U17-es női kézi Eb: győzelemmel kezdtünk a felsőházban

2015.08.18. 18:52
Négygólos győzelemmel kezdte meg szereplését a Macedóniában zajló U17-es női kézilabda Európa-bajnokságon a korosztályos magyar válogatott. Hajdu János együttese küzdelmes meccsen a franciákat győzte le, a folytatásban Horvátország ellen az elődöntős részvételért játszhat.
A keziszovetseg.hu beszámolója szerint a franciákat sokkolta a magyarok védekezése, hiszen a második találatukat a 14. percben szerezték meg. Addigra Lakatos Ritáék már nyolcnál tartottak. Már 10–3-ra is vezetettünk, amikor egy-két technikai hiba révén felzárkózott a rivális. Hajdu a 20. percben ki is kérte az idejét. Sikerült rendezni a sorainkat, a szünetben öttel mentünk (15–10).

A második játékrészben Hornyák Bernadett folytatta a gólgyártást. A mieinket az sem zavarta meg, hogy a szintén balátlövő Háfra Noémit harmadik kiállítása miatt hamar kizárták a játékból, majd a hajrában Kuczora Csengét is piros lappal büntették. Brusztos, kemény meccsen végül négy góllal (28–24) győztünk. Szerdán 17 órától a C-csoportot hibátlan teljesítménnyel megnyerő horvátokkal találkozunk.

„Életem egyik legrosszabb játékvezetését tapasztaltam meg, szakmailag is hibás, ráadásul rosszindulatú bíráskodást láthattunk – értékelte a keddi meccset Hajdu János szövetségi edző. – Hozzáteszem, a második félidőben mi is segítettük a bírók munkáját. Tíz gólról nem zárkózhatott volna fel ennyire az ellenfél. Ugyanakkor rendkívül boldog vagyok, hogy ilyen fantasztikus sikert arattunk, gratulálok a lányoknak, büszke vagyok rájuk.”

U17-ES NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, MACEDÓNIA, SZKOPJE.