Férfi kézi-vb: Lengyelország következhet a nyolcaddöntőben

2013.01.19. 21:58
A szlovén válogatott 33–31-re legyőzte Szerbiát a férfi kézilabda-világbajnokság C-csoportjában. Ezzel biztossá vált, hogy ha Magyarország legyőzi Algériát, a mieink a lengyelekkel találkoznak a nyolcaddöntőben.

Nem sokkal a vége előtt a szerbek még vezettek Szlovénia ellen, a mérkőzés hajráját azonban elrontották. A szlovén csapat így az újabb győzelmével százszázalékos teljesítménnyel zárt a C-csoport élén, míg a második Lengyelország, a harmadik Szerbia lett.

Ha a magyar csapat nem kap ki Algériától (a félidőben hat góllal vezetünk...), akkor a D-csoport harmadik helyezettjeként a C-csoport másodikjával, Lengyelországgal játszhatunk a nyolcaddöntőben. Ha Mocsai Lajos legénysége véletlenül elbukná utolsó csoportmérkőzését, akkor a 16 között Szlovénia következne.

FÉRFI KÉZILABDA-VB
CSOPORTKÖR, 5. (UTOLSÓ) FORDULÓ, C-CSOPORT (ZARAGOZA)
Szerbia–Szlovénia 31–33 (16–19)
Ld.: Vujin 7, Nenadics, Prodanovics 6-6, ill. Gajic 7, Mackovsek, Zvizej 6-6
KORÁBBAN
Fehéroroszország–Szaúd-Arábia 33–15 (18–5)
Ld.: Silovics 6, Kamisik, Nyikulenkau 5-5, ill. al-Embavi 3
Lengyelország–Dél-Korea 33–25 (18–11)
Ld.: Jurecki 10, Kubisztal 6, Orzechowski 4, ill. Jun Csi Jöl 9, Li Un Ho, Dzsong Ji Kjong 6-6