A második félidőben megállították a Szegedet: nem sikerült a pontszerzés

2008.10.12. 19:00
Akárcsak egy héttel ezelőtt ezúttal is erős német kézilabdacsapat érkezett Magyarországra. Míg múlt héten a Flenburgrot látta vendégül az MKB Veszprém, addig vasárnap a Rhein-Neckar Löwen tette tiszteletét Szegeden, a Pick otthonában. Vladan Matics csapata azonban kiváltképp nehéz mérkőzés elé nézett, hiszen játékosai közül Danijel Andjelkovics és Laluska Balázs sem volt hadra fogható, és többek kisebb sérülés, betegség után léptek pályára...
Az első játékrészben Krivokapicsék (fehérben) jobbak voltak, a második játékrészben azonban a Löwen megálljt parancsolt a szegedieknek
Fotó: Mirkó István

A továbbjutást célul kitűző Szegednek fontos volt a mérkőzés, hiszen a csoportban három csapat, a Szeged és a Löwen mellett a horvát bajnok Croatia Zagreb is joggal pályázhat játékoskerete alapján az első két helyre.

A mérkőzést a selejtezőből érkező német csapat koncentráltan kezdte, így az első percekben többször is kétgólos előnyre tudtak szert tenni. Gudjon-Valur Sigurdsson, az izlandiak olimpiai ezüstérmes játékosa nemcsak jól szervezte csapata támadásait, de még labdát is szerzett, a villámléptű játékos ilyen helyzetek után pedig rendre gól szerez.
Janics Natasa is szurkolt a szegedieknek

A szegediek taktikája – Vladan Matics mérkőzés előtti elmondása szerint – arra épült, hogy inkább szélről hagyják lőni a német csapatot, mint középről. A csapatok nagy iramú kézilabdát játszottak, lendületesen támadtak, igyekeztek minden támadást hamar lövéssel befejezni, aminek meg is lett az eredménye: tizennégy perc alatt 16 gól esett, ám egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól.

Ezt követően azonban Puljezevics Nenad – akit még a Rhein-Neckar honlapján is világklasszisként jellemeztek a mérkőzés előtti beharangozóban – elkapta a fonalat, sorra kiszolgáltatott helyzetbe hozva Jan Filipéket.

Katzirz Dávid a Plock ellen sérülése miatt nem játszhatott, a Löwen ellen azonban két gyors góllal vétette magát észre. Henning Fritzet, a sárga-feketék (szintén világklasszis) kapusát le is cserélte Wolfgang Schwenke és a lengyel vb-ezüstérmes Slawomir Szmal érkezett a helyére.

A Szeged a mérkőzés ezen részében uralta a játékot és Milorad Krivokapics vezetésével (hat gól 30 perc alatt!) elhúzott. A félidei eredmény Luka Zvizej bámulatos szélsőejtésével alakult 17–13-ra.

A második félidőben azonban nem úgy alakultak a dolgok, ahogy a Tisza-partiak szerették volna. Támadásban becsúszott egy-két hiba, Szmal labdákat fogott, a szegediek elbizonytalankodtak, és kihagyták a helyzeteket, a túloldalon Karol Bielecki pedig rendre eredményes volt.

19–19-nél utolérte a Szegedet a német csapat. Oliver Roggisch hiába „pontozódott ki”, Zvizej büntetőt is rontott, a hibákat a rutinos Mark Schwarzer és társai könyörtelenül kihasználták, és biztos vezetéshez jutottak (25–20).

Vladan Matics hiába kért időt, kijött a Szegeden a kispad rövidsége, és a hazaiak már nem tudták megfordítani a mérkőzést, így a Croatia ellen kell majd javítani.

BAJNOKOK LIGÁJA

H-CSOPORT
PICK SZEGED–RHEIN-NECKAR LÖWEN (német) 24–28 (17–13)
Szeged, 3000 néző. Vezették: Pozeznik, Repensek (szlovénok)
SZEGED: PULJEZEVICS – Ghionea 1, KRIVOKAPICS 7 (1), Bjelis, Petrea 2, Oszmaics 1, ZVIZEJ 7. Csere: Vadkerti, Katzirz 4, Herbert 2, Vancsics. Edző: Vladan Matics
LÖWEN: Fritz – Filip 4, Schwarzer 2, BIELECKI 7, Roggisch, HARBOK 4, SIGURDSSON 6 (3). Csere: SZMAL (kapus), Jurasik 2, Klimovets 1, Groetzki, Gensheimer, Shelmenko 2. Edző: Wolfgang Schwenke.
Az eredmény alakulása: 7. p.. 2–4. 10. p.: 4–6. 18. p.: 11–8. 23. p.: 12–8. 26. p.: 13–11. 40. p.: 19–20. 50. p.: 20–25. 57. p.: 24–27
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3
A csoport másik meccsén: Croatia Zagreb–Wisla Plock 34–17 (15–7)