A Mercedes Kanadában is megállíthatatlannak tűnik

2019.06.07. 15:54
A Mercedest a Kanadai Nagydíj első szabadedzésén nem tudták megközelíteni a riválisok
Lewis Hamilton és Valtteri Bottas magasan kiemelkedett az F1-es mezőnyből a Kanadai Nagydíj első szabadedzésén. Az angol és a finn között 147 ezred volt a különbség, a harmadik helyezett Charles Leclerc viszont már majdnem egy másodpercre volt Hamiltontól a Ferrarival. Folytatás 20 órakor a második szabadedzéssel.

Az idény első hat futamából ötön kettős győzelmet arató Mercedes a Kanadai Nagydíjon is toronymagas favoritnak számít, amit megerősített Lewis Hamilton és Valtteri Bottas első szabadedzésen mutatott teljesítménye.

Július 14., 15.1070. Brit Nagydíj

Az angol és a finn a 90 perces tréning első felében lágy gumikon kiemelkedett a mezőnyből, majd az edzés második felében a közepesen keményeken még gyorsabban körözött, így senki sem mondhatja a Mercedesre, hogy a gumik miatt emelkedett ki a mezőnyből.

A leggyorsabb köreit szintén lágy gumikon futó Ferrari-pilóták közül Charles Leclerc volt a gyorsabb, de ő is majdnem egy másodperccel elmaradt Hamiltontól, miközben Bottas hátránya csak 147 ezred volt csapattáráshoz képest. A finnt legfeljebb az aggaszthatja, hogy az edzés hajrájában motorjának üzemanyag-ellátása meghibásodott.

A napos Montrealban a versenyzők elsősorban a poros útfelülettel küzdöttek, többek között Sebastian Vettel is megpördült. A német pilóta Max Verstappen mögött, az 5. helyen végzett.

A legrosszabbul Antonio Giovinazzi járt, Alfa Romeója egy kigyorsításnál megpördült, és éppen annyira csúszott neki a falnak, hogy utána ne tudjon továbbmenni. Csapattársa, Kimi Räikkönen a 6. helyen zárt, ami biztató az Alfának.

A Williamshez erre az edzésre beszálló kanadai Nicholas Latifi az utolsó helyen végzett.

Folytatás 20 órakor a második szabadedzéssel.