Autósport: hidegen hagyja az F1-et az Andretti-Cadillac közeledése

ZS. B.ZS. B.
Vágólapra másolva!
2023.01.07. 14:20
null
Az Andretti és a Cadillac karöltve csatlakoznának az F1-hez<br />
A média képviselői és a rajongók lelkesen fogadták a hírt, mely szerint az Andretti a Cadillackel karöltve csatlakozna az F1-hez, a sorozat irányítói azonban mintha tudomást sem vennének róla.


Említés szintjén sem foglalkozik a Formula–1 azzal, hogy az Andretti megszerezte a General Motors támogatását, amely egyik kiemelkedő márkájával, a Cadillackel lépne be a világbajnoki sorozatba. Bár a sportág felügyelő szerve, a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) boldogan fogadta az amerikai autógyártó közeledését, az F1 szóvivői az újságírók megkeresésére csupán általánosságban reagáltak az esetleges bővítésre, és meg sem nevezték közleményükben az Andrettit és a Cadillacet.

A vb-sorozat képviselői hangsúlyozták, számos tárgyalást folytatnak a háttérben másokkal is, és felhívták rá a figyelmet, hogy minden érintett jóváhagyása szükséges egy új istálló csatlakozásához. A jelenlegi csapatok többsége azért ódzkodik a létszámemeléstől, mert akkor a sportági bevételek is több felé oszlanának, ugyanakkor jogos felvetés lehet, hogy a Cadillac név és egy erős amerikai alakulat jelenléte összességében annyi plusznyereséget generálna, ami már kompenzálná őket.

Az F1 vezetőinek elutasító hozzáállása mindenesetre a kezdetektől fogva nyilvánvaló az Andretti-projekt kapcsán, és nagyon úgy tűnik, ezt a gyári háttértámogatás megteremtése sem enyhítette. Egyelőre nem világos, pontosan mi áll az ellentét mögött, a General Motors szerepvállalásával ugyanis már nehéz szakmai és pénzügyi érvekkel takarózni. Kíváncsian várjuk tehát a következő hónapok fejleményeit az ügyben.

Legfrissebb hírek

Leclerc imádkozott, majd örült a dobogónak, Hamilton viszont értetlenkedett a büntetése miatt Mexikóban

F1
2025.10.27. 19:45

„Gondolhatnak, amit akarnak” – a bajnokság élére álló Norrist nem hatotta meg a pfujolás, magára figyel

F1
2025.10.27. 12:40

Életveszélyes jelenetek a Mexikói Nagydíjon: „Meg is ölhettem volna őket”

F1
2025.10.27. 11:43

Norris szárnyalt Mexikóban, és visszaállt a bajnokság élére

F1
2025.10.26. 22:50

Norris célja a győzelem; Hamiltonnak nincs vesztenivalója; Verstappen nem hisz a dobogóban Mexikóban

F1
2025.10.26. 11:01

Norris a pole-ban a két Ferrari előtt; Piastrié a hetedik rajtkocka Mexikóban

F1
2025.10.25. 22:44

Norris vette át a vezetést Hamilton és Russell előtt a mexikói utolsó edzésen

F1
2025.10.25. 19:11

A McLaren csakis arra összpontosít, hogy megtörje Verstappen lendületét

F1
2025.10.25. 17:48
Ezek is érdekelhetik