Női jégkorong, U18-as vb: kezdésnek tisztes vereség

2012.12.29. 18:31
A magyar válogatott nem tudta borítani a papírformát, és 4–1-es vereséget szenvedett Kanadától az U18-as női jégkorong-világbajnokság nyitó napján.

Gömöri Csaba szövetségi kapitány előzetesen úgy nyilatkozott, hogy a világbajnokság nyolcfős mezőnyéből Kanada és az Egyesült Államok magasan kiemelkedik a mezőnyből, a mieink azonban remekül helytálltak első meccsükön.

A várakozásoknak megfelelően Kanada végig nagy fölényben játszott, amit a lövések száma is igazolt (35–11), az eredmény azonban ezt sokáig nem tükrözte. Az első harmadot 1–0-s előnnyel zárta Kanada, a 32. percben azonban Horváth Tifani góljával egyenlített a magyar csapat. Ezek után különösen bosszantó volt, hogy nem sokkal később a juharlevelesek emberhátrányban szerezték meg újra a vezetést.

A záró játékrész elején aztán az észak-amerikaiak két újabb góllal 4–1-re elhúztak, ezzel eldöntötték a mérkőzést, többször azonban nem tudták bevenni Németh Anikó kapuját, így a mieink teljesen vállalható vereséggel kezdték a tornát. Vasárnap Németország következik, kedden pedig az utolsó csoportmérkőzésen a házigazda Finnország lesz a magyar válogatott ellenfele.

JÉGKORONG, U18-AS NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, FINNORSZÁG
A-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Kanada–Magyarország 4–1 (1–0, 1–1, 2–0)
Németország–Finnország 2–3 (0–0, 1–1, 1–2)
B-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Svédország–Csehország 3–2 (1–1, 1–0, 1–1)
Amerikai Egyesült Államok–Oroszország 7–0 (3–0, 1–0, 3–0)

A csoportelsők egyből az elődöntőbe jutnak, a csoportmásodikok a csoportharmadikokkal játszanak az elődöntőbe jutásért, míg a két csoport utolsó helyezettje a kiesés ellen csatázik egymással, ez utóbbi párharc az egyik fél második győzelméig tart.