Az Abidalért is játszó Nagy Lászlóék talpra álltak

Vágólapra másolva!
2012.03.18. 20:37
null
Nagy Lászlóék óriási csatát vívtak Montpellier-ben (Fotó: mundodeportivo.com)
Címkék
A Nagy Lászlót is foglalkoztató Barcelona 30–28-ra kikapott a Montpellier-től idegenben a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A katalán csapat játékosai a Barcelona futballcsapatának francia védője előtt tisztelegtek: olyan pólóban vonultak ki a találkozó előtt, amelyen a májátültetés előtt álló Éric Abidalnak kívántak sok sikert.

A mérkőzést a francia csapat kezdte jobban, olyannyira, hogy a félidő végére már hatgólos előnyben volt, de lehetett volna akár nagyobb is a fölénye, mivel többször is nyolc góllal vezetett, és Nagy László a szünet előtti utolsó pillanatban szerezte meg a katalánok 11. találatát, így 17–11 volt az állás.

A második játékrészben azonban szárnyra kapott a Barcelona, és nyolc gólt szerzett, amíg a Montpellier mindössze kétszer tudott betalálni, így rövidesen 19–19 állt az eredményjelzőn.

A Nikola Karabatic vezette franciák ezután visszavették a meccs irányítását, és a 45. percben már 25–20-ra vezettek, ám a gránátvörös-kékek ismét visszakapaszkodtak (28–27), és a Montpellier végül 30–28-ra nyerte meg az összecsapást, így még teljesen nyílt a párharc a visszavágó előtt.

Nagy négy góllal zárta a mérkőzést, míg Siarhei Rutenka volt a katalánok legeredményesebbje öt találattal. A hazaiak közül Dragan Gajic szerezte a legtöbb gólt: nyolcszor volt eredményes, míg Karabatic öt találatig jutott.

A Kiel már a visszavágót játszotta a Plock ellen, és kettős győzelemmel bejutott a negyeddöntőbe.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Füchse Berlin (német)–Hamburg (német) 32–30 (15–15)
Sävehof (svéd)–AG Köbenhavn (dán) 25–34 (9–19)
Montpellier (francia)–Barcelona (spanyol) 30–28 (17–11)
M. Szkopje (macedón)–CO Zagreb (horvát) 19–18 (7–9)
Kielce (lengyel)–Koper (szlovén)27–26 (13–12)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Ademar León (spanyol)–MKB VESZPRÉM31–28
Schaffhausen (svájci)–Atlético Madrid (spanyol)27–36
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Kiel (német)–Plock (lengyel) 27–24 (15–10)
Továbbjutott: a Kiel, 63–48-as összesítéssel

 

Legfrissebb hírek

„Csodálatos érzés visszatérni a dobogó felső fokára” – a Mercedes tovább vinné a lendületet

F1
49 perce

Visszatérés Madridba – Bobory Balázs publicisztikája

Labdarúgó NB I
1 órája

Irány Angyalsziget! – Karádi Zoltán jegyzete

Röplabda
1 órája

Hétfői sportműsor: folytatódik a klub-vb, cselgáncs-vb Budapesten

Minden más foci
1 órája

Interjú a fehérvári polgármesterrel; Kubica győzelemre vezette a Ferrarit a Le Mans-i 24 óráson

E-újság
1 órája

A Red Bull óvást nyújtott be a győztes Russell ellen – hivatalos

F1
1 órája

U21-es Eb: botlottak az angolok, szárnyalnak a németek

Minden más foci
2 órája

Gyász: elhunyt az Újpest Öregfiúk legendás edzője

Labdarúgó NB I
2 órája
Ezek is érdekelhetik