Verstappen Kanadában is nyert, és beérte Sennát a futamgyőzelmek tekintetében

2023.06.18. 19:30
Max Verstappen pályafutása 41. győzelmét aratta a Kanadai Nagydíjon (Fotó: AFP)
Max Verstappen pályafutása 41. győzelmét aratta a Formula–1-es Kanadai Nagydíjon, amivel utolérte Ayrton Sennát ebben a tekintetben. A Red Bull kétszeres világbajnoka ráadásul csapata 100. futamgyőzelmét is ünnepelhette Montrealban. Verstappen mögött Fernando Alonso és Lewis Hamilton látta meg a kockás zászlót az idény nyolcadik versenyén.

Eseménydús időmérőt hozott a kanadai versenyhétvége, amelyen igen nagy szerep jutott az időjárásnak. A pole pozíciót Max Verstappen szerezte meg, egy ideig úgy tűnt, hogy Nico Hülkenberg vághat neki mellőle a montreali futamnak, ám a sportfelügyelők többek között a német pilótát is rajtbüntetéssel sújtották, így végül Fernando Alonso osztozott az első rajtsoron Verstappennel. Mögülök Lewis Hamilton és George Russell várhatta a piros lámpák kialvását a teljesen száraz pályán kezdődő futamon.

Nagy nevek foglaltak helyet a rajtrácson a top tíztől hátrafelé. Charles Leclerc a 10, Carlos Sainz Jr. a 11., míg Sergio Pérez csupán a 12. helyről várhatta a rajtot, ám előbbinél nem várt technikai probléma is fellépett nem sokkal a start előtt. A Ferrari szerelői még 20 perccel a verseny kezdete előtt is dolgoztak Leclerc autóján, de sikerült idejében végezniük a javítási munkálatokkal.

A rajtnál Verstappen maradt az élen, Hamilton megelőzve Alonsót feljött a második helyre. A mezőnyben kissé hátrébb Sainz és Pérez vívott nagy csatát a 11. helyért, amely utóbbié lett. Verstappennek hamar sikerült ellépnie az élen, alig néhány kör elteltével már három másodperccel autózott Hamilton előtt.

A nyolcadik körben igen rövid időre virtuális biztonsági autós korlátozás lépett érvénybe, miután Logan Sargeant félreállt a második szektor egyik bukóterében. A gyors mentés után folytatódhatott is a verseny, de a 12. körben a valódi biztonsági autót is be kellett vetni.

Július 23., 15.00Magyar Nagydíj, Mogyoród

Russell hibázott ugyanis, falnak csapta kissé a Mercedest, majd magától vissza tudott térni a bokszutcába. Sőt, a gyors kiállás után vissza is ment a pályára. Csapattársa, Hamilton azonban izgalmas pillanatokat élt át a bokszutcában, a kerékcseréjét követően ugyanis veszélyesen engedte ki csapata az éppen mellett érkező Alonsóra.

A safety car öt kör után állt ki a mezőny elől, az újraindítást követően Verstappen maradt az élen. A 21. körben közvetlenül mögötte változás történt a sorrendben, Alonso megelőzte Hamiltont, és visszavette a második pozíciót. A 36. körben Nyck De Vries és Kevin Magnussen csatája a szervizúton ért véget, miután mindketten elmérték a féktávot a kettes kanyarban. Szerencséjükre vissza tudtak térni a pályára, ám visszaestek a mezőny végére.

A 41. körben megkezdte az élmezőny a második kerékcseréket. Először Hamilton, majd Alonso és Verstappen érkezett, ám a kiállások után sem történt pozícióváltozás közöttük. Alonso egyébként a másik két versenyzővel ellentétben kemény abroncsokat kapott. A futam elején a fallal ütköző Russell nem adta fel a versenyt a hibáját követően, és több szép előzést is bemutatott, ám a futam hajrájában úgy döntöttek a Mercedesnél, az autó kímélése érdekében behívják Russellt a bokszutcába. Ezzel a brit pilóta lett a kanadai verseny második kiesője.

Az utolsó 15 körben az szolgáltatta a legfőbb izgalmat, hogy Hamilton elkezdett felzárkózni Alonsóra. A spanyol a gumihátránya mellett fékproblémákkal is küzdött, de volt válasza Hamilton közeledésére, így nem történt helycsere kettejük között. Verstappen újabb magabiztos győzelmet aratott, ami ráadásul a Red Bull 100. futamdiadala. A dobogóra Alonso és Hamilton állhatott fel mellé, pontot szerzett továbbá Charles Leclerc, Carlos Sainz, Sergio Pérez, Alexander Albon, Esteban Ocon, Lance Stroll és Valtteri Bottas.

Folytatás két hét múlva az Osztrák Nagydíjjal!