Drámai csatában, hetesekkel Magyar Kupa-győztes a Veszprém

2016.04.17. 15:55
A végsőkig kiélezett csatát nyert meg a Veszprém (Fotó: Koncz György)
A férfi kézilabda Magyar Kupa Debrecenben rendezett fináléjában a címvédő MVM Veszprém és a Mol-Pick Szeged 24–24-es döntetlent játszott egymással, így hétméteresek döntötték el a trófea sorsát, a Veszprém pedig kihagyta ugyan az első kettőt, mégis nyert 3–2-re.

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
DÖNTŐ
MVM VESZPRÉM–MOL-PICK SZEGED 24–24
(10–12) – hétméteresekkel: 3–2
Debrecen, 6200 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
VESZPRÉM: MIKLER – MARGUC 3 (2), NAGY L. 6, Chema Rodríguez, Sulic 2, SLISKOVIC 5 (1), Ugalde 2. Csere: Alilovic (kapus), Iváncsik G. 1, Nilsson, Terzic 1 (1), Gulyás P. 1, Lékai, PÁLMARSSON 6 (1), I. Guardiola, SCHUCH. Edző: Xavier Sabaté
SZEGED: SIERRA – Prodanovics 1, ANCSIN G. 2, Thiagus Petrus 1, Ilyés, KÄLLMAN 7, Bombac 2 (1). Csere: Wyszomirszki (kapus), A. García 2, Vranjes 1, Csuruvija 1, Blazevic, BALOGH ZS. 5 (1), MINDEGÍA 4 (1), Zubai Sz., Parrondo. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–0. 9. p.: 2-3. 13. p.: 3–6. 20. p.: 7–7. 26. p.: 8–11. 36.p.: 12–16. 48. p.: 19–18. 54. p.: 22–23
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 9/4

A 3. HELYÉRT
BALATONFÜREDI KSE–MEZŐKÖVESDI KC 27–25 (14–10)

A Magyar Kupa végeredménye: 1. MVM Veszprém (Mirko Alilovic, Gaspar Marguc, Isaias Guardiola, Gulyás Péter, Momir Ilics, Iváncsik Gergő, Lékai Máté, Mikler Roland, Nagy László, Aron Pálmarsson, Chema Rodríguez, Schuch Timuzsin, Ivan Sliskovic, Renato Sulic, Mirsad Terzic, Cristian Ugalde, Christian Zeitz, edző: Xavier Sabaté), 2. Mol-Pick Szeged, 3. Balatonfüred, 4. Mezőkövesd

PASTOR: ELNÉZÉST KÉREK!
„Gratulálok, és elnézést kérek a Veszprémtől, valamint a szegedi szurkolóktól, mert én löktem meg Sabatét. Megérdemelten győzött a Veszprém, a hetesekben jobb volt, ezen ment el a meccs” – mondta az M4 Sportnak Juan Carlos Pastor, a Szeged vezetőedzője.

„Nagyon boldog vagyok, jó meccs volt. Óriási munka volt benne. Nehéz volt az első félidő, a második játékrész pedig nagyon izgalmas” – értékelt az M4 Sportnak Xavier Sabaté, a Veszprém vezetőedzője.

Óriási csatára készült Debrecenben a Magyar Kupa döntőjében a Veszprém és a Szeged, de egyöntetű volt a vélemény, hogy a dunántúli csapat az esélyesebb. Így is kezdődött a meccs, több mint hat percig nem talált kapuba a Szeged. Aztán egycsapásra megváltozott minden, átvette az irányítást Juan Carlos Pastor csapata, és a félidő közepéig két-három góllal is vezetett.

A Veszprém nem találta a fonalat, a határozottan védekező ellenfél mellett nehéz volt helyzetbe kerülni. Ezért a játék képe alapján nem volt váratlan, hogy a félidőre kétgólos szegedi vezetéssel mentek pihenőre a felek (10–12)

A második félidőben egészen a 43. percig maradt a Tisza-partiak előnye, de ekkor a Veszprém egyenlített, majd néhány perc múlva át is vette a vezetést (19–18). Ez azonban nem törte le a Szegedet, szívós munkával tapadt riválisára, és egyre izgalmasabb lett a találkozó. Az utolsó öt percben már rengeteget hibáztak a csapatok. A kiválóan védő Sierra meccsben tartotta a Szegedet, amely az 57. percben a kétgólos előnyért támadhatott, ám rontott, így Ugalde révén egyenlített a Veszprém (24–24).

A záró percek nagy rohanásában már nem született gól, ráadul Pastor a fejét is elveszítette, és ellökte a veszprémi edzőt, Xavier Sabatét. A meccs után a szegedi szakvezető a tévé kamerái előtt elnézést kért a tettéért.

Jöhettek a hétméteresek, amelyek hasonló forgatókönyvet követtek, mint a mérkőzés. Először a Veszprém rontott kettőt, majd a Szeged, és mivel az utolsó párban Pálmarsson belőtte, Csuruvija viszont kihagyta, a Veszprém lett a kupagyőztes!

Sorozatban nyolcadszor nyerte meg a Veszprém a Magyar Kupát, mert hiába játszott remekül a Szeged, a fodulatos meccsen ez sem volt elég a győzelemhez.

A találkozót követően Mikler Roland és Ilyés Ferenc értékelt az NSO Tv-nek

A GYŐZTESEK ÖSSZESÍTÉSE
25-szörös:
Veszprém KC (VÁÉV Építők, VÁÉV Bramac, Fotex KCV, MKB Veszprém, MKB-MVM Veszprém, MVM Veszprém)
Bp. Vörös Meteor, FTC, Vasas, Debreceni Dózsa, Dunaferr SE

Vége a meccsnek, a Veszprém hétméteresekkel Magyar Kupa-győztes!

Marguc végezte el az elsőt, és mindjárt ki is hagyta! 0–0

60. perc: Az időn túli szabaddobás mit sem ért, véget ért a meccs, jött a hétméteresek! 24–24
60. perc:
Lökdösődés támadt a zsűriasztalnál, Pastor ellökte Sabatét. Sabaté sárgát, Krivokapics pirosat kapott. Először ugyanis Krivokapics ért Sabatéhoz.
60. perc:
A veszprémi támadásból nem lett semmi, lövésig sem jutottak. Időn túli szabaddobás.
60. perc: 12 másodperc volt hátra, veszprémi időkérés.
60. perc: Bombac
kapott egy nagyot, de nem kapott kiállítást. A szabaddobás után Bombac lövését védte Alilovic.
60. perc: Szegedi időkérés.
59. perc: Pálmarsson
előkészítetlen lövését Sierra kiütötte, és Balogh lecsapott a labdára.
59. perc: Mindegía
lövését Alilovic tolta kapu mellé.
58. perc: Marguc
ziccerét lábbal védte Sierra!
57. perc: MIndegía
lövése nem volt jó, a Veszprém a vezetésért támadhatott.
57. perc: Ugalde
lopott labdát, végignyargalt a pályán, és kiegyenlített. 24–24
56. perc:
Fokozódtak az izgalmak, Nagy László távoli lövését ütötte ki Sierra.
55. perc: Balogh
szenzációsan fordult kapura, majd villámgyorsan lőtt, és utat is talált a labda a hálóba. 23–24
54. perc: Pálmarsson
lőtt talpról egy nem túl erős lövést, mégis beperdült a kapuba. 23–23
54. perc:
Akinek megy, annak megy... Például Källmannak, aki a szélről már a hetedik gólját dobta. 22–23
53. perc: Sliskovic
került ügyesen ziccerbe, és ha már ott volt, be is dobta. 22–22
53. perc:
Újra vezetett a Szeged! Balogh szorgoskodta össze az újabb találatot. 21–22
52. perc:
Kiegészült a Szeged, Sliskovic viszont lőhetett, de Sierra védett.
52. perc: Vranjes
harcolt ki a Szegednek hetest, amelyet Mindegía a bal alsóba lőtt. 21–21
51. perc: Ugalde
kapott nagy labdát, és a kapu jobb oldalába pattintott. 21–20
51. perc:
Ha Källman a bal szélen labdát kap, érdemes vigyázni, de nem könnyű, mert ezúttal is bedobta. 20–20
50. perc:
Nem elég, hogy Nagy László gólt szerzett, Blazevicet még ki is állították két percre. 20–19
49. perc:
Nem sokat váratott magára a gól... Bombac lőtte talpról. 19–19
49. perc:
Kis segítség a Szegednek, mert Margucot állították ki két percre.
48. perc: Sliskovic
slisszolt át a szegedi védővonalon, és be is lőtt a helyzetét. 19–18
47. perc:
Hétmétereshez jutott a Szeged belül védekezés miatt. A hetest Csuruvija kihagyta!
46. perc:
Támadó szabálytalanság Ancsinnál, de utána támadó szabálytalanságot fújtak a Veszprémnél is.
45. perc: Pálmarsson
viszont eddig sem volt rossz, s most is szép gólt szerzett. 18–18
44. perc: Robledo
sok rossz dobás után most nagyon eltalálta, újra vezetett a Szeged. 17–18
44. perc: Szegedi időkérés.
43. perc: Robledo
eladta a labdát, az egyenlítésért támadhatott a Veszprém. És sikerült is, mert Slislkovic a jobb alsóba lőtt. 17–17
42. perc: Pálmarsson
kezdte belőni magát... Ezúttal is nagyon szépen talált a léc alá. 16–17
41. perc: Källman
kapott jó labdát a bal szélen, és ő a jó labdákat belövi. 15–17
40. perc: Robledo
a kapufát találta el, Sulic viszont indításból egy gólra felhozta a Veszprémet. 15–16
40. perc: Nagy Lászlót
nem lehetett feltartóztatni, és ezt egy góllal is nyomatékosította. 14–16
39. perc: Robledo
gyenge próbálkozását könnyedén hatástalanította Mikler.
38. perc: Pálmarsson
lövése labdával együtt vitte be Sierrát a kapuba. 13–16
37. perc: Nagy László
lövése Sierra fejét találta el, az ellentámadásból viszont nem lett semmi.

36. perc: Balogh
tette fel kínaira, Mindegía pedig érkezett, és be is dobta. Szép volt! 12–16
36. perc:
Ezt most szépen megjátszotta a Veszprém, Pálmarsson pedig belőtte a jobb alsóba. 12–15
35. perc: Robledo
lövése csemege volt Miklernek.
34. perc:
Erőszakos volt a szegedi védekezés, de ezúttal ennek a negatív oldala domborodott ki, mert heteshez jutott a Veszprém. Megint Marguc végezte el, csakhogy ezúttal a lécet találta el.
34. perc: Palmarsson
a kapufát találta el, a gyors indításból viszont Källman bevágta a ziccert. 11–15
33. perc: MIndegía
hatalmas lövést küldött a bal fölső sarokba. 11–14
32. perc:
Előbb úgy tűnt, elveszíti a labdát a Veszprém, de Gulyás összeszedte, és nagy gólt lőtt. 11–13
31. perc:
Mindjárt az elején Balogh volt nagyon aktív, és ez góllal fizetődött ki. 10–13
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

30. perc: Vége az első félidőnek, vezetett a Szeged 10–12
30. perc:
Hát mögötti passszal próbálkozott a Szeged, de rontottak, lerohanásból Iváncsik szépített. 10–12
29. perc: Szegedi időkérés.
29. perc: Pálmarsson
került ziccerbe, de éppen Sierrát találta el...
28. perc:
Emberhátrányból is betalált a Szeged, mert Mindegía figyelt a kellő pillanatban. 9–12
28. perc: Nagy László
ugrott föl a szaggatottról, és hálószaggató gólt szerzett. 9–11
27. perc: Zubai
rántotta le Nagy Lászlót, ezért kiküldték két percre.
27. perc: Ancsin
lövésénél Mikler figyelt remekül, sikerült is védenie.
26. perc:
Ziccerig játszott a Veszprém, Iváncsik lövését azonban védte Sierra.
25. perc: Veszprémi időkérés.
25. perc: Lékai
lövését Sierra fogta, majd Balogh egy védővel a nyakán is kilőtte a jobb alsót. 8–11
23. perc:
Rossz bejátszás a Veszprémnél, Ancsin lőhetett, de túlságosan belül védekeztek ellene, így jöhetett a szegedi hetes, amelyet Csuruvija belőtt. 8–10
23. perc:
Elvették a labdát a Veszprémtől a bírók, jöhetett előre a Szeged, de nem sokáig, egy technikai hiba okozta a vesztet.
22. perc: Ancsin
nagy bombája igencsak beakadt... 8–9
22. perc:
Szegedi labdaszerzés után Thiagus Petrus a kapufát forgácsolta szét, azonnal indított a Veszprém, Nagy László belőtte. 8–8
21. perc:
A szegedi támadás átgondolt volt, kijátszották Källmanra, aki a bal fölső sarokba lőtt. 7–8
20. perc: Vranjes
volt szabálytalan, de a gyors veszprémi támadás nem hozott sikert. Ezért lelassítottak, ám Lékai lövése gyenge volt.
20. perc:
Belül védekezésért a Veszprém heteshez jutott, amelyet Marguc a kapu közepébe pattintott. 7–7
19. perc:
Passzív volt a szegedi támadás, végül Ancsin lövését Mikler kipiszkálta a fölső sarokból.
18. perc: Nagy László
remek átadását a jobb szélről Marguc vágta a kapuba. 6–7
18. perc: Robledo
is kapott két percet, és ezt nagyon rossz néven vette.
17. perc: Bombac
távoli lövése nem talált utat a kapuba.
16. perc: Lékai
tört be erőszakosan, szabálytalanul akadályozták, hetes. A hetest Marguc dobta a bal fölsőbe. 5–7
15. perc: Bombac
elvitte az útból az embereket, Ancsin kapta a labdát, és bevágta. 4–7
15. perc:
Itt az első kétperces kiállítás, Sliskovic kapta – megérdemelten.
14. perc: Sulic
ezúttal összeszedte a labdát, és ha már így volt, be is dobta a szegedi kapuba. 4–6
13. perc: Sulic
helyzetbe került, de nem jutott el hozzá a labda, a Szeged viszont jól támadott, Prodanovics ziccerből belőtte. 3–6
12. perc: Robledo
előbb látványos cselt mutatott be, majd kegyetlenül bevágta a léc alá. 3–5
11. perc: Ancsintól
elvették a labdát, és Sliskovic nem sokat gondolkodott, jó nagy gólt ragasztott a szegedi kapuba. 3–4
10. perc: Nagy László
lövése a blokkon megpattant, így nem okozott gondot Sierrának.
9. perc:
Újabb elkapkodott veszprémi támadás után Bombac lőtte a negyediket. 2–4
9. perc: Sulic
gyenge lövését simán védte Sierra, majd Vranjes beállóból szerzett góljával vezetett a Szeged. 2–3
8. perc:
Gyenge veszprémi akció után gyors indításból Källman egyenlített. 2–2
7. perc: Sulic
lövését Sierra kivédte, az ellentámadásból Ancsin a kapufát döngette meg.
7. perc: Källman
labdát szerzett, gyorsan indította Thiagus Petrust, aki középről bevágta. 2–1
6. perc:
Eladta a labdát a Veszprém, ám ideges maradt a Szeged, és megint eladták a labdát.
4. perc:
Szabálytalankodtak a falban a Szeged támadói, az ellenakcióból Nagy László lövését védte Sierra, de maradt a labda a Veszprémnél.
3. perc: Nagy László
emelkedett a legmagasabbra, és a blokkal együtt talált a kapuba. 2–0
3. perc:
Heteshez jutott a Szeged Nagy László szabálytalankodása után. Bombac lövését Mikler kivédte!
2. perc:
Két rossz támadás után a Veszprém nyugodtan passzolgatott, hosszan támadott, végül Nagy László lőtt talpról a jobb alsóba. 1–0
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Szeged tiszta kékben, a Veszprém tiszta pirosban.

Mezőkövesd–Balatonfüred 25–27 (10–14)