Női kézi Eb: A családomnak sem tudtam elmondani a szakítást - Böhn

2012.12.15. 19:49
A magyar női kézilabda-válogatott 30–19-es vereséget szenvedett Norvégiától a szerbiai Európa-bajnokság elődöntőjében. A találkozó szakmai elemzésén túl Karl Erik Böhn, a magyar nemzeti csapat szövetségi kapitánya a találkozó után a Nemzeti Sportnak őszintén beszélt arról is, nem modellezhető problémát jelentett számára a tegnap esti, magánéletét érintő hír nyilvánosságra kerülése. Mint ismert, a norvég szövetség közvetlenül a meccs előtti este közleményben tudatta, hogy Böhn már nem alkot egy párt a rivális egyik legjobb játékosával, Heidi Lökével.



Böhn szerint a mieinket megzavarta a norvégok húzása (Fotó: Mirkó István)
Böhn szerint a mieinket megzavarta a norvégok húzása (Fotó: Mirkó István)
Böhn szerint a mieinket megzavarta a norvégok húzása (Fotó: Mirkó István)
„Az biztosan nem jött jól, hogy a meccs előtti este, a taktikai értekezletünk alatt érkezett a norvég szövetség sajtóközleményének a híre – miközben még a családomnak sem tudtam elmondani, mi a helyzet, és persze a csapattal is közölnöm kellett. Mindenki nagyon megdöbbent, és utána már nem tudtunk kizárólag a meccsre koncentrálni – tizenhat órával a kezdés előtt hátba támadtak minket, és ez lett belőle. A szövetség sajtófőnökének nem lett volna szabad kiadnia azt a közleményt” – mondta Karl Erik Böhn a Nemzeti Sport újságírójának.

Belegondolva Böhn helyzetébe, nyilvánvaló, hogy a szövetségi kapitány nem élt át könnyű időszakot az elmúlt hetekben, így adódik a kérdés: miként viseli, hogy a magánélete került a reflektorfénybe?

„Megvagyok. A magyar női kézilabda-válogatott fontosabb, mint az én magánéletem vagy az érzéseim – azon voltam egy hónapig, hogy a csapat ne is vegye észre a problémáimat. Nehéz időszakon vagyok túl, három-négy órákat aludtam naponta, most a meccs előtt éppenséggel egyet sem, de legalább könnyebb volt beletemetkeznem a munkába, és most már egy napot kibírok úgy, hogy a történtek ne befolyásoljanak. Persze nyilván a lányokon is nyomot hagyott az eset – büszke vagyok rájuk, hogy ilyen előzmények után helytálltak” – nyilatkozta a szakember.

Böhn szerint a mieinket megzavarta a norvégok húzása (Fotó: Mirkó István)
Böhn szerint a mieinket megzavarta a norvégok húzása (Fotó: Mirkó István)
„Az biztosan nem jött jól, hogy a meccs előtti este, a taktikai értekezletünk alatt érkezett a norvég szövetség sajtóközleményének a híre – miközben még a családomnak sem tudtam elmondani, mi a helyzet, és persze a csapattal is közölnöm kellett. Mindenki nagyon megdöbbent, és utána már nem tudtunk kizárólag a meccsre koncentrálni – tizenhat órával a kezdés előtt hátba támadtak minket, és ez lett belőle. A szövetség sajtófőnökének nem lett volna szabad kiadnia azt a közleményt” – mondta Karl Erik Böhn a Nemzeti Sport újságírójának.

Belegondolva Böhn helyzetébe, nyilvánvaló, hogy a szövetségi kapitány nem élt át könnyű időszakot az elmúlt hetekben, így adódik a kérdés: miként viseli, hogy a magánélete került a reflektorfénybe?

„Megvagyok. A magyar női kézilabda-válogatott fontosabb, mint az én magánéletem vagy az érzéseim – azon voltam egy hónapig, hogy a csapat ne is vegye észre a problémáimat. Nehéz időszakon vagyok túl, három-négy órákat aludtam naponta, most a meccs előtt éppenséggel egyet sem, de legalább könnyebb volt beletemetkeznem a munkába, és most már egy napot kibírok úgy, hogy a történtek ne befolyásoljanak. Persze nyilván a lányokon is nyomot hagyott az eset – büszke vagyok rájuk, hogy ilyen előzmények után helytálltak” – nyilatkozta a szakember.

A magyar játékosok meccs utáni nyilatkozatait itt olvashatja.

 

Legfrissebb hírek

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58

Kézilabda: jön a Veszprémmel a fiú ifjúsági BL négyes döntője

Utánpótlássport
2026.06.12. 09:01

Kézi: odaértek az akadémiák közé a Budaörs korosztályos leánycsapatai

Utánpótlássport
2026.06.10. 14:05

Magyarország évtizedekre elköszönt, Salvatore Schillaci beköszönt – vb-videók

Minden más foci
2026.06.09. 14:49

Kézi: történelmet írtak a debreceni lányok az ifi BL négyes döntőjében

Utánpótlássport
2026.06.08. 19:20

Kézilabda: a Veszprém az U20-as, az FTC az U18-as fiúbajnok

Utánpótlássport
2026.06.07. 20:27
Ezek is érdekelhetik