Ryde (kapus), Troelsen 3, J. Pedersen, Bjerregaard, A. Pedersen, Fauske 1, Friis 2, Ellebaek, H. Hansen. Edző: Kristian Kristensen
Az eredmény alakulása. 10. perc: 5–0. 14. p.: 5–3. 17. p.: 8–3. 23. p.: 11–7. 34. p.: 19–9. 48. p.: 20–12. 54. p.: 25–14
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/–
Ambros Martín:
– Nem volt könnyű mérkőzés, az eredmény nem fejezi ki hűen a látottakat. Győzelmünk különbségének lényeges oka, hogy kulcsjátékosaink jó teljesítménnyel járultak hozzá a csapat sikeréhez. A Midtjylland ellen különösen fontos volt a szervezett védekezés, és egyetértek kollégámmal, hogy játékosai nagyon nehezen találtak réseket. Nem dőlhetünk hátra, hosszú út áll még előttünk, úgy a BL-ben, mint a bajnokságban.
Kristian Kristensen: – Talán furcsának tűnik, de egyes periódusokban egészen jó mérkőzést tudtunk játszani a győriekkel. A hat-hat elleni játékban voltak biztató momentumaink, de nagyon sok más tényezőben még javulnunk kell. A spanyolos stílusú védekezést nehezen tudtuk kezelni, így összességében az eredmény reálisan tükrözi az erőviszonyokat.

19.00:
Metz (francia)–Vipers Kristiansand (norvég)

A címvédő Győrre nem várt könnyű feladat a BL első fordulójában. Egyrészt azért, mert Ambros Martín mesternek Tomori Zsuzsannát, Anne Mette Hansent és Jana Knedlíkovát is nélkülöznie kellett, másrészt azért, mert a Midtjyllandot az utóbbi négy összecsapásukon csak egyszer sikerült felülmúlni.

Minderre fittyet hányva az ETO úgy kezdett, ahogyan azt egy bajnoknak illik a remek közönsége előtt: a dánok 11 percig szinte helyzetig sem jutottak, mialatt a hazaiak már ötször betaláltak. Ennél tovább sokáig nem engedte meglépni ellenfelét a Midtjylland, de a 25. perctől megint beindult a Győr, Kiss Éva (az egész félidőben) parádésan védett, a különbség tovább nőtt a szünetre. 15–8

A második félidőben kissé leült a játék,19 percig mindössze öt gólt lőttek a hazaiak, igaz a dánok is csak négyig jutottak. A végére megint beleerősített az ETO, amely arra is odafigyelt, hogy a fiatal, vagy BL-ben debütáló játékosai is betaláljanak: a pályára lépő összes mezőnyjátékos szerzett gólt, többek között Afentaler Sára, Pál Tamara, Fodor Csenge és Puhalák Szidónia is gólnak örülhetett egyszer-egyszer.

A 27–16-os győzelemből Görbicz Anita hat találattal és számos gólpasszal vette ki a részét, de itt valóban elmondható, hogy mindenki kivette a részét a sikerből.

2. FÉLIDŐ

Köszönjük a figyelmet!

A vége: 27–16 a Győrnek.
60. perc: Afentaler
is meglőtte a debütáló gólját. A másikon Pedersen szépített. 27–16
59. perc: Pedersen fejezett be egy indítást. 26–15
58. perc: Görbiczet állították ki. Így is kivédekezte a támadást a Győr.
56. perc: megint Görbicz passzolt, ezúttal Pálnak. 26–14
54. perc: Görbicz most a fiatal Fodort dobatta meg. Loeseth válaszolt. 25–14
53. perc: beszállt Grimsbö, azonnal védett egyet, a túloldalon Görbicz parádés passzal szolgálta ki Althaust, aki az első győri gólját szerezte a BL-ben. 24–13
52. perc: Puhalák is megszerezte az első gólját. 23–13
51. perc: megint felgyorsult az ETO játéka, Groot talált be. 22–13
50. perc: újabb győri hetes, ezt már nem finomkodta el Görbicz. 21–12
48. perc: megint Friis került jó helyzetbe és talált be. 20–12
47. perc: heteshez jutott a Győr, Görbicz ejtését védte a kapus.
46. perc: Mörk lövése a kapufa tövéről pattant ki.
45. perc: Friis kapott jó labdát a szélen, közelebb hozta az övéit. 20–11
43. perc: kissé megállt támadásban az ETO, az előző kilenc percben csak egyszer volt eredményes.
42. perc: hosszú támadást védekezett ki a Győr.
40. perc: Pedersen teljesen üresen maradt a kapuval szemben. Szép játék volt. A másik oldalon Bódi is nagy helyet kapott a lövéshez, ő sem hibázott. 20–10
39. perc: folytatódik a hosszú gólcsend, a vendégek lövésig sem jutottak, Oftedal a kapufára lőtt.
38. perc: nem találják a kapuhoz vezető utat a dánok, időt kértek.
36. perc: mindkét csapat pontatlanul támadott az utóbbi percekben.
34. perc: most Görbicz kapott jó labdát a szélen, be is talált. A különbség először érte el a 10-et. Az emberhátrányt 2–1-re nyerte meg a Győr, összességében 19–9-re vezet.
33. perc: Kiss lejött, Mörköt hagyták üresen a szélen, megbüntette. 18–9
32. perc:
eladták a labdát a dánok, Pedersen az arcát fogva lent maradt. Az ellentámadással Oftedal rohant végig. Amorimot állították ki. Kristiansen góljával használták ki a vendégek. 17–9

31. perc: elkezdődött a második játékrész. Amorim belemenésgyanúsan ütközött, a játékvezetők nem fújtak, így Görbiczhez került a labda, aki szélről talált be. 16–8

1. FÉLIDŐ

A szünetben: 15–8.
30. perc: Groot
szerzett labdát, azzal a lendülettel végig is vitte és növelte a hazai előnyt. Kiss egy megpattanó lövést tolt fölé. Időt kért a Győr, egy támadásra még van idő. Görbicz nem tudta jól rálőni.
27. perc: Kiss ebben a támadásban védett egyet, később Fauske túl jó helyzetbe került. 14–8
26. perc: Kiss védett, a lerohanásból Groot hozta kihagyhatatlan helyzetbe Bódit. 14–7
25. perc: a Győr védekezése továbbra is remek, míg támadásban most épp Bódi szerzett gólt egy szép ejtéssel. 13–7
24. perc: Görbicz egy rá jellemző, kezek alatt (lábak mellett) eleresztett klasszisgóllal jelentkezett. 12–7
23. perc: Kristiansen közelről vette be a hazai kaput. 11–7
22. perc: Troelsen szerzett gólt ismét. Amorim harcolt ki hetest, amelyet Görbicz értékesített. 11–6
21. perc: kapus nélkül játszott a Midtjylland, labdát szerzett a Győr, de Groot félpályán túlról eleresztett lövése után a labda a kapu fölé szállt.
20. perc: régen hibáztak a dánok, most ismét megtörtént. Broch játszotta magát üresre és szerzett újabb gólt. 10–5
19. perc: Pedersen lövése csorgott be Kiss érintésével. Groot gyorsan válaszolt, ráadásul egy emberelőnyt is kiharcolt. 9–5
17. perc: úgy tűnt, újabb akciót védekezik ki a Győr. Az utolsó passzok egyike után Troelsen dobott némiképp szerencsés gólt. 8–4
16. perc: Bódi használta ki, hogy helyhez jutott. Ő is betalált. Kiss védett, Görbicz szenzációsan indított, Broch fejezte be. 8–3
14. perc: Mörk fölé lőtt, a másik oldalon hosszas labdajáratás után Troelsen vette be a hazai kaput. Oftedal válaszolt, ez volt az első győri gólja a BL-ben. 6–3
12. perc: Broch nem tudta megfogni a hozzá bejátszott labdát, a lerohanás hogy is végződhetett volna, Kiss védett. Picivel később Kristiansen távolról lőtt gólt. 5–2
11. perc: a vendégek is heteshez jutottak, Kiss ezt is megfogta!!! Időt kért a Midtjylland. Hatott a pauza, Agustesen talált be szélről. 5–1
10. perc: minden támadásba belehibáznak a dánok, Amorim fejezte be a túloldalon az akciót. 5–0
9. perc: Pedersent kiállították, Mörköt fogta meg. Görbicz büntetője a helyén. 4–0
8. perc:
Englert is jól kezdett a vendégek kapujában – Amorim próbálkozását hárította.
7. perc: hátul remekül működik egyelőre a Győr, ezúttal Kiss védett egy gyenge lövést.
6. perc: Mörk fantasztikusan szerzett labdát, majd a kontrát is ő fejezte be. 3–0
5. perc: Broch ziccerét Englert ütötte kapufára.
4. perc: rengeteg szabálytalanság szakította félbe a hazaiak támadását, végül Amorim lövését védte a kapus. A kipattanó a Győrnél maradt, Mörk volt harcos, akit hiába blokkoltak, másodjára betalált. 2–0
2. perc: Kiss Éva rövid időn belül kettőt védett.

1. perc: elkezdődött az összecsapás. Az első dán támadást kivédekezte a Győr. Broch szépen befordult a labdával Mörk passzával és megszerezte a mérkőzés első gólját. 1–0
Zajlik a csapatok bemutatása, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Győri Audi ETO–Midtjylland női kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzés online tudósításában!

A Ferencváros után a címvédő Győr is megkezdi a 2017–2018-as BL-szezont, első ellenfele a jól ismert Midtjylland. A dán együttessel az előző két kiírásban is találkoztak Görbicz Anitáék: 2015-ben Győrben vendégsiker született, majd a „visszavágón” döntetlen, 2016-ban meggyőző fölénnyel nyert otthon az ETO (31–19), Dániában viszont a hazaiak győztek (27–23).

A Győr vezetőedzője, Ambros Martín korábban úgy nyilatkozott, hogy koránt sincs még csúcsformában az együttese, annak ellenére sem, hogy a hazai bajnokságban meglehetősen simán verte meg a Debrecent, az MTK-t és a Siófokot is.

A spanyol tréner fejét az fájdíthatja leginkább, hogy Tomori Zsuzsanna és Anne Mette Hansen kidőlésével csak két vérbeli átlövője maradt, mindennek tetejében pedig Jana Knedlíkovára sem számíthat.

„A dánok minden szezon elején nagyon erősek, és most is nagy csatára számítok – beszélt szombati ellenfeléről Martín edző. – Felállt fal ellen, pozíciós játékban viszont fölébük tudunk kerekedni, az lesz a cél, hogy pontosan fejezzük be a támadásainkat. Valóban kevesebben vagyunk, a legrosszabbkor jöttek a sérülések, de most történik velünk ilyen először. Ilyen a sport – most is megteszünk mindent, hogy kezeljük a helyzetet.”