Verstappen behúzta a győzelmet a Red Bullnak Spielbergben

B. Ö. B.B. Ö. B.
2021.06.27. 14:30
Lewis Hamilton Ausztriában sem bírt Max Verstappennel (Fotó: AFP)
Győzelemre váltotta pole pozícióját Max Verstappen a Formula–1-es Stájer Nagydíjon. A Red Bull versenyzője mögött Lewis Hamilton (Mercedes) ért célba, akinek így nőtt a hátránya a világbajnoki pontversenyben. A dobogóra még Valtteri Bottas állhatott fel Spielbergben a másik Mercedesszel.

Max Verstappen vághatott neki az élről a spielbergi versenynek a Red Bull hazai futamán. A holland pilóta mellől Lewis Hamilton, a második rajtsorból pedig Lando Norris és Sergio Pérez várhatta a piros lámpák kialvását. A hétvégére beígért eső egyébként a futam kezdetére sem érkezett meg, így a mezőny teljesen ideális körülmények között rugaszkodhatott el az idény nyolcadik versenyén.

Ami a rajtot illeti, Verstappen, amint tudott, bezárt Hamilton előtt, s meg is tartotta az első helyet. Mögöttük Pérez megelőzte Norrist, aki viszont néhány kanyarral később visszavette a harmadik pozíciót. Hátrébb Charles Leclerc Pierre Gaslyval akadt össze, közülük az utóbbi húzta a rövidebbet – nemcsak a bal hátsó kapott defektet, a felfüggesztés is megsérült az AlphaTaurin, így Gasly számára máris véget ért a verseny.

Magyar Nagydíj, Mogyoród

Verstappen hamar elkezdte növelni az előnyét Hamiltonnal szemben, a 10. körben pedig a csapattársa, Pérez is nyert egy pozíciót, amikor végre sikeresen megelőzte Norrist. A brit versenyző mellett nem sokkal később Bottas is elment, Verstappen előnye eközben az élen már közel négy másodperc volt.

Jó versenyt futott George Russell is, aki több pozíciót is javított a rajtnál, és a verseny első harmadában a nyolcadik helyen autózott. A kerékcseréje azonban nagyon rosszul sikerült, így később fel is adta a versenyt. A kiállások során először Pérez jött ki az élmezőnyből, ám az utána kiálló Bottasnak sikerült elé vágnia. Hamilton a 29., Verstappen a 30. körben hajtott a bokszutcába friss gumikért, a különbség nagyjából négy másodperc lett köztük, amikor mindketten visszatértek a pályára.

Később rövid ideig úgy tűnt, Hamilton közelebb tud kerülni Verstappenhez, a hollandnak azonban volt válasza, és a 45. körre öt másodperc fölé növelte az előnyét. Pérez is jól ment a másik Red Bull-lal, és megpróbált közelebb kerülni Bottashoz, hogy visszavegye tőle a kerékcserékkor elveszített pozícióját.

Az 55. körben aztán inkább kihívták Pérezt egy újabb kerékcserére, hogy a frissebb gumikon megszerezhesse a leggyorsabb körért járó pontot. Ráadásul mivel még viszonylag sok volt hátra a versenyből, a visszazárkózást is könnyen megkezdhette Bottasra. A 65. körben már csak 9 másodpercre volt a finntől.

Két körrel a vége előtt Hamilton is újból megjárta a bokszutcát, hogy a friss gumikon megszerezze a leggyorsabb körért járó pontot, és legalább egy egységgel kevesebbel nőjön a hátránya a világbajnoki pontversenyben. A tervet sikerült kiviteleznie, a brité lett a bónuszpont.

Bár az utolsó körre Pérez utolérte Bottast, előzési kísérletre már nem maradt ideje, így a finn állhatott fel a dobogóra. A győzelem Verstappené lett, Hamilton hátránya a második helyével 18 pontra nőtt a vb-összetettben. Pontszerző helyen végzett még Pérez, Norris, Sainz, Leclerc, Stroll, Alonso és Cunoda.

A mezőny marad Ausztriában, a 2021-es idény egy hét múlva folytatódik az Osztrák Nagydíjjal!