Női kézilabda NB I: a Győr hatvan góllal búcsúzott az alapszakasztól

2010.03.27. 19:54
Spiridon volt a győriek leggólerősebb játékosa (Fotó: Farkas József, NS-archív)
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 22., utolsó fordulójában a címvédő Győri Audi ETO KC nagyon megszórta a sereghajtó, túlélésre játszó Hunniát. A Rába-partiak így pontveszteség nélkül zárták az alapszakaszt.

A két cserével játszó Hunnia gyakorlatilag semmilyen ellenállást sem tudott tanúsítani a BL-elődöntőre készülő győriek ellen. A házigazdák a továbbra is sérült Görbicz Anita, a klubtól a héten közös megegyezéssel távozó Tomori Zsuzsanna, valamint első számú kapusuk, Pálinger Katalin nélkül is lehengerlő produkcióra voltak képesek. A mérkőzés legeredményesebb játékosa Simona Spiridon lett, aki tizenkét gólt szerzett.

A Hódmezővásárhelynek még volt esélye előrébb kerülnie a rájátszásra, de ehhez Debrecenben kellett volna nyernie. A vendégek harminc gólt szereztek, s ez gyakran elegendő is egy mérkőzés megnyeréséhez, ám ezúttal védelmük még „gólképesebbnek" bizonyult.

Az alapszakaszban második helyen végző Vác a papírformánál nehezebben hozta a Siófok elleni kötelező győzelmet idegenben, a félidőben még csak két góllal vezettek a vendégek, ám végül hét góllal nyertek. A Vácnak győzni kellett ahhoz, hogy meglegyen a pályaelőnye az elődöntőben.

A felsőházban (1–4. hely) elődöntőket rendeznek, a Győr a Békéscsabával, a Vác a Debrecennel találkozik, a pályaelőny a Rába-, illetve a Duna-partiaknál lesz. Az 5–8., valamint a 9–12. helyért körmérkőzést játszanak az érintett csapatok.

NŐI KÉZILABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 22. (UTOLSÓ FORDULÓ)
GYŐRI AUDI ETO KC–HUNNIA KSK 60–19 (31–9)
Győr, 1200 néző. V: Natkai, Szalay Z.
GYŐR: Oguntoye – MRAVIKOVÁ 8, Hornyák 2, Bradeanu 4, KOVACSICS A. 9 (1), SPIRIDON 12, Vérten 2. Cs: Víg (kapus), SZÖLÖSI 8, ORBÁN 7, Amorim 5, Tóth E., Planéta 1, Patkó 2. Edző: Konkoly Csaba
HUNNIA: Németh A. – Horváth M. 3, LÁZÁR 7 (3), Selenka, ÖKRÖS 4, Bodó, Uhrin 2. Cs: Sinkó 1, Tóth Á. 2. Edző: Miltényi Zoltán
Az eredmény alakulása. 2. p.: 1–2. 9. p.: 9–2. 15. p.: 16–3. 20. p.: 22–4. 40. p.: 41–13. 50. p.: 50–15
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3
Konkoly Csaba: – Örülök, hogy több fiatal játékosunknak tudtunk lehetőséget biztosítani a játékba lendülésük érdekében. Nem okoztak csalódást.
Miltényi Zoltán: – Az eredmény is igazolja, hogy a két csapat koránt sincs egy súlycsoportban.

SIÓFOK KC–VÁCI NKSE 26–33 (15–17)
Siófok, 400 néző. V: Kisfalvi, Péli
SIÓFOK: Lajtos – NAGY R. 3, Szűcs V. 1, BLOJ 5, VALOVICS 5, Barna, Szepesi 3. Cs: SCHOLTZ (kapus), KOVÁCS A. 5 (3), KISS O. 4, Tóth M., Vasas. Szakmai igazgató: Varga József
VÁC: Herr – Baross 2, Temes 3, FARKAS V. 7, Uhraková 2, TÓTH T. 9 (4), Vaszari 4. Cs: JUHÁSZ (kapus), Klivinyi 5, Borkowska 1, Bagócsi. Edző: Németh András
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–4. 9. p.: 3–8. 15. p.: 6–11. 23. p.: 10–15. 28. p.: 12–16. 34. p.: 18–20. 42. p.: 23–24. 49. p.: 26–27. 54. p.: 26–29. 58. p.: 26–32
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 5/4
Varga József: – A végeredmény ellenére is büszkék lehetünk a játékunkra, ezen a meccsen az utolsó hét percben megint előjött, hogy amit addig ötvenhárom percen keresztül jól csináltunk, abból a hajrában már semmi sem jött be. Úgy gondolom, hogy ismét bebizonyítottuk, hogy Siófokon egyetlen ellenfelünk sem mehet biztosra.
 Németh András: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk Siófokon. Az első félidő végén visszaesett teljesítményünk, de a másodikban bemutattuk, hogy valójában is tudunk küzdeni. Nagyon büszke vagyok a csapatra, hogy az alapszakasz második helyén végeztünk.

DVSC-KORVEX–ASA CONSOLIS HNKC 43–30 (19–17)
Debrecen 800 néző. V: Kolarovszki, Szabó I.
DEBRECEN: Triffa – CSÁKI 5, LOVRIC 5, SZABÓ V. 7, Bulath 2, Bogdanovics 3 (1), JUHÁSZ G. 4. Cs: KISS É (kapus), MÖRTEL 7 (3), Slakta 1, Hornyák D., BOGNÁR B. 4 (1), Dakos 1, KAZAI 4. Edző: Köstner Vilmos
HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Abramovics – Tamás K. 4, Sopronyi 4, KUDOR 11 (1), Fülöp 3, Wolf, KOROKNAI 6. Cs: KIRÁLY (kapus), Antal 1 Varga D., Mocsári, Zsuzsa 1, Gaál. Edző: Dankó Ervin.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–4. 17. p.: 10–13. 26. p.: 17–17. 37. p.: 25–21. 50. p.: 35–25.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5 , ill. 2/1
Köstner Vilmos: – A védekezésben nyújtott teljesítményünkkel nem lehet jó eredményt elérni. Ezt sokat fogjuk gyakorolni a következő hetekben.
Dankó Ervin: – Nem érdemeltünk vereséget…