Férfi kézi MK: a Balatonfüredé a harmadik hely

2016.04.17. 15:39
A Balatonfüred szerezte meg a harmadik helyet a férfi kézilabda Magyar Kupa debreceni négyes döntőjében, mivel a vasárnap kora délutáni mérkőzésen 27–25-re legyőzte a tavalyi bronzérmes Mezőkövesdet.

FÉRFI KÉZILABDA, MAGYAR KUPA
NÉGYES DÖNTŐ (DEBRECEN)
A 3. HELYÉRT

BALATONFÜREDI KSE–MEZŐKÖVESDI KC 27–25 (14–10)
Debrecen, 4000 néző. V: Tomecskó Hunyadi, Unyatinszki
BALATONFÜRED: FAZEKAS – Gábori 1, PETROVSZKI 4, SZÖLLŐSI BALÁZS 5, BÁNHIDI 3, Ligetvári 1, Bóka 2. Csere: Rózsavölgyi (kapus), Németh B., GYŐRI 9 (7), Törteli, Gyene, Szilágyi D., Kancel, Kemény 2, Gerdán. Edző: Csoknyai István
MEZŐKÖVESD: Holló – Kiss R., GRIGORJEV 5, HAJDU G. 6, Bozoljac, Antal Sz. 1, SZEPESI 4 (3). Csere: Balogh T. (kapus), Radnic 2, Füstös, TRIVKOVICS 2, Benis 2, Mekaru 1 (1), Grünfelder 1, Molnár F., Kovács B. 1 (1). Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása: 6. perc: 3–1. 14. p.: 8–3. 20. p.: 11–5. 26. p.: 14–8. 33. p.: 16–11. 47. p.: 22–16. 53. p.: 24–20. 59. p.: 26–22
Kiállítások: 16, ill. 14 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 6/5
Csoknyai István:
– Több sérültünk nélkül is remekül játszottunk, a hajrát is bírtuk erővel és lélekkel. Az elődöntőben a pokolban éreztük magunkat, súlyos vereséget szenvedtünk a Veszprémtől, de a bronzmeccsen a mennyországba jutottunk.
Skaliczki László: – A négyes döntőbe jutással újra megmutattuk, hogy kis műhelyünkben tisztes munka folyik, Debrecenben mindkét meccset élveztük, és élveztük a napfény ízét. Nem vallottunk szégyent az erős Füred ellen, büszke vagyok együttesemre, hogy egymás után két idényben is bejutott az MK legjobb négy együttese közé.