F1: a Ferrari elnöke elüldözte, a McLarennél köthet ki

2016.07.30. 11:13
Egyre több részlet derül ki arról, miért hagyta el James Allison technikai igazgató a Ferrarit, és egyesek már azt is tudni vélik, hogy az elismert szakember a McLarennél folytatja karrierjét.

Az eddig ismert és legelfogadottabb elmélet Allison távozásáról az, hogy miután felesége tavasszal elhunyt, több időt szeretett volna Angliában tölteni három gyerekével, és ezt még úgy is nehezen oldotta meg, hogy hetente csupán három-négy napot töltött Maranellóban, versenyekre pedig csak ritkán ment el.

Az olasz sajtóban viszont arról írnak, hogy Sergio Marchionne, a Ferrari elnöke rossz szemmel nézte Allison sűrű távolmaradásait, és olyan követelményeket fogalmazott meg, amelyek az angol szakember szerint megvalósíthatatlanok voltak. Egyre több lett a vita kettejük között, s ezt az állapotot a szerződésbontás zárta le.

Allison hazaköltözött, és állítólag már az is megvan, hol dolgozik legközelebb – az ilyenkor bevett gyakorlat szerint fél év múlva. A cél a McLaren, amely már 2013 előtt is megkörnyékezte, amikor a Renault-tól távozott. Akkor azonban a Ferrarit választotta.

A Ferrari kapcsán közben Ross Brawn visszatérése az állandó téma, a korábbi technikai igazgató Németországba utazott, amit sokan úgy értelmeztek, hogy a Scuderiával fog tárgyalni, de kiderült, hogy a Michael Schumacher számára megrendezendő jótékonysági eseményen vesz részt.

Legfrissebb hírek

Formula–1: a Williams kihasználja az egy hónapos kényszerszünetet

F1
53 perce

Godzilla is ott lesz a Japán Nagydíjon: különleges autófényezést mutatott be a Haas – képek

F1
8 órája

A Racing Bulls egyedi dizájnt használ a Japán Nagydíjon – képek

F1
2026.03.21. 15:07

Azonnali hatállyal távozik az Audi csapatfőnöke – hivatalos

F1
2026.03.20. 16:31

Lapaj fent játszik tovább – Tóth Anita emlékezik Dávid Sándorra

Egyéb egyéni
2026.03.18. 11:17

Antonelli bravúrja – 87 éve nem látott ilyet a Grand Prix-versenyzés

F1
2026.03.17. 14:04

„Néha a frászt hozták rám” – Vassuer nem tartotta volna igazságosnak, ha leállítja Hamiltont és Leclerc-t

F1
2026.03.16. 13:02

Alonso egy kör alatt 5 helyet vesztett, integetett Péreznek, majd feladta a kínai versenyt

F1
2026.03.16. 12:27
Ezek is érdekelhetik