Női kézi BL: „Plusz motivációt jelent a budapesti négyes döntő”

MTI MTIMTI MTI
2013.11.21. 19:05
Mint arról már beszámoltunk, az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) hivatalos közleményben tudatta, hogy 2014 májusában Budapest adhat otthont a női Bajnokok Ligája négyes döntőjének.
„Rendkívül boldog vagyok, hogy újabb sportdiplomáciai sikert elérve a Magyar Kézilabda-szövetség és a Hungarofest közös pályázata lett a győztes” – idézte a hazai szövetség közleménye Vetési Iván elnököt, aki szerint a BL négyes döntője igazi kézilabdás csemege lesz, és bízik abban, hogy a végén a magyarok nemcsak a remek rendezésnek, hanem az eredménynek is örülhetnek.

A sorozat címvédője a magyar bajnok Győri Audi ETO KC, amely a nyolcas középdöntőben a norvég Larvikkal, a montenegrói Buducsnoszt Podgoricával, valamint a szlovén Krim Ljubljanával találkozik majd. A másik négyesben a dán Midtjylland, a macedón Szkopje, a svéd Sävehof és a német Thüringer HC csatázik. A két középdöntős csoportból az első két-két csapat jut a négyes fináléba.

„Természetesen mi is nagyon örülünk az EHF döntésének, amely a csapat számára plusz motivációt jelent a középdöntőben – nyilatkozta Kelecsényi Ernő, az MKSZ elnökségi tagja, a Győri Audi ETO elnöke. – Fantasztikus volna, ha magyar csapatként Budapesten léphetnénk pályára a BL végküzdelmeiben.”
Legfrissebb hírek

Kézilabda: Egyiptom felé vették az irányt a juniorok és az ifik

Utánpótlássport
21 órája

Kézi: a csapategység a kulcs a PLER címvédő U20-as együttesénél

Utánpótlássport
2026.05.08. 11:56

A női kézilabda BL-trófea másolata egy hónapra az Erzsébet térre költözik

Kézilabda
2026.05.05. 15:24

Kézilabda: két hely még kiadó a fiúbajnokságok négyes döntőiben

Utánpótlássport
2026.05.03. 16:07

Kézilabda: Juhász-Tóth Zalán álma a veszprémi első csapat

Utánpótlássport
2026.05.02. 09:01

Szokatlan döntés született a Győri ETO BL-elődöntőjéről a budapesti final fourban

Kézilabda
2026.04.28. 11:43

Faluvégi: Csodának kellene történnie, hogy segíteni tudjak a csapatnak

Kézilabda
2026.04.27. 18:06

Per Johansson: A Brestet is teljes, minden elemében erős csapatnak tartom

Kézilabda
2026.04.27. 16:54
Ezek is érdekelhetik