Női kézilabda: vereséggel kezdett a Dunaferr Koppenhágában

2008.10.03. 18:48
Ötgólos vereséget szenvedett a Dunaferr az ukrán Zaporizzsjától a női kézilabda Bajnokok Ligája koppenhágai selejtezőcsoportjának nyitó mérkőzésén.
A Dunaferr nem számított esélyesnek, mert több meghatározó játékosa is távozott, ráadásul a héten derült ki, hogy a kapitány, Ferling Bernadett anyai örömök elé néz.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

SELEJTEZŐ, 4. CSOPORT (KOPPENHÁGA), 1. FORDULÓ
DUNAFERR NK–HK MOTOR ZAPORIZZSJA 31–36 (17–17)
Koppenhága, 200 néző. V: Mazeika, Gatelis (litvánok)
DUNAFERR: Knezovics – Tamás, Laluska 2, TILINGER 7, Balogh, TEMES 12 (3), VINCZE 5. Cs: Pisák (kapus), NAGY I. 2, Azari 1, Szűcs 1, Slakta 1. Edző: Imre Vilmos
ZAPORIZZSJA: Szalamaha – Grobova, Pidpalova, Mahilina, Craciun, Cihicja, Maljucsenko. Cs: Edző: Szergej Polszkoj
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–1. 16. p.: 12–9. 25. p.: 15–13. 38. p.: 19–22. 48. p.: 24–28. 55. p.: 27–32

Imre Vilmos: – Az első félidei vezetésünk után felőröltek bennünket a nagyobb játékerőt képviselő ukránok.

Később: FC Köbenhavn (dán)–Nis (szerb) 19.15 ó

A csoport győztese jut a 16 közé – ahol majd a Németh András vezette, Tóth Tímeával és Kirsner Erikával felálló osztrák Hypo NÖ, valamint a Zsiga Gyula által irányított montenegrói Buducsnoszt Podgorica és a spanyol Elda Prestigio lesz az ellenfél –, a másik három gárda átkerül az EHF Kupába, a 32 közé.