Ledolgozható a hátrány: Császár és a Veszprém is elfáradt

2012.03.17. 18:34
Császár Gábor alaposan megszórta a Leónt (Fotó: NS-archív, Czerkl Gábor)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az MKB Veszprém háromgólos vereséget szenvedett a spanyol Ademar León otthonában. A hátrány ledolgozható ugyan, de abból a szempontból picit talán fájó, hogy Császár Gábor vezérletével és góljaival a 41. percben még néggyel mentek a vendégek (21–25), akik azonban a hajrára elfáradtak. Visszavágó egy hét múlva a Veszprém Arénában.

1. félidő

Abszolút egyenlő erők küzdelmét hozta az első harminc perc. A kezdés után a spanyolok megtermett beállójuk megjátszását erőltették, de a birkózásban is felvették a kesztyűt a veszprémiek. Császár Gábor eközben szorgalmasan kezdte termelni a gólokat, Marko Vujin is elengedett párat a bombáiból – igaz, közben nagy igyekeztében az átlövőnek akadt eladott labdája, rossz passza, amiből ziccert vittek a házigazdák –, Iváncsik Gergely pedig néhány gyors kontránál villantott. Az első félidőben 38 gól esett összesen, ami azért sokat elárul a kapusok teljesítményéről. Venio Losert a 20. percben át is adta cseréjének a leóni kapu őrzését, viszont Mirko Alilovic helyére csupán egy büntető erejéig érkezett Fazekas Nándor.

MOCSAI LAJOS: MINDKÉT CSAPATNAK REÁLIS ESÉLYE MARADT A TOVÁBBJUTÁSRA
„Olyan eredmény született, amely után mindkét csapatnak reális esélye maradt a továbbjutásra. Taktikus, jó játékkal sikerült négy góllal ellépnünk, ám utána sok hibára kényszerített minket az ellenfél. A támadójátékunk jónak mondható, hiszen huszonnyolc gólt szereztünk idegenben, ebben a kellemetlen légkörű csarnokban. Ugyanakkor védekezésünkön kell javítani még akkor is, ha a León százhuszonhét kilós beállósát, Baenát sikerült gól nélkül tartanunk” – nyilatkozta Mocsai Lajos a távirati irodának. (MTI)

A házigazdák közül Martin Stranovsky higgadtan és koncentráltan játszott, a büntetőket és a szélre lehúzott labdákból vitt ziccereket is biztos kézzel váltotta gólra, a belső emberek közül García Robledo és Carlos Ruesga emelkedett ki átlagon felüli teljesítményével és eredményességével. Utóbbi páros rendre kintről tudott gólt szerezni, egy picivel határozottabb védekezés, még inkább jobb kapusteljesítmény megakadályozhatta volna őket ebben. Mocsai Lajos a 24. percben kért időt háromgólos hazai előnynél (17–14), ami kimondottan jót tett a 4–0-s etappal a vezetést is átvevő együttesének. A spanyolokon a hajrában az időkérés és a második fór sem segített, 2–0-ra hozta azt az időszakot az emberhátrányos Veszprém, így az első felvonás végén igazságosnak mondható állást mutatott az eredményjelző (19–19).

2. félidő

A fordulást követően Fazekas Nándor állt a veszprémi kapu elé, és ez döntő változást hozott a mérkőzés alakulásában. Már voltak védések is, ebből építkezve, Császár újabb remekbe szabott góljaira alapozva a Veszprém a 41. percre négygólos előnyt szerzett magának, ami már több volt mint biztató, ám abszolút megérdemelt is (21–25).

NEMZETKÖZI KUPÁK:
MAGYAR LÉGIÓSOK
A TOVÁBBJUTÁS KÜSZÖBÉN

Jól sikerült a nemzetközi kézilabdaporondon a kupafordulók szombati játéknapja a magyar légiósok számára, hiszen mindhárom érintett válogatottunk, Mocsai Tamás, Nagy Kornél és Putics Barna klubja is továbbjutást érően diadalmaskodott.

AZ EREDMÉNYEKET ITT TALÁLJA MEG!

A kötelező jellegű spanyol időkérés után a házigazdák rendezni tudták soraikat a kissé fáradni látszó, több technikai hibát elkövető, labdákat is eladó Veszprémmel szemben, így öt perc alatt gólt sem kapva ki tudtak egyenlíteni (25–25). Akkor új meccs kezdődött, de a vendéggárdának egyre fogytán volt az ereje. Ez leginkább a továbbra is bátran vállalkozó Császár lövésein volt mérhető. Fazekas példája ráadásul sajnos ragadós volt, a csereként védő Yeste Alamo, majd a hajrára visszatérő Losert is védett, bár sokszor őket találták el a középre tartó, már kevésbé helyezett lövésekkel a vendégek, akiknek nagyon nem ízlett a spanyolok kinyitott védekezése.

A végjáték paprikásra sikeredett, Ilyés Ferenc szándékos durvaságért azonnali piros lapot kapott, majd az első percben már keményen alkarral torokra odacsapó Renato Sulic is kiszállt a hajrára harmadik kiállítását követően. Mirsad Terzic még elhintett ugyan pár gólt, de ez már csak a felzárkózásra volt akkor elég. A Baena elleni harc beállóban végleg felőrölte a veszprémi falat, Vecilla Ferrer pedig fontos pillanatokban fontos gólokat lőtt (31–28).

A hátrány ledolgozható a hazai visszavágón, a León verhető csapat, főként az MKB-nak, ráadásul Veszprémben, de egy hét múlva aligha lesz elég kizárólag Császár Gábor zsenijére alapozni – és ezen a szinten egy félidőt is vétek gyakorlatilag védett lövés nélkül lehozni –, több társának is hasonló szinten kell teljesítenie. Akkor viszont nem lehet gond!

MOCSAI: SOKAT VOLTUNK EMBERHÁTRÁNYBAN

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
ADEMAR LEÓN (SPANYOL)–MKB VESZPRÉM 31–28 (19–19)
León, 4000 néző. V: Nikolov, Nacsevszki (macedonók)
LEÓN: LOSERT – KRIVOSLIKOV 5, Ruesga 4, Ferrer 3, Baena, Garcia-Robledo 5, M. STRANOVSKY 9 (5). Cs: Alamo (kapus), Andreu 2, Carou, Csutura 1, Borges 2, Goni
VESZPRÉM: Alilovic – Gulyás, Laluska, Terzic 2, Sulic 1, Ilyés 1, Iváncsik G. 3. Cs: FAZEKAS (kapus), Vujin 6, CSÁSZÁR 11, Schuch, Pérez 3, Vilovszki 1
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–2. 9. p.: 4–4. 11. p.: 7–4. 15. p.: 10–7. 18. p.: 12–9. 24. p.: 17–14. 28. p.: 17–18. 37. p.: 20–21. 41. p.: 21–25. 56. p.: 28–26
Kiállítások: 4, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 0/0
ÉLŐ ONLINE KÖZVETÍTÉS
1. perc A Fehér mezben játszó León kezdte a mérkőzést. Ruesga lőtte át a falat és pattintott a jobb alsóba. 1–0
2. perc Császár lövését fogta Losert.
3. perc Erőltette a beállónak való bejátszást a hazai együttes, de a veszprémiek jól védekeztek, majd kapu mellé lőttek.
4. perc Vujin bomba góllal egyenlített.1–1
5. perc Baena okoz sokadszor gondot, újabb sárga lap a veszprémi falnak, Laluska után Ilyést is figyelmeztették.
5. perc Ruesga lövését védte Alilovic., majd Vujin kapkodott és lőtt a kapu mellé.
6. perc Labdaszerzés után a ziccert Iváncsik Gergő vitte gólig. 1–2
6. perc Robledo gyorsan válaszolt. 2–2
7. perc Eladta a labdát támadásban a Veszprém, de Alilovic védte a ziccert, igaz, segített ebben a visszazáró Iváncsik Gergő is.
7. perc Császár góljával megint vezetéshez jutott az MKB. 2–3
8. perc Két beállóra álltak át a spanyolok, Robledo volt eredményes. 3–3
9. perc Támadófault a Veszprémnél, támadhat a León.
9. perc Ruesga jobb kézzel a jobb szélről. 4–3
10. perc Iváncsik Gergő a szélről válaszolt, de Robledo is belejött. 5–4
11. perc Eladott veszprémi labda, Krivoslikov ziccerből lőtt gólt. 6–4
12. perc Martin Stranovsky értékesítette a leni büntetőt. 7–4
12. perc Vujin 11 méteres átlövését még blokkolták, de Császár Sulic zárásával betört és gólt lőtt. 7–5
13. perc Baena harcolt ki hetest Császárról. Martin Stranovsky ezt is bepattintotta. 85
14. perc Sulic volt eredményes beállóból. 8–6
14. perc Csutura tört be a szélen egy lövőcsel után és lőtt gólt a rövidbe. 9–6
15. perc Ilyés szépített. 9–7
15. perc Robledo lőtte közbe a falat középről. 10–7
16. perc Császár átlövése pattant be szerencsével. 10–8
17. perc Martin Stranovsky ezúttal a szélről volt eredményes, ziccerig húzták a spanyolok az akciót. 11–8
17. perc Losert védett, de a spanyolok ellépték, így Vujin fejezhette be góllal a támadást. 11–9
18. perc Ruesga lövését lábbal védte Alilovic, de Ilyés kapott közben két percet.
18. perc Martin Stranovsky ismét a szélről volt eredményes. 12–9
19. perc Pérez érkezett erősítésnek, Császár szépített emberhátrányból. 12–10
19. perc Cseles labdaszerzés után Pérez lőtt gólt. 12–11
20. perc Martin Stranovsky újabb büntetőt értékesített. 1311
20. perc Megnyitotta a védekezését a León, Vujin távolról bombázott a bal alsóba, Losert le is ment. 13–12
21. perc Robledo lőtt távolról a kapu bal oldalába. 14–12
21. perc Pérez szépített. 14–13
22. perc Borges lőtt szép gólt. 15–13
22. perc Pérez átlövése pattant be a spanyol kapuba. 15–14
23. perc Robledo megint átlőtte a veszprémi falat. 16–14
24. perc Pérez átlövését védte Alamo, sajnos középre ment a labda.
24. perc Hiába érkezett Fazekas, ő sem tudta hárítani Martin Stranovsky büntetőjét. 1714
24. perc Mocsai Lajos időt kért.
25. perc Vujin veszítette el a labdát támadásban, de Alilovic jó ütemben lépett ki a spanyol indításra.
25. perc Császár lőtte át a földről a falat. 17–15
26. perc Pérezt küldték ki két percre a bírók: lábbal ért a labdához.
27. perc Ruesga lövése jött le a veszprémi falról, majd Iváncsik Gergő ziccerből tudott eredményes lenni. 17–16
27. perc Alilovic védett, majd Császár egalizált. 17–17
28. perc Leóni időkérés.
28. perc Kiegészült az MKB, eladták a labdát a spanyolok.
28. perc Vujin góljával vezetéshez jutott a Veszprém. 17–18
29. perc Krivoslikov a szélről volt eredményes. 18–18
30. perc Eladott veszprémi labda, Krivoslikov ziccerből lőtt gólt. 19–18
30. perc Vujin lőtt gólt, a spanyolok csak keresték a labdát. 19–19
30. perc Vége az első félidőnek.
31. perc Elkezdődött a második felvonás. A veszprémi kapuba Fazekas állt be.
32. perc Rögtön bemutatkozásnak Robledo lövését hárította Fazekas.
32. perc Vujin lövését védte Alamo.
33. perc Ruesga átlövését blokkolta sarokra a Pérez, Schuch páros. Majd labdához jutottak a vendégek egy támadófaulttal.
34. perc Sulic a hatoson belül futott át, elvették a labdát.
34. perc Andreu lőtt gól a beálló helyéről. 2019
35. perc Pérez kétszer lőtt, sikertelenül, de a labda újra visszakerült a Veszprémhez, majd Császár látta meg a rést. 20–20
36. perc Fazekas védte a jobb alsóba tartó távoli löketet.
37. perc Császár lövőkedve és önbizalma, no meg pontossága nem csökken: megint a védő hóna alatt, takarásból lőtt a kapuba. 20–21
37. perc Baena harcolt ki büntetőt, Martin Stranovsky pedig bevarrta ezt is. 2121
38. perc Újabb veszprémi gól, majd spanyol labdaeladás után Sulicot is párját küldték ki két percre, mert a labdáért veszekedtek. 2122
38. perc Császár lövése bevitte az arra későn reagáló Alamót a kapuba. 21–23
39. perc Labdaszerzés után kezdett passzív lenni a veszprémi támadás, amikor Császár 12 méterről, a földről is bevágta. 21–24
40. perc Schuch kapott két percet, hat az öt ellen a pályán a felek. De jó a veszprémi védekezés, támadhattak a vendégek.
41. perc Vujin bejátszásával Iváncsik Gergely a beálló helyéről volt eredményes emberhátrányból! 21–25
41. perc Spanyol időkérés.
41. perc Krivoslikov a szélről ziccerben repült és ejtette át Fazekast. 22–25
42. perc Kiegészült a Veszprém, Császár lövését blokkolták, így az Loserté lett.
43. perc Martin Stranovsky bejött középre, és átlőtte a vendégek falát. 23–25
44. perc Losert védett lábbal. Császár viszont blokkolt, a labda a házigazdáknál maradt.
44. perc Eladták a labdát a spanyolok, Ilyés viszont kapu mellé lőtt.
45. perc Három veszprémi gyűrte le a földre Baenát, Schuch kapott érte két percet.
45. perc Krivoslikov a szélről húzta be a rövid felsőbe. 24–25
46. perc Vujin lövését védte lábbal Losert.
46. perc Krivoslikov ejtését harmadszor nem ette meg Fazekas, lehúzta a labdát.
47. perc Kiegészült a Veszprém, Vilovski viszont ziccert rontott beállóból.
47. perc A rendezetlen veszprémi fal ellen egyenlített ki a León. 25–25
48. perc Pérez lövését védte Losert, a kipattanó Vilovskié, aki gólt lőtt. 25–26
48. perc Gulyás dobott egy hátast a falban, Martin Stranovsky pedig a helyén berepülve gólt lőtt. 2626
49. perc Vujin lövését védte Losert, de a labda a Veszprémnél maradt. Császár lövését is védte Losert, az indításból pedig Borges volt eredményes ziccerben. 27–26
50. perc Vujin eladta a labdát, a spanyolok pedig belementek a falba. Mocsai Lajos időt kért.
50. perc A nyitott leóni védekezés nem ízlett a vendégeknek, Pérez lábához ért a labda, amelyet megkaptak a spanyolok.
51. perc Ferrer tört be, de Fazekas védett, a labda a vendégeké lett.
52. perc Veszprémi emberelőny, Vujin játszott be, ahol Sulicot tüntették el. Ezért kár volt, Vujin rosszul passzolt Péreznek.
53. perc Robledo is elpasszolta a labdát. Pérez lövését védte Losert.
54. perc Fazekas is védett, de a labda a spanyoloknál maradt, akik közben kiegészültek.
54. perc Robledo takarásból lőtt, de Fazekas védett.
55. perc Császár középre tartó lövését védte testtel Losert, a veszprémi irányító visszaszerezte a labdát.
55. perc Vujin vállalta el távolról, nem kellett volna, a kaput sem találta el.
55. perc Ferrer a földről kilőtte a bal felsőt. 28–26
56. perc Terzic a beálló helyéről betalált. 28–27
57. perc Robledo a kapufát találta el, a kipattanót Andreu begyűjtötte, és gólt lőtt. Közben Sulicot kiállították. 29–27
57. perc Terzic volt eredményes. 29–28
57. perc Ilyés lökte rá az őt már kicselező Robledót Terzicre hátulról – utóbbi két játékos feje csattant –, amiért piros lapot kapott. Kettős hátrány egy percig.
58. perc Ferrer látta meg a helyet középen. 30–28
58. perc Terzic fáradt átlövését lábbal védte Losert.
59. perc Ruesga a földre ülő Fazekas helyén lőtt a kapuba. 31–28
60. perc Elvették a labdát a Veszprémtől a bírók.
60. perc Sulicot kiállították, ő is összeszedte a pirosat.
60. perc Időn túli spanyol szabaddobással záródott a mérkőzés.
60. perc Vége a mérkőzésnek.