Női kézi EHF-kupa: simán jutott a csoportkörbe a Fehérvár

2016.11.20. 16:38
Az idegenbeli ötgólos sikert követően hazai pályán nyolc találattal bizonyult jobbnak a szlovák Iuventa Michalovcénél az Alba Fehérvár.

Az első gólra a 6. percig kellett várni, ezt követően azonban belelendültek a fehérváriak (1–0), hiszen a 20. percben már tíznél jártak (10–6), a szünetig pedig tizenhatig jutottak (16–11).

A második félidő elején tovább nőtt az olló a felek között, és bár a fehérváriak 22 gólnál megakadtak kissé támadásban, a 49. percben így is meglett a közte tíz (24–14). A hajrában kozmetikáztak a vendégek, a legvégén a kapusuk hetesből állította be a 27–19-es végeredményt.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓ
ALBA FEHÉRVÁR KC–IUVENTA MICHALOVCE (szlovák) 27–19 (16–11)

Székesfehérvár, 800néző.V:Ilieva,Karbeszka (macedónok)
FEHÉRVÁR:SIPEKI – MÁJER3,Hajduch, Piedade3,Bandelier3,MENDY6,Pelczéder. Csere:Herr O. (kapus), Tilinger4 (3),DJORDJIEVSZKA4,Boldizsár, Kazai2,Zsivkovics, ISITATE2,Rideg, Rózsás.Edző:Deli Rita
MICHALOVCE:Medvedová – LEVCSENKO6 (1), Dubaucová 3,WOLLINGEROVÁ 3,Perederij 1,Csernova 1,Holesová. Csere:Lafuente (kapus)1 (1),Schuster2,Rebicová1,Habánková, Nagyová1,Bajciová, Stefaníková. Edző:Frantisek Urban
Az eredmény alakulása: 6. p.:1–0.12. p.:6–4.18. p.:8–5.24. p.:12–7.28. p.:16–9.34. p.:17–12.40. p.:21–13.46. p.:22–14.52. p.:25–16.58. p.:26–18
Kiállítások:6, ill. 10 perc
Hétméteresek:4/3, ill. 5/3
Továbbjutott:azAlba Fehérvár KCkettős győzelemmel, 55–42-es összesítéssel
Deli Rita:
– Dicséret illeti a csapatomat, hiszen az EHF-kupában eddig mind a hat mérkőzését megnyerte. A lányok minden tőlük telhetőt megtettek, tisztában voltak azzal, hogy az idegenben megnyert mérkőzés még nem jelentette azt, hogy automatikusan továbbmentünk. Örülök annak, hogy mindenkinek tudtam játéklehetőséget adni, mert nagyon hosszú sorozat közben vagyunk. Azt a célt, amelyet kitűztek, azaz a csoportkörbe jutást, teljesítette a csapat, de itt nem szeretnénk megállni.
Frantisek Urban:– Magas színvonalú mérkőzés volt, de el kell fogadni, hogy a Fehérvár erősebb csapat, amely hétről hétre magas hőfokú mérkőzéseken edződik. Az első félidőben elégedett voltam azzal, hogy ötgólos hátránnyal fordultunk, viszont a szünet után nem állt össze a védekezésünk, és nagyon sok helyzetet hagytunk kihasználatlanul. Ez okozta a nagy különbséget a végére.